Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor kezd a gyerek kicsit...

Mikor kezd a gyerek kicsit önállósodni? Most 6 éves, de mindig minden percben csak játszana és minket; szülőket szólítgat.

Figyelt kérdés
Mikortól jön el az, hogy képes lesz egyedül lefoglalni magát hoszszabb időre?

2020. márc. 26. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyformák a gyerekek. Valamelyik már 1 évesen is eljátszik magában, valaki meg kamasz korában is igényli a társaságot. Ha ő ilyen, akkor talán majd akkor, ha ciki lesz a szülőkkel programot csinálni.
2020. márc. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha mindig ugrotok neki, akkor soha
2020. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%
Amelyik ilyen típus (sajnos az én 5 évesem is 🙁), az szerintem igazából soha. Csak később majd jön a net, amire "ráfügghetnek", és akkor talán nem a szülők nadrágja mellett ácsorognak majd naphosszat, foglalkoztatást, szórakoztatást követelve. Nekem nincsenek illúzióim. Ez egy ilyen személyiségtípus. Mindig unatkozó és mindent megunó, ingerkereső, a csendet, nyugalmat és horribile dictu, a semmittevést nem toleráló, magával mit kezdeni nem tudó. Felnőttben is megvan ez, csak máshogy nyilvánul meg. Nagyon gáz.
2020. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
14%
Ne már..:(
2020. márc. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az öcsém ilyen volt...

Néha hagytuk unatkozni, kínlódni, nyivákolni. Hadd csinálja. Muszáj feltalálnia magát, meg kell tanulnia, hogy nem arra vannak a családtagjai, hogy őt szórakoztassák. Akkortól jön el, amikor rájön, hogy muszáj neki, mert nem fogják szórakoztatni, akkor sem, ha hisztizik.

2020. márc. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
Akkor kezd, amikor adsz neki teret. Napirend kérdése. Pl ha délelőtt főzöl, akkor megmondod neki, hogy most ez és ez a dolgod, addig menjen be a szobába és foglalja el magát. Ha kijön, visszaküldöd.
2020. márc. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Onnantól, hogy felálltak 6 és 10 hónapos korban), tökéletesen elvoltak egyedül/együtt is. 😊
2020. márc. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi a hosszabb idő?

Ha megszokta, hogy folyton ingerekkel bombázzátok, akkor egy percig sem lesz el magában.

Normális esetben már 3 éves korban eljátszik magában egy darabig - csak persze aztán kijön lelkesen elmesélni, hogy a maci vendégségbe ment a babához, a baba beteg lett, a maci ápolta stb. stb.

Egy 6 éves általában hosszú ideig eljátszik magában. Adott esetben komplett történeteket talál ki, amiket persze meg akar osztani a szülőkkel. Ezt fogadd el. Ha nem hallgatod meg ennyi idősen, akkor ne csodálkozz, ha 10 év múlva egy szót se tudsz kiszedni belőle, hogy telt a napja, mi foglalkoztatja stb.

Testvére nincsen? Egy hatéves általában jól eljátszik 3-10 év közötti testvérével/játszópajtásával.


Az természetes, hogy 6 évesen folyton játszani akar.

2020. márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos ám, hogy nem tudja magát lefoglalni. Bár nem tudom nálatok, hogy van ez pontosan. Az én kisfiam 8 éves és igényli, hogy játsszunk vele, de nem azért,mert nem tud ellenni egyedül, szimplán nem szeret.
2020. márc. 26. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%

Az én 6 évesem órákig képes lekötni magát a trambulinban, vagy a biciklivel, vagy 2 kaviccsal, vagy egy kartondobozzal. Képes megcsinálni magának egy teát, szendvucset, rántottát, virslit, sőt kávét is főz. Segít a takarításban, az ia lekoti. Ritkán unatkozik, de mindig megmutatja, ha valami olyat csinál, amit eddig nem.

Szóval szerintem ti is elszúrtátok... Sőt! Egy 6 éves képes már úgy lekotni magat, hogy azt sek hallja, ha szólunk neki🤔

2020. márc. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!