Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két évesnek ezt hogy magyarázo...

Két évesnek ezt hogy magyarázom meg? Vagy te elmennél vele boltba?

Figyelt kérdés
Két éves a lányom, nem tudom senkire se hagyni. Bevásárlás házhozszállítás hetekre előre betelve. Van szinte minden itthon, DE a friss gyümölcs, zöldség kifogyott, ő meg azt szeretni nagyon. Mindig kéri, normálisan mindig van, volt itthon, most meg nincs. Sír, hogy áfonyát kér, nincs, sír, hogy akkor zöld almát, nincs, banánt, az sincs, uborkát, az sincs... Csak vele tudok elmenni boltba, de azt még meg se érti, hogy semmiképp se fogjon meg semmit. A legtöbb ráadásul olyan, hogy nem tudok hetekre előre bevásárolni, mert vagy ránkrohad/penészedik vagy ha elég sokat veszek, hogy sokáig kitartson, akkor nem bírom el. Eszeget persze "rendes" kaját is, de sajnálom. Férjem még hétfőhöz három hétre jön haza, addig vagy vele megyek boltba, vagy sehogy.
2020. márc. 26. 14:12
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
32%
Nem mennék. Majd biztos összefertőzöm magunkat, mert áfonyáért hisztizik.
2020. márc. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Kedves vagy, de ha nem mennél, akkor ahelyett, hogy csak durván lefikázod a gyereket, esetleg válaszolhatnál a kérdés másik felére, hogy hogy magyarázod meg neki, hogy nincs itthon és venni se lehet elmenni, mint eddig.
2020. márc. 26. 14:18
 3/26 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom merre éltek, de pl nálunk (Szolnok) sok helyi termelő vállal házhoz szállítást. Nem csak gyümölcs, zöldség, de méz, tea, húskészítmények, tejtermékek, stb. Lehet érdemes érdeklődni, főleg hogy a piacok is bezártak vmiből, vhogyan nekik is meg kell élni.

A legnagyobb gondom nekem is a gyümölcs és a friss pékáru.

2020. márc. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Ha nincs segítség, aki bevásárol, akkor kénytele vagy vele menni. Olyan időben, amikor a legkevesebben vannak, és babakocsival, hogy ne tudjon összefogdosni mindent. 3 perc alatt elintézhető.
2020. márc. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
80%

Hordozd! Felteszed a hátadra, nem lesz könnyű, de nem nyúlkál semmihez.

Vagy adsz a kezébe valamit, hogy azt nagyon fontos végig két kézzel fognia.

De a házhoz szállítás tényleg jobb lenne

2020. márc. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
23%

Nem megyünk boltba, csak majd egy hét múlva kb, beöltözve maszkkal, kesztyűvel, eldobhatós ruhában..


Elmondod, hogy baci van az utcán, nem szabad kimenni, mert beteg leszel. Ha nem akarod elmondani, átkopogsz a szomszédhoz(én segítenék, ha hozzám kopognál), hogy vegyen ezt azt, vagy csereberélsz. Ránk is rohad a körte, hamarosan lekvàr lesz belőle, sütit már csináltam a csúnyábbakból, a szépet nyersen esszük,


A kedvenc ételeit nem eheti, nem tragédia.

2020. márc. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Segítséged nincs? Merre laksz?

Zöldséges nincs a közeledben, hogy oda leugorjatok? Így meg lenne a napi 10perc séta is, ami tudom,hogy rohadt kevés, de több, mint a semmi.


Illetve írtad,hogy nem bírod el.. Hátizsákkal egyszerűbb cipekedni.


Az,hogy hogy magyarázd el....Nálunk a 3 éves vágja, hogy sokan betegek, ezért nem megyünk sehova. Hátha a 2 évesed is ezt megérti.

2020. márc. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
90%
Igen, talán zöldséges üzlet, ott nincsenek sokan. Szólsz az eladónak mit kérsz, összerakja és kiviszi az üzlet elé. Én megtenném.
2020. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
45%
Én viszem magammal. Nem nyúl semmihez, nem megy a közelébe senki. Akkor mégis, hogy kapná el a vírust ?
2020. márc. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%
Levinném. A sarki zöldségesig nem lesz baja. Vagy adj rá kesztyűt.
2020. márc. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!