Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másfél éves kisfiam, ütöget,...

Másfél éves kisfiam, ütöget, tépi a hajamat és harapdál. Mit lehet kezdeni vele?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul esik, hogy ezt csinálja. Egyedüli gyerek, az apukájával szeretetben élünk. Hasonlót se lát tőlünk nem is értjük honnan jönnek neki ezek a dolgok. Félek ha majd közösségbe kerül ez csak rosszabb lesz és ezért nem fogják szeretni.

2020. febr. 20. 08:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Minden gyerek csinálja. Nemet kell mondani neki határozottan. Azért vagy az anyja, hogy neveld! Kezdd el!
2020. febr. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
15%
Add neki vissza és szídd le
2020. febr. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem hagytam rá sosem, mindig rászólok direkt a hangomat is fölemelem, hogy érezze mérges vagyok. Ilyenkor képen röhög max és tovább csinálja, még tetszik is neki h jajjogok és mondom, hogy ez anyának fáj.
2020. febr. 20. 08:33
 4/11 Reni 28 ***** válasza:
72%
Nekem is ezt csinálta /csinálja, de már ritkán. Főleg akkor mikor odamegyek az apjához vagy adok neki egy puszit. Én ugyanazt csinálom, csak nem olyan durván, hogy érezze hogy az fáj...
2020. febr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Soha nem adok vissza semmi ilyesmit, mégis tudják a gyerekeim, hogy nem szabad. Másfél évesen mindent értenek, hagyd ott és mondd, hogy miért tetted.
2020. febr. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Rá kell szólni, illetve én büntetésből betettem a kiságyba 1-2 percre, értette, hogy ez büntetés, abba is hagyta hamar. Rengeteg gyerek csinálja ezt ennyi idősen, nem lehet ebből arra következtetni, hogy majd az oviban is verekedni fog, akkor már sokkal értelmesebbek. A bölcsiben mondjuk sokszor ütik, rúgják egymást, de úgyis olyan picik, hogy nagy baj nem lehet belőle. És nem attól függ mit lát otthon, csak másfél éves, ne várj tőle túl sokat.
2020. febr. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Inkább maradj higgadt, nyugodt, ne jajongj meg túlozd el, hogy ez fáj, mert ezt egy ennyire kicsi gyerek viccesnek gondolja, tetszik neki, azt hiszi, játszotok. Viszont mindig legyen következménye, például állj fel onnan, menj odébb, úgy mondd, hogy ilyet nem csinálhat. Ha játszóházban csinálja más gyerekekkel, ki kell venni és addig nem mehet vissza, amíg le nem nyugszik. De ha te felhergeled magad, ő is tovább hergelődik.

Tudom, minek hozok állatos példát, de az anyamacska úgy tanítja meg a kismacskáinak, hogy mi a határ a játékban, hogy ha túlmennek azon, akkor feláll onnan és arrébb megy, tehát vége a játéknak. A kismacska meg ugye játszani akar, szóval egy idő után megtanulja, hogy ha nem akarja, hogy vége szakadjon a bulinak, akkor meddig mehet el. Tudom, nem vagyunk macskák, de tapasztalatom szerint ez a gyerekeknél is beválik...

2020. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%

Semmiképp se válaszolj agresszióval agresszióra. Az én fiam ugyanezt csinálta, semmi sem használt, csak az idő. Kb egy évig volt ilyen durva, 1.5 éves korától 2.5 éves koráig. Valószínűleg így fejezte ki a nem tetszését,mert még nem tudott beszélni. Ahogy elkezdett ügyesebben beszélni, szépen el is múlt ez a probléma

És igen,sajnos közösségben is ezt csinálta a többi kisgyerekkel,de nem tudtak a gondozók se mit csináljni...

2020. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%
Fogd le a kezét és határozott hangon mond meg neki, hogy nem szabad, majd enged el és hagyd egyedül. Ha ez nem válik be, jöhet a büntetés: 1,5 percre leültetni egy székre vagy ahogy az egyik előző válaszoló is mondta: rakd a kiságyba.
2020. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat!!!!
2020. febr. 20. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!