Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves,3 hónaposan iskola?

5 éves,3 hónaposan iskola?

Figyelt kérdés

Iskolaérett bőven, óvónő szerint kell egy iskolaérettségi vizsgálat ahol ha azt mondják oké (mindenki szerint azt mondják majd) akkor mehet. Én eddig úgy tudtam 6 éves kor alatt nem mehet, tehát eddig nem gondolkoztam rajta. Van akinek a gyereke kimagasló intelligencia miatt hamarabb kezdte a sulit?

Ha a vizsgálaton azt mondják mehet akkor engedjük csak érdekel mások véleménye is.


2020. márc. 20. 15:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Van rá lehetőség, de ez elég ritka. Mi tavaly vizsgáltunk olyan kisgyereket, akit hatéves kora előtt szerettek volna iskolába íratni, meg is kapta rá a papírt. Nem tudom, hogy a szülők végül beíratták-e.
2020. márc. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Az egy dolog,hogy inteligens és okos,de gondolj bele abba,hogy alig 5 évesen kerülne 6-7-8 éves gyerekek közé,akik már teljesen más mint az ovis korosztály,és nincs akkora kontroll sem mint amit az ovonénik biztosítanak a bölcsiben. Én akármilyen kimagasló sem engedném 5 évesen iskolába,ha akkora a tudásszomja akkor vinném Helen Doronra,zeneiskolába,sakkozni stb.
2020. márc. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat...oviban

Nem bölcsiben.

2020. márc. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

5 év 3 hónaposan nem lehet. A törvény szerint: ""A gyermek, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget, legkorábban abban a naptári évben, amelyben a hatodik, legkésőbb amelyben a nyolcadik életévét betölti, tankötelessé válik. A gyermek, ha az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget elérte, abban a naptári évben, amelyben a hatodik életévét május 31. napjáig betölti, megkezdi a tankötelezettség teljesítését. A szülő kérelmére a gyermek megkezdheti a tankötelezettség teljesítését akkor is, ha a hatodik életévét december 31. napjáig tölti be."

Tehát a legfiatalabb gyerek, aki elvileg megkezdheti szeptemberben a sulit, 5 év 8 hónapos, ha jól számolom, hiszen még december 31-ig neki is be kell töltenie a 6-ot.

2020. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam 4-es
2020. márc. 20. 17:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Ír, olvas. Sakkban simán megveri az apukáját aki nagyon jól játszik. Sajnos nem nagyon van olyan gyerek program, játék ami érdekli.
2020. márc. 20. 17:08
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Szerencsére nem mehet. Gondolj bele, mit kezd a sakktudással, amikor odamegy a 8 éves osztálytársa és nyakon vágja?
2020. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%
Teljesen mindegy, ír-olvas-e vagy sem. Nem kezdheti meg az iskolát 5 év 3 hónaposan, és pont.
2020. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
A 7es nyersen, de teljesen jól leírta a miértet...
2020. márc. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Elmegyünk ahova küldenek aztán majd meglátjuk.

Ha nem mehet akkor tanul tovább egyedül még 1 évet ☺️

2020. márc. 20. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!