Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan értessem meg a férjemme...

Hogyan értessem meg a férjemmel hogy ne üsse meg többet a gyereket?

Figyelt kérdés
Most 8 éves a kisfiúnk,elég hisztis és szemtelen,de ez ebben a korban normális. Múltkor kapott egy figyelmeztetőt az iskolában mert elvileg lecigányozta az egyik gyereket. Az osztályfőnök behívatott minket hogy ezt kitől tanulta a gyerek,meg hogy ez milyen csúnya dolog. Mi nem beszélünk otthon csúnyán és nem is cigányozunk. Tényleg nem tudom honnan tanulhatta. De az a lényeg hogy a férjem otthon levert egyet a gyereknek hogy miért mond ilyeneket. Ezen persze összevesztünk mert nem ez a helyes nevelési módszer. Pár napja pedig férjem mondta hogy rakjon rendet a szobájaban mire a kisfiam mondta hogy nem. Mondtam hogy én majd rendet rakok vele de a férjem csak azt mondta hogy egydül kell neki rendet rakni. Persze a fiam elég durván visszafeleselt mire a férjem ismét megütötte. Ezen most már tényleg nagyon kiakadtam,meg is mondtam neki hogy ha mégegyszer megüti költözök a gyerekkel. De szeretem a férjem és nem szeretnék költözni sem. Mit tegyek hogy mégegyszer ne üsse meg? Már beszéltem vele erről,de ő meg sem hallja. Azt mondta ettől még nem lesz semmi baja a gyereknek. Mégis hogyan vegyem rá hogy többet ne üsse meg?

2020. márc. 4. 16:41
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
94%
8 éves, káromkodik, cigányozik, pofátlan és rendetlen. Ideje nevelni. Ő legalább csinál valamit.
2020. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
96%
Ha 8 évesen hisztis és szemtelen, akkor azért valóban lehetnek nevelési gondok. Ezt neked is be kéne látnod. Az nem normális, hogy te elpakolsz helyette. Nyilván a verés sem megoldás. Azt javaslom, hogy kérhetek segítséget, hogy milyen köztes megoldások jöhetnek szóba a fiú fegyelmezésére. Érdeklődj a helyi családsegítőben, van-e szülőtanácsadás.
2020. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok híve a verekedésnek, de amikor már nem használ a józan magyarázás, mert a gyereknek igencsak ki van nyílva a csipája, egyszeri atyai pofon szerintem többet használ mint a nyálas ejnyebejnye. Egyikből sem tanul értékeket, viszont az arcából visszavesz. Nem, nem normális 8 évesen így viselkedni. De sem neked, sem a férjednek sem.
2020. márc. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
90%
Nem mondom, hogy a verés a jó módszer, de egy-egy pofonba tényleg nem hal bele, ha valóban megérdemelte. Amúgy lásd be kérdező, a liberális nevelésed megbukott. Ideje valami köztes megoldást tálálni a verés és a megszeretgetem nevelés címen között. És nem! Nem normális viselkedés ez 8 évesen.
2020. márc. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
94%
A problémát úgy tudjátok megoldani, hogy megtanítjátok a fiatokat tisztelettel beszélni másokról, tiszteletet tanúsítani felétek és nem, mikor az apja azt mondja rakodjon össze, te nem kezdesz a gyerek előtt ,,áldozatkészen" majd én összepakolok szöveget tolni, hanem egyet értesz az apjával, hogy igen fiam, pakolj össze.Amíg te a lelkét simogatod a kicsi babádnak, addig az röhögve fog minden alkalommal ellentmondani az apjának.Lehet így nevelni, elvégre kijött már pár elrettentő generáció
2020. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
#5 félreértetted, azt mondtam segítek neki rendet rakni nem azt hogy helyette rakok rendet.
2020. márc. 4. 16:55
 7/47 anonim ***** válasza:
93%
8 éves!!! Nem kell neki segíteni rendet rakni! Állj a férjed mellé, SZÜLŐ vagy!
2020. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
98%
8 éves már képes rá, hogy rendet rakjon. De ez az, nevelj csak egy lusta, elkényeztetett, flegma gyereket. Én a férjsd módszerét jobban pártolom.
2020. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
96%
Segíteni a 4 évesnek kell. 8 évesen már maga is rendet tud rakni.
2020. márc. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
95%

Egy 8 éves gyereknek miért segítség annak az összepakolásához, amit ő pakolt szét?

Én se vagyok a verés híve, de vmi nagyon el lett cseszve, és a férjed már látja. Még most kell lenyesni pár vadhajtást, hogy embert lehessen faragni a kölyökből. Ehhez talán szükséges 1-2 atyai pofon is.

2020. márc. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!