Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti szoktatok kozossegi oldalra...

Ti szoktatok kozossegi oldalra feltolteni kepet a gyereketekrol?

Figyelt kérdés
Egy honapban egyszer szoktam feltenni a lanyomrol kepet, szerintetek ez sok? Kinek mi a velemenye rola? Zavaro lehet ez masok szamara? Igazabol csak azert teszem fel, mert buszke vagyok a kislanyomra es ha jol sikerul egy kep szivesen megosztom az ismeroseimmel.
2020. febr. 15. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Nincs vele szerintem baj, mindaddig amíg normális és semmi kivetnivaló nincs benne. Csak az a baj, hogy lehet te büszke vagy, tetszik neked az adott kép, de a gyerek cikinek érezheti. Nyilván később, ha nagyobb lesz. Mondjuk letörölhető, privátra rakható, de nem kell támadási felületet adni néhány személynek. Mindenképp korlátozva legyen csak ismerősre. Egyébiránt pedig teljesen pozitívumként is megélheti. Nem tudom mennyi idős, de ha kicsit nagyobb, akkor nem árt már megkérdezni (szerintem). Engem személy szerint nem zavar, ha más posztolgat képeket, max átgörgetem...
2020. febr. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam, de nem zavar, ha más posztol, szívesen megnézem. Szerencsére az ismerőseim nem tolják túl, az nyilván zavarna, ha napi 20 képet töltene föl valaki, de nem tapasztalok ilyet. Havi egy az teljesen normális, nem zavaró. Ha meg valakit zavar, az le tud keverni a faláról. De szerintem a legtöbb ember szívesen megnéz havi 1 képet.
2020. febr. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szülőként válaszolok, bocsi. Anyám minden egyes mozdulatomat felrakta, még most is rendszeresen osztogat meg rólam képeket anélkül, hogy megkérdezne. Nem mondhatom neki, hogy ne tegye, mert hetekig nem szólna hozzám. Az ismerőseim kiröhögnek a képek miatt, nagyon rombolja az önbizalmam.

Tehát normális kereteken belül oké, de ne vidd túlzásba, és a következményekre is figyelj. Amit te leírtál, az szerintem normális.

2020. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem, sajnos, nem lett gyermekem. De ábranfoztam róla, és mivel informatikaban dolgoztam sokáig, 2 szabályt fogalmaztam meg magamnak: gyerekről közösségi oldalra csak olyan képet töltenék fel, amit én se bánnék magamról felnőttként nyilvánosan visszalátni. Pl: bilin csücsülős, vagy csupacsokis képet nem szívesen nézegetnék magamról felnőttként a neten, ezért a gyerekemről sem raknék fel ilyet. Illetve szigorúan biztonsági okok miatt se meztelen, se fürdőruhás képeket nem posztolnék gyerekről nyilvánosan. Sajnos, nagyon beteg a világunk, az ilyen jellegű képek hamar a darkwebre kerülnek és beteg emberek csinálnak ebből pénzt. Ezt ne.
2020. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Én sem szülőként írok, úgyhogy a konkrét kérdésre nem tudok reagálni. Azt viszont tudom állítani, hogyha valamelyik ismerősömnek gyereke születik és elkezdik feltöltögetni róla a képeket hetente többször is, az legelső dolgom az az, hogy kikövessem őket. Lehet hogy te büszke vagy rá, biztos nagyon aranyos, de az az igazság, hogy rajtad és a családodon kívül mást nem igazán érdekel.
2020. febr. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Ritkán szoktam. Csakis plyat, amit x év múlva en sem bannék. Ruhaban, esetleg babakocsis, tesós kepek..
2020. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
En is szoktam de normalis keretek kozt. Sok olyan anyukat latok aki egy szal pelusba kirakja a gyereket rosszabb esetbe meg az sincs rajta. Ezekrol megvan a velemenyem..
2020. febr. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem szoktam. Nem is regisztráltam a facebookra, és máshova sem.
2020. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Már több ismerősöm is járt úgy hogy a facebookjukról, instagrammjukról idegenek le szedték a képeket, kamu profilt hoztak létre, olyan is volt aki be regisztrálta a gyerek képét szépségversenyre mintha a sajátja lenne.

Anyum fénykép kirakó mániás. Annyit engedtem meg neki hogy évente egyszer, kétszer a gyerekkel közös képet kitehet, de meg is kell mutatnia mielőtt ki teszi.

Én általában csak olyat teszek ki róla amin nem látszik az arca, vagy közös kép. Semmi képp sem tennék ki olyat amit én szégyélnék felnőttként

2020. febr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szoktam. De nem állandó rendszerességgel és nem 20 képet egyszerre, csak amik tényleg jól sikerültek.
2020. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!