Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam beteg nem akar enni,...

Kisfiam beteg nem akar enni, inni sem . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 hónapos kisfiam lázas volt este és most is hőemelkedése van (37.5) bágyadt nem akar enni inni sem ,lábra sem bír álni..pedig nagyon eleven gyerek egész nap talpon van enni is szeret nagyon és egy nap 1 liter inni valót simán megiszik a cumisuvegébol.. Nurofen láz csillapító van itthon azt adtam neki este de most nem akarok meg neki adni mert egyszer az orvos azt mondta 38 feletti láz eseten adjunk csak gyógyszert..de ami a legjobban aggaszt hogy nagyon gyenge és felek hogy ki szárad..magam vagyok vele..azon gondolkozom hogy az ügyeletre el vigyem e 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭

2020. febr. 23. 15:52
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja és tegnap a hasikája is ment..és az orra is be volt dugulva de az orrspray segített azon
2020. febr. 23. 15:54
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha a hasmenése màr elmùlt, akkor egy nap alatt nem szàrad ki. rendszeresen kìnàld innivalòval, kis adagokkal, előbb-utóbb inni fog. Evèssel ràèr mikor jòl lesz, meg hagyd pihenni. Ennyi miatt nem rohangàlnèk orvoshoz, több kàrt okozna az ide-oda cincàlàs.
2020. febr. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Pisil rendszeresen? Szája száraz, cserepes? Lehelete normális szagú vagy acetonos?
2020. febr. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
21%
Nem anyatejes már?
2020. febr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

1. Tapintsd ki a kutacsát a fejtetőn, ha nagyon beesett, akkor baj van, vidd orvoshoz. (mert akkor kiszáradt)

2. Ha tudod, mérd meg a súlyát, mennyit fogyott. Ha ennyi idősen két kiló hiányzik, az már baj lehet, vidd orvoshoz.

3. Ha van otthon kóla, rázd ki belőle a bubit, és kínáld azzal. A legtöbb gyerek szereti, van benne cukor és folyadék. Esetleg kicsit higíthatod vízzel.


Ha holnap sincs jobban, vidd orvoshoz.

2020. febr. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Tobbet szokott pisilni mint most,de gondolom ez azért mert keveset is iszik..Igen a lehelete acetonos..
2020. febr. 23. 16:19
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vidd el ügyeletre, az acetonos lehelet (nem a gyulladásos büdös, hanem acetonos) a kiszáradás egyik jele.
2020. febr. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Már nem anyatejes.

Kutacsa egy kicsit van be esve,kólát még nem ivott életében 😅 de van itthon cocacola adok neki egy picit csak igyon..Amúgy kamilla teát iszik amibe citromot csavartam és mézt raktam neki bele..

Egész nap a kanapén fekszik rajtam 😭 ma aludt 2x egy fel órát,holott 1x szokott egyhuzamban déltől 3 óráig..

Szegény még aludni sem tudd..hajnali 5 órakor is fel kelt és csak feküdt mellettem és néztük egymást 😭

2020. febr. 23. 16:23
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen rosszul lenne bármelyik fiam, lehet vinném az ügyeletre, főleg, hogy acetonos a lehelete, és kb semmit nem csinál.

Lehet, hogy sokan paramaminak hívnának, és lepontoztok, de ha ennyire gyenge, akkor nem szorakoznék.

2020. febr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Vidd be az ügyeletre! Így ne menjetek bele az estébe! :(
2020. febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!