Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyuka a gyerekét miért nem...

Anyuka a gyerekét miért nem hagyja szóhoz jutni?

Figyelt kérdés

Óraboltba bejöttek órát venni egy 7 éves kislánynak. Mivel a kislány fogja hordani elkezdtem kérdezgetni, hiszen ő az ügyfél, hogy mihez fogja használni, sportolni, úszni is szeretne e benne stb.


Utána megbeszéltem volna az anyukával is.


A kislány nagyon értelmes volt, el is kezdte mondani, de egy mondat sem volt amit az anyja ne szakított volna félbe hogy elmondja helyette.


Majdnem rászóltam hogy "A kislányod nem értelmi fogyatékos, hagyd már hogy végigmondja!"


XD


Én apuka vagyok és van három lányom is de csak akkor beszélek ilyen helyzetben helyettük, ha látom hogy szükségük van rá, de amikor magabiztosak egy helyzetben akkor szerintem ez felesleges.



2020. márc. 22. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyám is ilyen volt. 😔 Azt hitte jobban tudja mi a jó nekem, mi tetszik stb.


Én éppen ezért bizonyos kereteken belül rábízom a gyerekeimre a döntést.

Elnondom a legfelső összeghatárt és nyilván figyelem, hogy ne vágja át senki, de a döntés az övé.

2020. márc. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez akkor durva, ha egyetemistáról van szó. Jön beiratkozni a 18 éves "gyerek" anyukával. Ha kérdez az ember valamit, anyuka válaszol a nagykorú gyerek helyett.. Ilyenkor meg szoktam kérdezni, hogy "Elnézést, önök közül ki fog egyetemre járni??"
2020. márc. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

# 2


Gimis lányomtól vettem át az XD-t !


:D

2020. márc. 22. 17:58
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
21 vagyok, ha hazamegyek anya kérésére, hogy láthasson, mert idejönni persze nem hajlandó, a mai napig az apám rendel nekem kaját az étteremben, választja ki hogy "mit akarok" megnézni a tévében... nagyon egyszerű oka van: csökött agyacskáik nem fogják fel, hogy attól hogy valaki örökli a génkészletük felét, még nem lesz a tulajdonuk, van saját eszük, akaratuk és szájuk. némi birtoklási mánia, semmi extra.
2020. márc. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak kretén emberek, ők a gyereket is kretén módon nevelik. Ne foglalkozz vele.
2020. márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyik egyetem egyik doktori iskolaja, tehat ide egyetemet vegzett illetok jelentkeznek phd fokozat megszerzesere... Anyuka tobbszor telefonal es minden alkalommal elmondja, hogy kislanya nagyon elfoglalt es nem er ra a jelentkezessel kapcsolatos ugyeket intezni, de azt is meg tudjuk, higy o milyen tokeletes, tulajdonkeppen leginkabb azonnal avatnunk kellene mert ez az egesz csak felesleges idopocsekookas. Kertunk egy email cimet, lanyaet, hogy a pontos felveteli kriteriumokat, dokumentumokat es eljarasmenetet elkuldjuk, majd ha o is ugy gondolja, hogy jelentkezni szeretne. Telefon anyatol mar tobb is volt, email cim vagy mas elerhetoseg lanyatol mai napig nincs... ;)
2020. márc. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!