Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, hogy csak a felnőtt...

Normális, hogy csak a felnőtt méretű ruhákat tudja felvenni egyedül?

Figyelt kérdés

2 éves, 2 hónapos a lányom. Az én papucsomat, az én zoknimat, az én pólóimat tökéletesen fel tudja venni. Szeret is az én ruháimból öltözködni, de a saját ruhával nem boldogul, meg próbálja, de nem tudja felhúzni, felidegesíti magát, és utána csak hisztizik, nem akar öltözni.


Normális ez az ő korában?


Bocsi, ha hülye kérdés, első gyerek.


2020. márc. 30. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Ennyi idősen nem elvárás az egyedül öltözködés. Most majd úgyis jönnek a lengébb ruhák, azokkal tudtok gyakorolni.
2020. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
A 3 éves fiam csak a nadrágját tudja lehúzni (meg a bugyit) ha pisilnie kell. Semmi más nem megy neki. Beleakad a pólóba, a cipzárt merőlegesen húzza nem párhuzamosan a vonallal.. Ha jól tudom 4 éves korra "kell" megtanulniuk.
2020. márc. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem elvárás az egyedül öltözködés, de nem fura, hogy a nagy ruhákat tökéletesen hiba nélkül felveszi, a sajátjait pedig nem? Lehet, hogy rosszak a finommotorikai képességei?
2020. márc. 30. 20:09
 4/7 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy kicsik a ruhái? mármint felvenni kicsik, nekem pl egy learakat olyan pólóm volt kölyökként, amit alig bírtam keresztülrángatni a fejemen, de ha rajtam volt már nem volt feltűnő, hogy amúgy nem férek bele
2020. márc. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lányomtól nagyon is elvárta a neurológus a 2 éves státuszon... 🙈 Kapta is a "mínusz" pontokat és a fejcsóválást, hogy "nagy gombokkal se boldogul?", "anyuka, az kevés, hogy csak segítséggel megy a póló"... stb.
2020. márc. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na és akkor mi van, ha mindennel boldogul, csak a saját ruháján nem? :D:D:D:D


Az én ruhámon a zipzárt is le-fel húzza, a gombokat is ki be gombolja, csak a sajátján nem.


Azért gondolok arra, hogy a finom motorikus készségeivel vannak gondok, mert én úgy látom, hogy a túl pici dolgokat nem tudja rendesen megfogni.


Van olyan ruhája is ami szűkebb nyakba, de van olyan is ami bővebb, pl a 3-4 éves 104es méretű belebújós pulcsit se tudja felvenni, mert nem találja a lyukat, ahova bele kéne dugnia a fejét, de az én ruhámon simán megtalálja, meg a kezének a helyét is simán megtalálja.

2020. márc. 31. 09:02
 7/7 anonim ***** válasza:
De hát két éves. A finommotorikus készségek ilyenkor még nagyon fejletlenek. Azt mondják, még a hatévesek is éretlenek finommotorikusan a ceruzafogásra, mit vársz egy kétévestől? A felnőtt méretű ruhák nagyok, azért boldogul velük, a sajátjai meg kicsik.
2020. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!