Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogas kérdés, nagy lehet a gond?

Fogas kérdés, nagy lehet a gond?

Figyelt kérdés
4 napja 4 évesem szórakozott a fürdőkádban, megcsúszott és beütötte az egyik metszőfogát.Megnéztük neki akkor nem mozgott, nem tört el/le, nem fúródott beljebb így nem tulajdonítottunk neki nagy jelentőséget.Ma viszont észrevettem,hogy a beütött fog elkezdett szürkülni.Járt más is igy?Mi lett a vége,hétfőn viszem fogorvoshoz, de addig érdekelne más anyuka tapasztalata/véleménye.

2020. febr. 14. 20:56
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ha szürke akkor elhalt sajnos, remélhetőleg a fogcsíra alatta nem sérült. Ezt valószínűleg nem fogják tudni megmondani, akkor derül ki, amikor nőnek a fogak.
2020. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kitört kb 3 éves koromban a bal oldali. 7 éves voltam, mikor a csontfog kinőtt. Azt hitték a szüleim, ki se nő...


Szóval lehet, hogy az a fog késni fog majd.


A tejfog sajnos elhal. Azzal már nem tudsz mit csinálni.

2020. febr. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem teljesen szürke, csak szürkébb árnyalatú mint a mellette lévő foga,csak ha nagyon megnézem akkor tünik fel a színkülönbség.Nagyon remélem nem lesz igazad 😣Köszönöm a választ!
2020. febr. 14. 21:14
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyira mérges vagyok!Mindig mondjuk, hogy vigyázzon, ne butáskodjon, de kb 5 másodperc alatt történt a dolog.A bohóckodása miatt, ha tenyleg elhal, hogy fog kinézni, főleg ha a maradandó foga is sérült ...Ha akkor másnap elvisszük esetleg fogorvoshoz akkor lehetett volna vele kezdeni valamit?
2020. febr. 14. 21:22
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
Nyugogyá mán meg! Nem akkor sem lett volna menthető. És 4 éves! Nyílvan bohóckodik. Nem valószinű hogy a csontfognak baja lenne, ha meg mégse nő ki,akkor majd marad a fogpótlás.
2020. febr. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem tud vele kezdeni a doki. Lehet, hogy kihúzza mostmár neki, hogy szürkül.


Ez van. Én is így jártam, írtam a 2. válaszban. Engem otthagytak a hintában, és kiestem...

De kinőtt a fogam, megvan. Nyugi. Ilyen előfordul.

2020. febr. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudott volna vele mit kezdeni az orvos. Kihúzni meg ne engedd, elmaradott dolog. A tejfogaknak helymegtartó szerepük van, így az elszürkültet se szabad kihúzni.
2020. febr. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez azért nem akkora dráma. Nyugi.
2020. febr. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!