Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig normális a hiszti?

Meddig normális a hiszti?

Figyelt kérdés
Nincs 2.5 éves a gyermekünk, viszont 3 napja szinte folyamatos a hiszti.Szó szerint reggeltől estig mindenre NEM a válasz.Semmit nem csinál úgy ahogy kérjük és abszolút minden hétköznapi dolgon kiborul nála a bili.Mennyi hiszti normális egy dackorszakba lépett kisgyerek esetén? 3 nappal ezelőttig minden helyzetet meg lehetett vele oldani, kompromisszum kész volt, nyilván a maga módján.Most viszont semmi esély szót érteni vele.Nálatok is ennyire elvágólag egyik napról a másikra jött és ennyire markánsan jelentkezett? Mikortól beszélünk arról ,hogy túl sok a hiszti, amivel már valóban segítséget kell kérni?

2020. febr. 23. 21:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem az 5 éves lányom is hisztizik rengeteget. Ilyen a természete (vannak tesói, ők nem ennyire hisztisek), elég nehéz, de nálunk is van egy határ, amit ha túllép, akkor már határozottan, de leállítjuk. A gyerekek nagyon érzékenyek ám, megéreznek minden változást, ebben a korban pedig a sok hiszti oka az is, hogy nem tudják elmondani, megfogalmazni, hogy mi bosszantja, zavarja, bántja őket. Hagyni kell szerintem, hogy kitombolják magukat (bár az én kicsim bölcsibe jár és nyilván ott éri sok sérelem), de én mindig igyekszem az őrjöngés után megkérdezni, mi bántja, miért dühös. Szinte mindig van rá válasz, szóval csak úgy a semmiért nem kezdenek a gyerekek toporzékolni. Ezeknek a kis apró emberkéknek olyan sokat kell tanulniuk, annyi helyzethez kell alkalmazkodniuk, olyan gyors, hangos, pörgős ez a világ, amire az ő kis idegredszerük még nem eléggé érett. Én a hisztiket mindig a lehető legnyugodtabban próbálom kezelni (persze iszonyú nehéz, mert a pulzusom az egekben, legszívesebben én is ordítanék), mert tudom, hogy ez az én kicsimnek milyen nehéz. Az is más, ha olyanért megy a hiszti, mert épp nincs ebéd előtt fagylalt, akkor határozottnak kell lenni, de szerintem a szép szó mindig többet ér. Olyan okosak, mindent megértenek.
2020. febr. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Őszintén szólva gondoltam már arra is, hogy esetleg pont az zavart őt össze, hogy elég hosszú ideig nem volt itthon az apja(6 hét).Hogy esetleg ettől van.Időben viszonylag közel esik a kettő, mert 5 napja van itthon a párom és 3 napja kezdett így viselkedni.Említettem is a páromnak ,hogy talán az is közre játszik, meg a frontok de szerinte ez nem valószínű.Minden esetre olyan furának tűnik, hogy egyik napról a másikra fordult ekkorát a gyerekünk.Nem mondom ,hogy életében nem hisztizett még ,de ennyire mindenen soha.Sajnos beszélni még nem beszél, pár szót mond de igazából még nem tudja elmondani mi a baj.Pedig jó lenne, könnyebben tudna segíteni neki az ember.
2020. febr. 23. 23:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Van egy klassz mese errol A Pottyos Panniban

Meseld el neki 😉


Roviden annyi h Panni elromlott es mindenre menet mondot, a Nagymama elvitte Kovacs bacsihoz aki ezermester h javitsa meg... Sikerult neki!

2020. febr. 24. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!