Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Húsvétkor ajándékozás? Nálatok...

Húsvétkor ajándékozás? Nálatok szokás?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves, kiscsoportos, várja, hogy jöjjön hozzánk a nyuszi, mert az oviban volt róla szó.. hiába nincs már ovi, elég gyakran megkérdezi, hogy mikor jön, s mennyit kell még aludni?


Nálatok hoz valamit a "nyuszi"? Ha igen, mit? Édességet, esetleg játékot?


Nem szeretnénk rászoktatni, hogy azért várjon egy ünnepet, mert ajándékot kap, mi alapból nem vagyunk híve ennek, karácsonyra pl az egész családtól kap egy valamit, ami a kívánság, tőlünk pedig szintén egyet, amit mi találunk ki, hogy arra épp szükség lenne és örül is. Születésnapra csak tőlünk, szülőktől.


Úgy vagyunk vele, hogy ami kell, azt úgy is megvesszük neki, ünneptől független.


Már elmondtam neki, hogy ha meglocsol valakit akkor biztos kap egy tojást, vagy valami apróságot, de a nyuszi nem konkrét ajándékot hoz.

Erre mondja, hogy 'jaj anya, te nem tudhatod mit hoz, szerintem játék lesz, X is mondta, hogy neki is biztos azt hozza a nyuszi...'


Elég tanácstalan vagyok, nem szeretném azt sem, hogy csalódjon..



2020. márc. 29. 12:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Ez nevelés kérdese!Ha brle beszéltétek,h.jön a nyuszi,persze,hogy várja.A fiamnak bőven elég a csoki szuszi amiket kap.Hisz az jár a locdolkodásert!
2020. márc. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk semmit nem hoz. Ezen az ovi se változtatott szerencsére.

Húsvéttól függetlenül egyébként kap tavasszal "ajándékot", mert mindig aktuális valami a jó idő beköszöntével. Most pl.: új bicikli lenne, ha nem zárt volna be a decathlon (próba nélkül nem vesszük meg)

2020. márc. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk nyuszicsoki keresés van. Az oviban is ez volt, a gyerekkoromban is ez volt, így továbbviszem. A kivsi idén már tud keresgélni a naggyal. Szerintem szuper jó dolog, én sem a csokik miatt vártam, hanem a keresés izgalma, a finom húsvéti kaják... Jó nyilván azóta felnőttem és tudom, miből indul a húsvét.

Nálunk több ajándékot is kap karácsonyra, szülinapra is, de nem ezek miatt várja az ünnepeket. A Karácsonyban pl magát a fa diszítését élvezi, hogy együtt sütünk,főzünk. De kinek mit jelent és mit ad át a gyerekének. Én szeretném vele megismertetni a hagyományainkat. Úgy gondolom, hogy attól nem lesz elkényeztetett, hogy több ajándélot kap Karira, vagy husvétkor rakat csokit kereshet. Ha ezen múlna, kb minden 2.gyerek elkényeztetett lenne. Mondjuk sosem veszznk felesleges dolgokat, csak amire épp nagyon vágyik.

2020. márc. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk igen, van ajándék amit a nyuszi hoz és a tojásokkal diszített barka fa alá tesz. Idén a hiányzó 8 Bogyó és Babóca könyvet kapják, Bogyó és Babóca BrainBoxot és Bogyó és Babocás habtapit. Előző években sikere volt a Kindernek, de mostanság annyit kapott a nagyszülőktől, rokonoktól, hogy absszolút hidegen hagyja, legalább 10 van most is itthon. Ami vonzza az a gumicukor, azt kap majd néhány csomaggal, mint locsoló ajándék és majd beosztom neki. Eddig mindig volt a kertben tojás keresés, azt most műanyag tojásokkal fogom pótolni, mivel a Kinder nem kell. A nagyszülőktől egyik részről Mancsőrjárgányt kap, másik részről Sam a tűzooktós autót. A keresztszüleitől is szokott kapni ajándékot, azt nem tudom mi lesz. Most nem fogunk találkozni, de elküldik neki. A kicsi fiam 2 hónapos, ő is biztosan kap majd jelképes ajándékot.
2020. márc. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

4es vagyok

A nagyobbik fiam, 4 éves. Nem az ajandékért várja a húsvétot, hanem a tojásfestés miatt. Mi hagyományosan hagymalében harisnya alá szorítva levéllel készítjük a húsvéti tojást.

2020. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Azt fogja megszokni, amit ti megszoktattok vele.


Nálunk is ilyenkor csokitojás/csokinyuszi keresés van húsvét hétfőn, előtte való napokban meg tojásfestés, tavaszi dekorálás, csupa ilyen kreatív dolog. Nálunk ilyen az ünnep, és a többi ünneppel is egyet értek veletek.


Mi is a csokikat szépen beosztjuk kb a következő hónapra, nem egy két nap alatt eszi magát betegre tőlük.


Játék, torta stb. ezek tök feleslegesek, és nem is erről szól.


Locsolkodásnál mi tojásokat adunk, pénzt senkinek.

2020. márc. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

Nalunk szokott hozni jatekot a nyuszi ami epp az aktualis tavaszi jatek szokott lenni. Iden egy nagy ajandek lesz amit sikerult nagyon akciosan megvenni :D traktor markoloval utanfutoval es az apja meg vesz homokot a homokozoba.

En nem szeretem es nem is adok husvetkor csokit mert mindenki mas csokival penzzel jutalmazza a locsolast.

Nyuszis kifestot vagy ilyen temaju foglalkoztatot adok a locsoloknak.

Karacsonykor van nagy ajandekozas es szulinapkor. Husvetkor a locsolas, tojasfestes az amit var, nem az ajandekok.

2020. márc. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%

Mi meg pont fordítva vagyunk, nem kapnak "csak úgy" ajándékot, nem veszünk meg "mindent ami kell, ünneptől függetlenül". Alkalomra kapnak játékot: karácsony, húsvét, névnap, szülinap, gyereknap. Kizárólag mesekönyvet szoktak alkalom nélkül kapni.

Így igen, hoz a nyúl ajándékot, és minimális édességet, csak hogy a tojáskeresés a fűben meglegyen.

2020. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Most a vírus miatt ilyenen nem is gondolodunk. Max csoki és tojásfestés.
2020. márc. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Nalunk hoz ajandekot a nyuszi, mert mi is kaptunk gyerekkorunkban, megis inkabb a tojasfestes miatt vartam az unnepet. Illetve a negy eves lanyom szuletesnapja es a karacsony kozott alig ket het van, igy a karacsonyi es szuletesnapi ajandek jon gyorsan egymas utan, majd egy egesz evig nem lenne semmi. Egy negyevesnek ez rengeteg ido. Es az en megfigyelesem alapjan jobban viseli, ha szeretne egy jatekot, es arra azt mondjuk, "majd karacsonyra/husvetra”, mintha csak ugy megkapna alkalom nelkul is. Ha csak random kap itt meg ott, nem erti, miert nem lehet most rogton, es sokkal tobb a nyafogas miatta. Igy a husveti ajandek beiktatasa eppen jol jon, hogy kicsit egyenletesebben oszthassuk el az evben az ajandekokat. Nalunk kicsi a csalad, amugy sem kap talicskanyi jatekot egy-egy unnepre, maximum ketto nagyobbat esetleg par aprosaggal.
2020. márc. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!