Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire nézik jó szemmel a...

Mennyire nézik jó szemmel a vega/vegán gyermeknevelést az orvosok/védőnő?

Figyelt kérdés
Érdemes elmondani a védőnőnek/orvosnak? Később csak magán ovi/iskola lehet megoldás? Államiban nem megoldható ez?

2020. márc. 10. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
73%

Emberfuggo.

Szerintem érdemes mondani, ha kérdeznek az étrenddel kapcsolatban. Ha titkolni kell szerinted, akkor biztos rendben van az étrend?

Én pl vegaként és tej nélkül élve nem gondolom, hogy bármi baj lenne ezzel. Nyugodtan elmondom, ha szóba kerül a dokinál.

Az étkezés terén államiban is lehet speciális étrendet kérni. Nem tudom, hogy vegan lehet -e. Nem vagyok biztos benne, hogy normális kaját kapna, így inkább én azt mondom, hogy vagy magán, vagy vigyél neki kaját be.

Meg tudják melegíteni neki szerintem, ha beszélsz a pedagógusokkal.

Reggelit csomagolni meg simán lehet hidegen fogyaszthatót is.


Bár annyit hozzátennék, hogy ne erőltesd rá a gyerekre. Ha meg akarja kóstolni a húsos, tejes, tojásos kajákat, akkor tegye. Ne kötelező jelleggel legyen raeroltetve az étrend.

Ha megerti miért jó ez szerinted, többet ér. És tényleg ne akadj ki, ha mást enne.

2020. márc. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Hát nem csodálnám, ha nem értenének vele egyet. Had döntse már el az a szerencsétlen gyerek maga, hogy mit szeretne. Ehhez nyilván meg kell adni a lehetőséget, hogy mindent megkóstolhasson
2020. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Remélem, semennyire!


Ha egy felnőtt így kíván étkezni, ám legyen. Viszint az ember mindenevő élőlény, igenis szüksége van a húsokra, az abban lévő fehérjékre, ásványi anyagokra, nyomelemekre.

Egy felnőttnél lehet ezt mesterségesen pótolni, vagy kevésbé érződik a hiányuk (egy darabig), de kisgyerek esetén igenis veszélyezteti az egészségét ez a fajta egyoldalú étkezés.

2020. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Ha a fejlődésben lévő gyermekedre vegán kosztot erőltetsz és tiltasz neki ételeket, akkor pont csak egy fokkal vagy jobb a fényevőknél. Szerintem.
2020. márc. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
14%
Nem kell elmondani nekik mert semennyire nem fogadnak el ezt. Mi sem mondtuk el, oviban nem evett mindig csomagoltuk neki. 7 eves boldog vegan kisfiu anyukaja vagyok.
2020. márc. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%

Semennyire. Ahogy az átlag ember sem.

Nekem az a véleményem, hogy ilyen szélsőségesen nem szabad a gyereket táplálni. Meg kell vele ismertetni mindent és majd ő-a későbbiekben- dönt, hogy vega vagy vegán akar e lenni. Magyarorszagon allami intézményben csak szakorvos alltal alátámasztott allergia esetén lehet különleges menüt kérni, vallási vagy etikai ok miatt nem.

2020. márc. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem nézik túl jó szemmel.


Bölcsődében és oviban (állami) nem választható vegán menü, amit tudsz csinálni, hogy elhozod a gyereket ebéd előtt és reggeli után viszed. Bár a bölcsiben a tízórai mindenkinek járt és az sokszor turmix volt. Nálunk szerintem nem lehetett kaját bevinni bölcsiben és most az oviban sem lehet. Iskolában viszont szerintem nincs kötelező étkezés és uzsonnát is csomagolhatsz.

2020. márc. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
54%

Mi nem vagyunk nagy húsevők. A fiam meg egyáltalán nem eszi meg, kiköpi. Szóval mondhati vegetáriánus.

Nem szólt a védőnő és az orvos sem negatívan. Mondtam, hogy néha próbálkozunk, de nem erőltetjük. És csak azért nem veszünk húst, hogy kidobjuk, mivel mi is ritkán kívánjuk.

3 éves lesz és nem is kérdezik, hogy eszi-e már.

2020. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%
Fejlődő szervezetnek nem való ez a vegán életmód! Múltkor egy szakértö kifejtette miért. Nem fogom leírni, mert hosszú. Menj el orvoshoz mit szól hozzá, olvass utána a neten.
2020. márc. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
94%

8!


A te hozzáállásod jó. A gyereknek meg kell adni a lehetőséget. Ha kipróbálja és enm ízlik neki, az egészen más, mintha lehetőséget se kap rá.

2020. márc. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!