Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit "kell tudnia" egy másfél...

Mit "kell tudnia" egy másfél éves kisgyereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A minap beszélgettem egy bölcsődei nevelővel. Mesélte, hogy az egyik kisfiú azt mondta neki: "Ne nyisd ki az ajtót, mert ott vannak a mínuszok."

Ő meg elkezdett nevetni, hogy "hát igen, nem mindenki születik zseninek." Még hozzátette, hogy reméli, hogy az unokája ennél okosabb lesz.


Én személy szerint jókat mosolygok a gyerekek dumáin. Nagyon érdekes látni, ahogyan felfedezik a világot, az összefüggéseket, ahogy megtanulnak helyesen fogalmazni, stb.


Érdekelne a véleményetek.


2020. febr. 23. 08:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsis néni egy barom. Ennyi a véleményem.
2020. febr. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Ezt pedig biztosan nem egy 1,5 éves kisfiú mondta..


Mert egy 1,5 éves gyereknek, ha átlagosan fejlődik, akkor 10 szót kell tudnia, amibe a "vau-vau" típusúak is benne vanank.


Persze vannak gyerekek, akik sokkal többet beszélnek..

Voszont aki "csak"annyit tud, az sincs elmaradva

2020. febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es válaszolónak: A bölcsis nénit én is furcsának találom. Egyáltalán nem olyan, mint amilyen romantikus kép él az emberek fejében a dadákról, dajkákról, dadusokról.


2-esnek: nekem másfél éves kort mondott rá, de lehet hogy félreértettem, vagy csak rosszul emlékszem. Unokaöcsém 3 éves kora előtt nem is nagyon beszélt, ma meg már be nem áll a szája.

Ezért nem tudom hová tenni, hogy egy kis fogalmazásbeli hiba miatt butának néznek egy bölcsődést (legyen akármilyen idős).

2020. febr. 23. 09:07
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez abszurd. Ha tényleg egy másfél éves mondta, akkor pont hogy jóval előrébb jár az elvártnál és egy kisgyereknevelőnek ezt tudnia kell.

A következtető mondatalkotás az átlag 3-4 éves sajátja.

2020. febr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Ebben elég sok a ferdítés...

Először is a bölcsis egy tuskó, hogy beskatulyáz egy 1,5 éves gyereket.

Másodszor is ha tényleg ezt egy 1,5 éves mondta, akkor pont, hogy ez átlagon felüli.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak:

1,5 éves a kislányom; fogalmam sincs mit kéne tudnia 'hivatalosan', de ezeket mennek:

Rengeteg szót mond (több százat), időnként már próbál egyszerűbb tőmondatokat is összerakni belőlük.

Számol 10-ig, és leírva is felismeri a számokat.

Ismeri a főbb színeket, mondja a hét napjait -bár a sorrend sokszor nem stimmel még.

Ha megállok egy dal, vagy mondóka közben, folytatja a következő szóval.

Egyre gyakrabban kérdezgezi, hogy 'mi ez?'


Mozgásban:egyedül felmászik az egyszerűbb mászókán, egyedül csúszdázik, szalad, páros lábbal ugrál.


Megkeresi a formák helyét, és bedobja a formabedobókat. Néhányat meg is nevez: kör, csillag, négyzet.

Ügyesen épít kb. olyan magas tornyokat, mint Ő. Szépen igazgatja a kockákat, hogy ne dőljön el.

Firkál, nyomdázik. Labdázik, rúgja, és többnyire el is kapja, ha dobom Neki; Ő is egyre nagyobbat tud dobni vele.

Kártyával párkeresőt játszunk; ügyesen megtalálja a párokat. Ismert könyvekből gyakorlatilag mindent felismer, megnevez.

Érdekli a bilizés, de nem ül rá, hanem a plüsseit 'pisilteti' rajta.


Amit (szerintem) kéne már tudnia, de még nem tudja/érdekli:

Nem megy lábbal hajtható járművekkel (nem is érdeklik).

Nem tud villával enni, de kanállal egyedül eszik. A főtt ételnek még mindig többnyire pürésebbnek kell lennie, különben nem eszi meg. (Más étkezéseknél ez nem gond. Simán eszi a gyümölcsöket, kenyeret...stb., de a főtt ételt nem, ha nagyobb darabos.)

Nem tud még rendes pohárból inni.


Ennyi jutott most eszembe.

2020. febr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

5-ös, a tiéd is előrébb jár ;) Amiket felsoroltál, annak a negyedét se kell tudnia egy 1,5 évesnek. :)

Pl: átlagos ütemű beszédfejlődésnél 50 szó az elvárt 2 éves korra. És 10 alatti szókincsnél megkésett.

2020. febr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy másfél éves általában 10 szót tud és nem alkot mondatot, pláne nem ilyet, mint amit írtál. Sőt, egy bölcsiskoru gyerek (3 év alatti) eleve nem szokott 10 szavas mondatot alkotni. Úgyhogy egyáltalán nem tudom mit akart ezzel a bölcsis néni.
2020. febr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nincs még gyerekem, ezért nem is tudom pontosan, hogy milyen korszakban mennyit és hogyan beszélnek.


Valószínűleg akkor nem másfél éves a kisfiú, de biztosan bölcsis korú.

2020. febr. 23. 14:06
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez akárhonnan is nézzük, gáz. Bölcsibe maximum addig járhatnak a gyerekek, míg ovikötelessé nem válnak.

Egy gyerek a 3. születésnapját követő következő szeptembertől oviköteles. Tehát ha szeptember 1-jén tölti a 3 évet, akkor következő év szeptemberétől kell csak kezdenie, majdnem 4 évesen. Tehát max. majdnem 4 éves lehet egy bölcsis, DE még egy 4 évestől se problémás ez a mondat. Mondanak ennél jóval viccesebbet és ettől nem lesznek hülyék.

2020. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!