Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Emiatt most én vagyok a...

Emiatt most én vagyok a gonosz mostoha?

Figyelt kérdés
Másfél éve élek a barátnőmmel, és a 10éves kisfiával. Jó kapcsolatom volt a gyerekkel, eddig szeretett éngem, csak az utóbbi elszólásom óta rossz szemmel néz rám mindenki a barátnőm családjáról. Összéségében jó gyerek, és szeretem, csak néha követelőző. Másfél év alatt kapott ps4-et, hoverboardot, és egy olcsóbb okostelefont. Ha a barátnőm egyedül nevelné akkor nem engedhetne meg neki ennyi mindent, mert az apuka soha egy forint gyerektartást nem fizetett. Most farsangra LOL-os jelmezt szeretett volna a gyerek, ami közel 30ezer forintba kerül. Mondtam, hogy ezt most nem tudjuk megvenni, és találjon ki valami mást. Emiatt jött a hiszti, hogy bezzeg én új bukósisakot vettem magamnak, csak tőle sajnálom. Emiatt ideges lettem, és azt válaszoltam, hogy "majd ha te keresed a pénzt, vagy apád ad neked, akkor azt vehetsz amit akarsz"

2020. febr. 18. 19:17
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
96%

Jelmezre én sem költenék ennyit, mert egyszer használja. Bukósisakra költöttem már sokat. ;)

Szerintem ezt a barátnőddel kell tisztáznod, a családjának semmi köze hozzá. Nem volt szép az "apád ad neked" rész, gondolom ez esett rosszul nekik, bár részedről jogos.

2020. febr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
92%
Az a kérdés, hogy a párod mit szólt hozzá, és megbeszéltétek -e? A beszólás viszont nem volt szép, még ha van is igazság alapja.
2020. febr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy talán ezt az elejétől fogva következetesen kellett volna intézni. Be akartál vágódni a gyereknél, mindent megvettél neki, hogy te lehess az új apukája, most meg beintesz neki. Érthető, hogy nem tetszik neki. De amúgy szokj hozzá, te csak egy én forrás vagy neki. Semmi több.
2020. febr. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
79%

A beszólás nagyon nem volt szép...


Az első része jogos is, mi is kaptuk meg gyerekként, bár jobban megmagyarázva, hogy egy jelmez megy utána kb a kukába.. a bukósisak pedig az élet védelmére van



Az apjáról a beszúrás viszont gyerekes és gonosz volt

Egy felnőtt embertől iofejezetten aljas

2020. febr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem volt szép, azonnal megbántam. Csak hirtelen kiverte a biztosítékot, amiért számonkért, hogy mire költöm a pénzt. Barátnőmmel csütörtök óta mosolyszünet van van. Próbáltam beszélgetni, kedveskedni, de minden kozeledésemre ellenségesen reagál. A gyerektől is bocsánatot kértem, látszólag ő már el is felejtette.
2020. febr. 18. 19:36
 6/34 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ez a kapcsi leves. Csak lehúznak. Keress egy másik csajt.
2020. febr. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem a kisfiú magabiztosam halad az elkényeztetett kisgyerek státusz felé...

Nem merült fel benned, hogy esetleg kihasznál téged az új párod és az anyagiakra hajt?

A leírásodból nekem az jön át, hogy elfogadtad a párodat, meg a gyerekét is és nem is kell nélkülöznie a családnak úgymond. Szerintem, ha van az embernek egy reális indoka, hogy most miért nem akarja vagy nem engedheti meg magának a 30ezer forintos farsangi jelmezt, akkor azt nem kell hosszasan magyarázni. Most nem fér bele és kész. Nonszensz. Értem, hogy a kisfiú nem érti még annyira a felnőttek világát, nem tudja, mennyit kell melózni a fizetésért, viszont a párod miért sérült be?

Ha a kisfiúnak ilyen igényei vannak, akkor először anyuka a saját zsebében kotorásszon és gondolja át a lehetőségeit. Meg tudja venni? Esetleg el tudja otthon készíteni olcsóbban? Mostoha Apuka tud hitelezni, ha más megoldás nincs?

Szerintem ne hibáztasd magad. Elnézést kértél a kisfiútól. De már nem bébi, el lehet neki magyarázni a saját szintjén a dolgokat.

2020. febr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
70%

Milyen a fiú LOLos jelmez? A google csak csajosat dobott ki.


Asszertív kommunikációnak olvass utána.

2020. febr. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
96%
A helyedben leültetném, és megbeszélném, hogy ennek vége legyen. Ha csütörtök óta duzzog, annak semmi értelme, ráadásul az elmondottakból az derül ki, hogy mentetted a menthetőt, és a gyerek szinte észre sem vette, hogy mi törtnét.
2020. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Barátnőm aligha hajt az anyagiakra, mert az összes vagyonom egy 15éves autó, és egy motor. Jövedelmem is csak átlagosnak mondható.
2020. febr. 18. 20:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!