Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól aludt gyereketek...

Mikortól aludt gyereketek párnával? Mikor váltottátok le a hálózsákot takaróra?

Figyelt kérdés
2020. febr. 15. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Két éves kortól kaptak lapos párnát az agyukba. Olyan lapos h kb tökmindegy h van vagy nincs. Magasabb párna nem egészséges kicsiknek.

Halozsakot sose hasznaltunk, a takarót meg lerugjak. Úgyhogy inkább úgy vannak feloltoztetve, hogyha lerugjsk a takarót, akkor sem faznak meg.

2020. febr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Hálózsákban sosem aludt. Most 4 éves, nincs párnája. Amúgy nekem sincs párnám. Nem is tudnék azzal aludni. Ha kér,majd kap. Az oviban van persze kis lapos párna neki.
2020. febr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Én raktam be neki párnát, 2 éves, de kB tök felesleges. Reggelre az ágy másik végében ébred fel. Azért megnyugtat, hogy ott van, és visszafekszik esetleg rá, ha kényelmetlenül érzi magát. Nekünk is egy lapos párnák van, ami nem emeli meg a fejét.


Takarót másfél évesen kapott, akkor került ki a légzésfigyelő is, már nem rettegtem a bölcsőhaláltól. Viszont az is az ágy másik végébe kerül reggelre, de szüksége van rá, mert nála ez egy alvási rituálé, hogy úgy fekszik le, hogy betakargatjuk. Énis úgy öltöztetem fel, hogy akkor se fázzon meg, ha le rúgja magáról.


A párna tényleg felesleges, de a takaró jó, mert mióta kapott takarót sokkal könnyebben elfogadja a tényt, hogy alvás idő van, és kevésbé harcol ellene.

2020. febr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Hálózsákot vagy 2,5 éves korig biztos használtak, 1 éves kor után tipegő hálózsákat. Párnát a nagyobb szintén 2,5 évesen, mivel garnitúrát vettem. A kicsinek hamarabb volt párnája olyan 1,5 - 2 éves kora között, mert kérte. Igazából az én kispárnámat sajátította ki.
2020. febr. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Mindketten 1 éves koruktól használnak párnát (laposat), hálózsákot nem használtak soha. A nagy olyan 4 éves kora óta nem rúgja le a takarót magáról, a kicsin sincs reggelre semmi. Ő most 20 hónapos.
2020. febr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hálózsák nem volt, párnával kb 2 éves kora óta alszik, akkor költözött át közénk és mivel mi azzal alszunk (személy szerint 2 nagy és 1 kis párnával) így csúnya lett volna ha őt meg letoljuk a fenébe, hogy ne párnán aludjon, ő így a párommal osztozik a laposabb párnán
2020. febr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16 hónapos a fiam de nincs párnája. Éjszaka hálózsákban alszik, tipegő fajtában. Nappal vékony takarója van, olyankor nyugisabban alszik, éjjel az egész ágyat körbe járja, tuti nem maradna a takaró alatt.
2020. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Októberi, most lesz 2,5. Kb egy hónapja próbálkozunk a takaróval, mióta a szobatisztaságot elkezdtük. Igazából ez is az ő döntése volt, mikor többedjére is takaróval akart aludni (van már neki kb fél éve, behajtva az ágy végébe) inkább adtam rá vastagabb pizsit és nem adtam hálózsákot, mert a kettővel meg csatakosra izzadt.

Párnája 2-3 hónapja van, azon alszik el, de éjjel még mindig forog mint a búgócsiga szóval nem sokat használja. Nappali alváshoz még mindig nem igényli.

2020. febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
62%
Sose aludt halozsakban mert utalta. 4,5 éves es nem hasznal parnat, nem igenyli.
2020. febr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi lapos fejűség elleni párnát használtunk újszülött korától.

Hálózsákot sosem használtunk.

2020. febr. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!