Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vagyok attól rossz...

Miért vagyok attól rossz ember és rossz anya, mert nem lógok a gyerekem fenekében 24 órából 24-et? És miért lennék attól rossz anya, hogy nem akarok mindig a gyerekeimmel játszani?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy sokan (köztük anyám is) megszólnak, mert egy héten 2-3x a szomszéd nénire bízom a gyerekeimet, hogy néhány órát kikapcsolódjak.

A nagyobbik gyerekem 4 éves, a kisebbik 1,5 éves.

Szeretem a gyerekeimet, de néha az agyamra mennek, így nyilvánvaló, hogy kell egy kis pihenés számomra. Egyedül vagyok velük, a férjem külföldön dolgozik.

Nem rossz gyerekek, csak elevenek.

Azért is mindig megszólnak, mert nincs kedvem játszani a kislányommal mindig. Nem szeretek babázni, unalmas. De ha mondjuk társas játékozunk, akkor abba az esetek 70%-ában benne vagyok.


Miért lennék ettől rossz anya/ember?



2020. márc. 11. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Hát...téged ezért a kérdésért ki fognak nyírni.engem csak lepontoznak...

De átérzem,neked legalább van kire hagyni őket.

És nem kell a "minekszültélakkor"

2020. márc. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Szóval a 4 éveseddel alig töltesz időt. DE tényleg minek kellett két gyerek, ha ennyire rossz neked velük? Add a kicsit bölcsibe és menj vissza dolgozni, mindenkinek jobb lesz.
2020. márc. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
71%

Két tábor szokott ilyen helyzetben szidni. Az egyik az igazi ősanya típus, akinek ez élete egyetlen teljesítménye és amint anya lett, megszűnt embernek lenni. Ezt tanulta, ezt tartja helyesnek és el se tudja képzelni, hogy nem az övé az egyetlen helyes életút. A másik tábor pedig az, aki maga is szeretné ezt meglépni, de vagy nincs lehetősége, vagy gyáva hozzá a megfelelési kényszere miatt.

Egyébként teljesen jól teszed. A gyerekek gondolom jól elvannak a nénivel, te pedig sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb leszel így, ami csak pozitívum a gyerekek szempontjából.

2020. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%
Hát én valahol megértelek, de szerintem azért a heti 3 alkalom kicsit túlzás.. Szerintem önző vagy, ne haragudj. Ez is, hogy neked unalmas a babázás... Hát bakker, az ember nem azért játszik a gyerekével, mert az a felnőttnek mekkora élmény, hanem mert a gyereknek az. Nyilván unalmas, dehát a gyerekkel való foglalkozás az nem is neked kell h izgalmas legyen, hanem a gyerekeknek. És nem, nem vagyok ősanya, én is eljárok otthonról, nekem is szükségem van kikapcsolódásra, de azért ez a heti 3 alkalom szerintem kicsit durva, ez már nekem úgy tűnik, mintha menekülnél otthonról. A gyerekvállalás életmódváltással jár, itt már nem magának él az ember. Nem azt mondom, hogy tönkre kell tennie magát egy anyának a gyerekeiért, de áldozatokat bizony rohadtul hozni kell.
2020. márc. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Nem azért vagy rossz anya/ember, mert untat a babázás, vagy mert heti 3x eljársz otthonról, hanem azért, mert ennek ellenére szültél még egy gyereket. Van akinek nem jön be a gyerek nevelés, van ilyen, nem lehet mindenki tetőtől talpig anya típus, de ezt az emberek általában belátják egy gyerek után. Neked ennyi önkritikád se volt, hogy basszus, ezzel az egy gyerekkel se tudok minőségi időt tölteni, akkor nem szülök még egyet?
2020. márc. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Nézd, én egyedülálló anya voltam. Úgy a gyerek egy hónapos korától napi 1-3 órát voltam tőle tavol, amikor pedig már nem szoptattam, plusz heti fel napot hozzácsaptam. Ha az ember nem akar megbolondulni, meg majd a harminc éves gyereke felett is helikopterkedni, akkor igenis szüksége van a gyerek nélkül töltött időre. Van akinek kevesebb is elég, van akinek több kell, ez egyéni helyzet és senkinek semmi koze hozza. Ettől nem lesz senki rossz anya.
2020. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

Nem azzal van a gond hogy eljársz ,és szerintem szuper hogy a szomszéd nénivel ilyen jóban vagytok,mert ha bármi baj történik tudod hogy rá bízhatod őket.

Inkább azzal a kijelenetéseddel van gond hogy neked nincs kedved játszani!

A társasjáték néha oké..belemész! Nemár!!!!

2020. márc. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
Mi ezt itt ismeretlenül egy tízsoros, nyilván magad felé elfogult leírásból nem tudjuk megítélni. De azért ha már a saját anyád is, aki azért jobban belelát, úgy látja, hogy túl sokat pattintod le magadról a gyerekeidet, akkor lehet, hogy érdemes lenne elgondolkodnod rajta, és nem vadidegenektől várni megerősítést, hogy milyen szuper vagy.
2020. márc. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Mert ez a társadalom rettentő álszent és korlátolt. Meg úgy gondolják, hogy ha anya vagy, akkor kötelességed vigyorogva főzni, takarítani, gyereket szórakoztatni, eszedbe ne jusson magadra gondolni, arra, hogy ennél azért többre vagy másra van igényed.

Pedig amúgy tényleg igazad van. Semmi értelme becsavarodni, tönkremenni. Nekem sikerült, mert hallgattam az ilyen hangokra, meg mert a gyerekem is olyan, amilyen. Több mint 3,5 évig a fenekében kellett lennem. Gyűlöltem játszani, de ô sosem volt képes normálisan elfoglalni magát, úgyhogy egész nap rákényszerültem. Rossz alvó, úgyhogy még annyi nyugtom sem volt. Máig nem hevertem ki, és most már mindenkinek azt mondom, hogy ilyet még véletlenül se csináljon! Mivel az én idegeimet felőrölte ez a helyzet, így nyilván a szülő-gyerek kapcsolatunk is rémes. És ma már ha kell, veszekedve kényszerítem rá, hogy igenis foglalja el magát egyedül, mert nem, nem és nem fogom szórakoztatni többé, elég volt, nagyon. Játszani a gyereknek kell, nem a felnőttnek, akinek ezer más dolga van (lenne).

2020. márc. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy nem foglalkozok velük, vagy hogy a 4 éves lányommal nem ülök le babázni. Igen, leszoktam, de nincs mindig hozzá kedvem.
2020. márc. 11. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!