Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért panaszkodik sok anyuka,...

Miért panaszkodik sok anyuka, amiért össze vannak zárva a gyerekükkel?

Figyelt kérdés

A közösségi oldalak tele vannak "vicces" kiborulásokkal, amiért pár hétig a szülők össze lesznek zárva a Saját csemetéikkel. Mindenki panaszkodik, hogy ez milyen nehéz (tanulás, lefoglalás, főzés, munka).

Én pont az ellenkezőjét érzem: mindig is arra vágytam, hogy otthonról dolgozhassak, ne kelljen napi 2 órát utaznom és most itt a lehetőség. Nagyon jól megy, simán elvégzem a munkám és végre a gyerekeimmel tölthetek sok-sok időt. A rohanás, munka mellett soha nem volt idő semmire, most meg olyan idilli a hangulat. Mindenki kipihent, kész a lecke (lányom szerint jobban érti, ahogy én mondom), közös reggeli, ebéd, sok játék, nevetés, engem is hagynak dolgozni, rengeteg olyanra jut most idő, amire amúgy szinte soha.

Mások meg telesírják a közösségi oldalakat, hogy milyen nehéz. Mi? A gyerekeddel foglalkozni? Főzni? Tanítani? Játszani?

Én is bejárok dolgozni, de itthon is lehetek. Három gyereket kell ellátnunk a férjemmel, mégis nekünk ez a sok feladat most ajándék. Mert végre sokat együtt lehetünk.



2020. márc. 21. 00:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Téged miért zavar az, hogy másnak nem ennyire idilli?

Nálunk pl: mindkét gyerek még túl pici ahhoz, hogy megértse, hogy anya dolgozik, hagyni kell. Csak azt látják, hogy itthon vagyok.

A munkám pedig nem olyan, hogy bármikor fel@llhatok és ugyanott folytathatom.

Már nem olyan idilli amikor épp egy telcoban vagy és mindkét gyerek egyszerre sír.

Egyébként buksisimi. ;) Erre vágytál? Nincs otthon aki megdícsér?

2020. márc. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
És abban a 8-9 órában, amíg aktívan dolgozol a gyerekeid mit csinálnak? Mert én pl. online tanítok nyelvet, ami lehetetlen lenne 1 vagy 2 a háttérben ugráló, szaladgáló 2-5 éves gyerekkel. Illetve fordítok, ami szintén nagy koncentrációt igényel. Nem mindenkinek olyan a munkája,hogy közben főzögetni, játszogatni, nevetgélni lehet. Vagy felláljak az órám közepén, hogy bocs, most elmegyek kicsit társasozni a gyerekekkel, 20 perc múlva jövök.
2020. márc. 21. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Buksisimi? Te is a tipikus panaszkodó anyuka vagy, aki a háta közepére sem kívánja a gyerekeit? Mi lesz 3-4 hét múlva? Képzeld, nekem van 2 évesem is, mégis enged dolgozni. Tudok telefonálni is, sőt, még ebédet is főzök. És nem kell a buksisimi. Nem sírom tele a facebookot, hogy az őrület határán állok. Szerintem ezek a hisztiző anyukák azok, akik mindig lepasszolják a gyereket, amikor lehetőség van rá. Aztán megsértődnek, amikor a tinédzser kisfiúk meg kislányuk szóba sem akar velük állni többé.
2020. márc. 21. 01:02
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező! Te vagy a király. Es te vagy a tökély.


Itt a vége a témának. Ugyanis egyáltalán nem érdekel téged más helyzete. Csak szidni akarsz masokat.

2020. márc. 21. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

"Tudok telefonálni is, sőt, még ebédet is főzök."


Fogalmad sincs, hogy milyen otthon ragadni egy olyan munkával, aminél azt se te döntöd el, hogy mikor mehetsz pisilni, nemhogy főzz, meg családi idillben ebédelj...

Amit pedig megspórolsz az utazáson, azt elveszíted az éjjeli pótlólagos adminisztrációval, amire nappal a gyerekek miatt nem jutott idő. ;)

De szerintem csak troll vagy. Az a gyerektelen troll, aki napok óta próbálja hergelni itt a népet.

2020. márc. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
94%
Ja, a 2 évesed ül a sarokban 8 órát, míg te dolgozol? Nem tudod elfogadni, hogy valakik komoly munkát végeznek, ami közben nem lehet játszani, meg főzögetni, meg családi idillezni?
2020. márc. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
98%

Nézd, tényleg van, aki túltolja. A lányom bölcsis, a szülői FB csoportban sorra jönnek olyan üzenetek, amiktől égnek áll a hajam.


Ennek ellenére tudom, hogy vannak jópáran, akiknek tényleg nagyon nehéz lehet. Én például mindennek érzem ezt, csak ajándéknak nem, és nem azért, mert nem szeretek a gyerekemmel lenni, hanem mert nem tudok! Fogalmam sincs, milyen munkahelyed van, de sokan vannak, akik tévesen úgy értelmezik ezt a home office dolgot, mint valami szabadnapot. Hol dolgoznak, hol nem, a kötelező 6-8 órából meg összesen lesz 1-2 óra ténylegesen ledolgozott munka. Így én is tudnék mondjuk sok mindent csinálni, de programozó vagyok, szinte egész nap a hangoutson beszélünk a csapattársainkkal, hogy tudjunk haladni a feladatainkkal. Nem tudom csak úgy otthagyni, mert akkor miattam 3-4 ember munkája is csúszik.


Amióta ebben a felállásban vagyunk itthon, nagyon nehezen haladok a munkámban, úgy érzem, hogy a munkaidőm végéig a káoszban csücsülök. Gondolkodnom kéne, kódolnom kéne, de itthon elsősorban mindig anya voltam/vagyok, az agyam 80-90%-a folyton a gyerekre figyel. Így is szerencsém van, mert nagyon ügyesen elfoglalja magát a lányom, de 3 óra után már látszik rajta, hogy nagyon nem jó ez így neki. Ilyenkor próbálok vele valamennyire foglalkozni, de közben meg tudom, hogy a munkával is haladni kéne.


Szóval nem, nem öröm, hogy nem tudom megadni neki, amit már megszokott. Ő imádja a bölcsit, szereti a gyerektársaságot, erre most kapja órákon át azt, hogy "foglald le magad kicsim, anyának még dolgoznia kell". Én ebben semmi idillit nem látok.

2020. márc. 21. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Napi vagy 20 ilyen kérdés van... Lapozz vissza, ott vannak a válaszok, nem ismételném magam!

Egyébként meg, ha "én is bejárok dolgozni", akkor nem vagy otthon 0-24ben,tehát nem is értem minek hőbörögsz itt ezen éppen te!

2020. márc. 21. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
94%
Én nem dolgozom most, mertbleálltunk. 2 gyerekem van, jól elvagyunk. Viszont, amikor 2-3 évesek voltak, tuti nem tudtam volna velük otthon dolgozni. Azért kapszbegy vuksi simit, mert neked a 2 évesed ilyen szuper, hogy simán el van nélküled, az enyémek emlékszem folyton a nyomomban voltak.
2020. márc. 21. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
84%
Gondolom, valami kamu munkád van... Próbáltad volna meg a hetet két alsós gyerekkel, áfa hetében, zokogó ügyfekekkel a telefon végén.
2020. márc. 21. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!