Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért néznek ufóként rám,...

Miért néznek ufóként rám, amikor megtudják, hogy nem olvasunk mesét a gyereknek?

Figyelt kérdés

Mostanában párszor szóba jött a suliban, hogy ki milyen meséket olvas a gyereknek. Némely anyuka döbbenettel nézett rám, mikor mondtam hogy semmilyent, nálunk nem szokás olvasni.

Én világ életemben utáltam az olvasást, teljesen kivoltam a hülye kötelező olvasmányoktól a suliban soha egyet nem olvastam el eredetiben, csak a rövidített változatot, de az is kínszenvedés volt. Anno anyum próbálkozott nekem mesét olvasni alvásnál vagy napközben, de soha nem kötött le és nem érdekelt. Férjem hasonló beállítottságú.

Ráadásul minden barátnőmtől/kolléganőmtől azt hallgatom, hogy kész agyrém az esti altatás, mert a gyerek képtelen mese nélkül elaludni, sokszor megy a hiszti, hogy ez túl rövid volt, ő akar még egyet, ha valami miatt nem jut idő rá, akkor óriási hiszti van. Az altatás náluk minimum 30-40 perc. Meg azt sem értik, hogy nincs esti altatási "rituálénk", nálunk ez 5 perc, jó éjt puszi, ágyba bújás, betakarjuk és alvás. Nem húzzuk-nyúzzuk, estére már mi is fáradtak vagyunk, szeretnél minél előbb ágyba kerülni.

Hát mintha minimum valami gyilkosok lennénk, úgy néztek rám.

Ebben most tényleg mi ilyen felháborító/meglepő? Van más is, aki nem olvas a gyereknek?


2020. febr. 22. 00:26
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Az olvasás előnyei a gyermeknevelés szempontjábólÖsszetartja a gyermeket, és a szülőt


Egy aktív nap után, mikor mindenki fáradt, jóleső érzés együtt leülni a fotelba, és kézbe venni egy könyvet. Ilyenkor lassítunk, egymásra hangolódunk, figyelünk a másikra. Ezek az élmények feledhetetlenek lesznek akkor, mikor a gyermekünk felnő.


Az olvasás tanítja a gyermeket


Sok olyan vizsgálat készült, melyek során azt elemezték, hogy milyen különbségek vannak azok között az iskolás gyerekek között, akiknek a szüleik iskola előtt felolvastak, meséltek, és azok között, akiknek nem vagy keveset meséltek a szüleik.


Az eredmény nem meglepő. A sok meseolvasás fejlesztően hatott a gyerekek tanulási képességeire. Végül is az a gyerek, aki nem tud összeállítani egy mondatot, nehézségei vannak a szavak összeolvasásában, hogyan várható el, hogy sikeres legyen matematikában, tudja az idegen nyelvet, nyelvtant tanuljon?


Az olvasás fejleszti a beszédkészséget


A gyerekek, még ha nem is tudnak olvasni, de a felolvasás során betűzik, ismétlik, értelmezik a szavakat. Sokszor azt tettetik, hogy tudnak olvasni, fognak egy könyvet, és utánozzák a felnőtteket. De közben észrevétlenül fejlődnek.


Fejleszti a kommunikációs készséget


Az olvasás során a gyermek megtanulja kifejezni önmagát. Minél több szófordulatot ismer, annál inkább azt tudja elmondani, amit igazából szeretne.


Az olvasás fejleszti a logikai készséget


Az olvasás során a gyermek megtanulja az ok okozati összefüggéseket, több szempontból vizsgálhatja a dolgokat (mit gondol a sárkány, és mit gondol a királyfi). Megtanulja értékelni a történeteket, következtetéseket von le, tapasztalatokat szerez.


Az olvasás segít az alkalmazkodásban


Az új helyzetek könnyen eredményezhetnek szorongást, feszültséget. A mesék világán keresztül, mikor egy hasonló történetet olvasunk neki, a történeten keresztül feldolgozza az eseményt, és csökken a feszültsége, helyt áll.


Az olvasás fejleszti a koncentrációt


Az olvasás során a történet magával ragadja a gyerekeket, figyelnek, és a mesékre való odafigyelést a gyermek hasznosítani fogja az iskolában is. Tud koncentrálni, fegyelmezett lesz, ha azt várják tőle.


Az olvasás egy jó buli!


Minél több érdekes, szórakoztató könyv kerül a birtokába, annál inkább úgy fogja érezni, hogy érdemes, és érdekes olvasni!


Olvassanak sokat!

2020. febr. 22. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

Őszintén én meg olyat nem láttam, hogy valaki nem olvas mesét a gyerekének.


