Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem lehet a házihoz az...

Miért nem lehet a házihoz az internetet használni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen felesleges vita megy itthon a házifeladat miatt. Hazajönnek, és veszekszik a gyerek az anyjával a házi miatt, mert egyikből sem ért egy kukkot sem. Az anyuka nem engedi hogy interneten meglesse a házifeladat megoldását (történelem, biosz, föci megoldások) mert a gyerek házi helyett játszana (sajnos párszor megesett). Ezért inkább ott ülnek felette 3-4 órát és egymással üvöltöznek. "Anya mond meg a választ" "Én nem tudom te tanulod" ping-pong megy, és már üvöltve egymással, a gyerek sikít, randalírozik, az anya torka szakadtából sikít vissza, de internet használata tilos. Miért nem egyszerűbb az internet felügyelve?

2020. febr. 19. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Majdnem válaszoltam, de ilyen hülyének, mint te, tök fölösleges.
2020. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%
Én se engedem a megoldást megnézni a neten. Arra való a tankönyv, meg kell benne keresni az adatokat. Töri, biosz, föci, ezek mind elméleti tárgyak, nyilván nem számolások.
2020. febr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én hülye? Nem azt mondtam, hogy mindent lessen ki a netről, de amit nem tud, azok miatt miért kell feleslegen egymást kiidegelni, és egymás idejét rabolni?
2020. febr. 19. 17:31
 4/10 anonim ***** válasza:
94%

Az elvben igaza van az anyjának.



Miident tanulnak, benne van a könyvben, vagy a füzetben.

Házit olyat kapnak, amit órán tanultak.


2 nagy hiba:


1

Nem állsz az anyuka melllett, nem veszed le a terhet, a gyerek látja, hogy nem értetek egyet


2

anyuka idegei gyengék


Ennyire kiakadni?

2020. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Anyukának igaza van.A történelem meg a hasonló tantárgyakat lehet tanulni.Nem matematika amit érteni kell.Olvassa el a gyerek amit órán tanultak és akkor ugyanúgy meg lesz a válasz, mintha begépelné a google keresőbe.Ha kevesebbet hisztizne a gyerek, talán előbb végezne, nem 3-4 órába kerülni.Ettől függetlenül rém kiábrándító lehet napról napra eljátszani ezt a gyerekkel anyaként, főleg úgy hogy te meg még a gyereknek adsz igazat....borzalom.
2020. febr. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Ezt beszéld meg a gyerek anyjával. Nyugodtan mondd el, hogy szeretnéd, ha véget érne az állandó ordítozás, keressetek megoldást. Elsô körben érdemes lenne kizárni a diszlexia lehetôségét. Ha diszlexiás a gyerek, akkor a kézírást szinte egyáltalán nem tudja elolvasni. Osztálytársam pl.ezért írt nagy nyomtatott betûkkel a füzetébe. Azt el tudta olvasni otthon is. Nyomtatott betûket el tudja olvasni, de úgy érzékeli a diszlexiás, mintha random ugrálnának a betûk. Nagyon megerôltetô így az értô olvasás. Nem lehetetlen, de nagyon nagy szellemi igénybe vétel. Szerintem anyukának se lenne kedve így válaszok után kutatva böngészni a könyvet. Kérjetek fogadó órát a szaktanártól, beszéljétek át, hogyan tudtok segíteni a gyereknek. Nekünk pl.azt tanácsolták a tanárok, hogy elôbb tanuljuk meg a könyvbôl, órai jegyzetbôl az aktuális anyagot, és utána, a tudás ellenôrzéseként töltsük ki a munkafüzetet. (eredetileg erre való a munkafüzet, ezért nem optimális megoldás az internet). Kompromisszumos megoldásnak be lehet vezetni, hogy ha nagyon elakad a gyerek, nem tudja fejbôl a választ és a könyvben sem találja, akkor keresse ki netrôl. Nem olyan nagy tragédia, ha értelmes dolgokra is használja a gyerek a netet. Az is jó lenne, ha Te is segítenél a gyereknek. Amikor ingerültté válik az anya, de még nem ordít, akkor menj oda, és vedd át a gyereket, anya meg pihenjen.
2020. febr. 20. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
"Gyere fiam, próbáljuk megkeresni a megoldást a könyvben"-nél mennyivel jobb egy orakig üvöltő visító anyuka. Bzd tönkre a kapcsolatod szerencsetlennel te agyalágyult. Nyugodtan, sőt remélem így már a tanulást is megutálta egy életre. remelem valaki ratok hivja a csaladsegitoket
2020. febr. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%

Mert az anya hülye a gyerekneveléshez.


Nem tudom hányadikos gyerekről van szó, de én pl emlékszek arra, hogy 5.-esen anyám felhívta az egyik unokatestvéremet, hogy átmehetek-e hozzájuk megkeresni neten egy verset + egy minimális elemzést hozzá (egy idegen nyelvből). Meg 6.-ban is volt olyan házim, mikor kellet internet (de akkor már volt számítógépem s internetem)

Vagy most 12.-ben is a biosz érettségi tételek kb negyedét a net segítségével csináltam meg, mert nem hogy nem tanultunk jópár dolgot, nem hogy nincs benne a tankönyben, de még nem is hallottam róla.

Arról meg nem is beszélek, hogy a matektanárnőnknek szokása olyan feladatot felhagyni házinak, amit még nem tanultunk... S a könyvben is megoldott feladatokként a legkönnyebbek vannak...


Szóval az "Én nem tudom te tanulod" kijelentés akár teljesen helytelen is lehet.


,,már üvöltve egymással, a gyerek sikít, randalírozik, az anya torka szakadtából sikít vissza, de internet használata tilos.'' - Nem lepődnék meg, ha a gyerek minél kevesebb osztállyal szeretné befejezni az iskolát, csak hogy a ,,tanulás'' szót ne kelljen többet hallania...



Inkább arra kellene megtanítani a gyereket, hogy egyszer keresse meg azt ami neki kell, s utánna játszon. Vagy akár fordítva is lehet, csak még aznap legyen meg a leckéje.

2020. febr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Én is ezt csináltam xd


Fa*szom fog görnyedni a föci házi felett,és mivel ilyen biosz,föci nem számít mert nem erre megyek tovább és nem érdekel,ezért minek tanuljam meg.



Föcibe letöltöttem a dolgozat megoldását és doga közben kilestem,így négyes lett,miközben semmit sem tudtam jó mi :D



Szerintem semmi értelme 1-2 óránál tovább görnyedni,mivel csak megfogja utálni a tanulást.


Nem írtad le, hogy hány éves a gyerek,és számít e a továbbtanulásban.


Ha ilyen ötödik osztályos akkor úgy sem számít sehová..



Osztálytársaim ötödikbe verték magukat a kitűnő bizonyítványukra ....



Mostmár persze nem kitűnő gyerekek :D

2020. febr. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom itt legalább felsős gyerekről van szó, 3-4 órát sehol se kéne szenvedni napi leckékkel. Általánosban és gimiben is gyakorlatilag a munkafüzeti feladatok arról szólnak, hogy le van írva a könyvben a szöveg, a munkafüzet meg rákérdez egy dologra, ki kell keresni témakör szerint. Ezt kéne megtanulnia a gyereknek, no meg az Anyának is türelmesebbnek kéne lennie. Nem kell lelesni sehonnan az infót, azért ezek nem olyan tárgyak..
2020. febr. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!