Mi se vagyunk nagy olvasósak a férjemmel de a gyereknek minden nap olvasunk mesét. A mese fejleszti a gyereket sok téren pl szókincs, képzelőerő stb.

Nálunk is ez van amit írtál, hogy soha nem elég a mese mindig kér még de ez csak azt jelzi, hogy mennyire szereti a gyerek a mesét és együtt töltött ilyen időt. Így kellene felfogni nem nyűgként.

2020. febr. 22. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%
az olvasás fejleszti a gyerek agyát nemrégiben mutatták ki mennyivel lassabban gondolkoztak azok a gyerekek akik nem olvasnak együtt a szüleikkel stb., csak mert te viszolyogsz az olvasástól attól még nem kell ezt elvenni a gyerektől. Én pl. nem szeretek karácsonyfát díszíteni,de ettől mindig lesz a kicsinek karácsonyfa:P
2020. febr. 22. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
95%

Én utálom a mustárt, és a csípős ételeket. Imádom a mákot. A fiam mégis imádja a mustárt, tinédzserként a csípős ételeket, és a hideg rázza a máktól.

Attl hogy te utálsz olvasni, nincs igényed rá, a gyereket nem szabad megfosztani attól, hogy olvasás segítségével fejlődjön az agya, fantáziája.

2020. febr. 22. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
88%

Az olvasásnak nem muszáj az esti rutin részének lenni...


Mi sem olvasunk este a lányomnak..

De napközben, igen.

/ ő kisebb még/


4-es tökéletesen leírta


Én utálom a kaprot, lányom kedvence a tökfőzelék pl

Azért mert te nem szeretsz olvasni, a gyerekkel sem szeretteted meg 😩

2020. febr. 22. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Legalább ne lennél ilyen büszke rá, hogy nem olvastok.
2020. febr. 22. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk érték a könyv lányom sokat olvas ,szeret olvasni így nálunk pl jó bizonyítvány ért is jár könyv .

És én olvastam mindegyiknek esti mesét ha nem is feltétlenül mindig mese könyvhöz hanem pl mi micsoda könyvekböl.

2020. febr. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
26%

Én rengeteget olvastam/olvasok és tökre semmit sem fejlesztett soha a gyerekemen(auti/adhd), bezzeg a zenés reklámokat nyelvtanilag hibátlanul ismétli vissza egy-két hallás után, gyerekkora óta mondogatott mondókák közül sokat(tsmt sem) a mai napig nem tudja.


Neki kell, hogy legyen kép-aktív kép-egy bizonyos cselekményhez, mellesleg a zenés videók minden gyerekre jobban ragadnak, felnőttekre is..Szerintem hamarason átalakul a világ és rájönnek, mint a kezdetben csak sérült gyerekeknél alkalmazott olvasástanításnál(meixner), hogy amire sérült gyerekek fogékonyak, arra az átlagosok is fogékonyabbak, az olvasást pedig felváltja a videóval oktatás. Ez nem azt jelenti, hogy elhagyjuk a költeményeket, hanem mikor bóbita táncol, látunk majd hozzá egy tündért táncolni egy okoseszközön, mikor kimondjuk a szöveget.


A gyerekek játék során így is használni fogják a képzelőerejüket rendesen, nem lesznek attól szegényebbek, hogy mozgókép is társul a szöveghez. Aki előbb látta a gyűrűkurát, attól az még élvezi és nem pont ugyanúgy képzeli el, mikor olvassa a könyvet.


Szerintem sem kellenek egyébként rituálék mindenhez, ha nálatok van más ami megszokott sorrendben történik, elég ahhoz. A többség azért este rituálézik, mert csak akkor van együtt a családja

2020. febr. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%

Nekem sem olvasott az anyám soha sem. Ès most anyaként ezt nagyon sajnálom.


Mi is olvasunk a gyerekeknek, habár mióta iskolások kevesebbet, mert ö maguk sokat olvasnak.

elsösként minden nap olvastak, így elmaradozott az olvasás. Most, hogy nagyobbak megint olvasunk, habár nem minden nap, mert néha ök akarnak olvasni.

2020. febr. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
65%

Az olvasás jó. Nem ismétlem meg, hogy miért. Imádok olvasni!

De!!!

SOHA nem olvasok esti mesét. 😅 Nincs kedvem sem kislámpánál olvasni, sötétben alszik a gyerek, mint az anyja 😁. Sem ahhoz nincs kedvem, hogy az időt húzzam este. Betakarom, puszi, simi, megfogom a kezét és aludhat. Max beszélgetünk, ha valami lelki baja van (ez altalaban az ovi, mert itthon akar maradni..

Az olvasás nem arra való hogy elaludjunk rajta. 😅

2020. febr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!