Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, aki úgy érezte...

Van itt olyan, aki úgy érezte nem akarja újrakezdeni a babázást?

Figyelt kérdés

8 éves a fiunk. Nagyon élvezem, hogy ekkora. Én a babázást akkor is úgy éltem meg, hogy majdcsak nő. Aztán sokkal könnyebb lett, ahogy telt az idő.

Tudunk menni nyaralni sokkal hosszabb időre és sokkal messzebb, neki is vannak önállò kis programjai, most már iskolás is és amikor elkezdte sokkal értelmesebb is lett, olyan nagy fiús, tudunk vele is komolyabb programokat csinalálni és nélküle is.


Nem akarom újrakezdeni. 31 éves vagyok, a munkámat nagyon szeretem, és végre tudnám komolyabban végezni is a gyerektől. (Diploma után rögtön jött a gyerek.)

31 vagyok és újra előtérbe kerülhetnék én. Jó érzés, hogy ilyen fiatalon én már nem "belemegyek" a babázásba, hanem egy okos, 8 éves fiam van.


A párom szeretne még egy gyereket, mert mind a kettőnknek van testvére és tudjuk, hogy alapvetően egy testvér ajándék. De én nem akarom előről kezdeni. Más is érzett így? Mi lett vége, amikor ennyire nem értettetek egyet?



2020. ápr. 10. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én véleményem az, hogy így ne. Nyűg lesz, nem fogod élvezni, "púp lesz a hátadon"

Szerintem csak akkor vállaljatok még egyet, ha te is akarod teljes szívedből és ne azért, hogy legyen tesó. Annak rossz vége lenne :/

De ez csak az én véleményem,nyilván nem szentírás

2020. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Én pont fordítva vagyok. 4 pici gyerekünk van, gyúrunk az ötödikre, mert imádom a babákat. De hogy mi lesz itt 10-15 év múlva 5 kamasszal? 😅
2020. ápr. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Még van idöd csak 31 vagy! ráérsz.. a második gyerekkel nekem könnyebb volt ,úgy hogy az elsö csak 3 éves volt.. hidd el ha már van egy tök mindegy hogy van e egy második vagy harmadik is... egyremegy!
2020. ápr. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Ekkora korkülönbséggel gyakorlatilag két egykétek lenne. Majd egyszer felnőttként vagy összebarátkoztak, vagy nem. Szóval ha a testvérség miatt lenne, akkor nem erőltetném. De ha ti egyöntetűen akarnátok még egy gyereket, akkor azt mondom, hajrá.
2020. ápr. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Teljesen érthető ahogyan érzel és nagyon helyes, hogy nem mész így bele a második gyerekvállalásba. Akinek fontos az, hogy ne csak anya legyen hanem sok egyéb dolgot is elérjen az életben az általában nem vállal több gyereket. Nagyon nehéz lenne karriert építeni abban amit szeretsz ha most megint 5-6 évig csak a gyerek körül forogna minden.

Egyébként persze, hogy a férfi akarja a gyereket hiszen nem az ő nyakában van a feladatok nagy része. Meg kell neki mondani, hogy ha ő ottonmarad a gyerekkel óvodás koráig akkor lehet róla szó. Érdekes módon úgy már nem is kell a gyerek, mégis elég egy a legtöbb esetben.

2020. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Ezt neked kell érezned. Nekem kettő van, elég karrierista vagyok, már 3 hós koruktól dolgoztam (alvásidőben), de jó lett volna egy harmadik, csak már nem fér bele. Egyébként terhesnek lenni nem szerettem (illetve persze szerettem volna, ha nincs minden bajom) a babázást meg sokszor fárasztónak tartottam, pedig összebújni velük meg szerettem meg csodálni, ahogy nőnek, okosodnak. Inkább pont a dackorszaktól élveztem jobban a gyerekezést, annak minden hisztijével együtt, hogy már lehet bújócskázni meg társasozni... még gondolkodtam is rajta, hogy ha örökbe fogadnék, akkor 2-3-4 évest, mert praktikus lenne átugrani a többit :) Ennek ellenére mondom, hogy szeretem a gyerekeim társaságát és sajnálom, hogy nincs még egy ill. visszatekintve őket is hamarabb és egy kicsit kisebb korkülönbséggel kellett volna vállalni (talán akkor az egészségembe is belefért volna). És persze őket jobban szeretem a munkámnál.
2020. ápr. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Ezt csak te tudod eldönteni, nem kötelező 2 gyereket vállalni, hogyha neked így jó, akkor legyen 1.

Mi kettőt szerettünk volna, 1 van, eü állapotom miatt nem is lesz több.

2020. ápr. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pont igy voltam aokáig. Jo volt visszamenni dolgozni, magammal foglalkozni. Akartunk még egy babát, de sokáig nem álltunk készen rá. Aztán mikor ugy volt, hogy vágjunk bele, mert éreztem, hogy erősebb a baba utani vagy, mint önmagam, akkor elsőre sikerült. Én nem bántam meg. 6 év van köztuk, iden toltom a 33at es nem voltam ennél boldogabb soha. Már nem tervezunk tobbet, igy a karrieremet is épithetem tovább...
2020. ápr. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%
Pároméknál 8 év a korkülönbség, akaratlanul is tönkretették a gyerekkorát a szülők. Ő kelt fel éjszaka, vele aludt, etette, altatta, pelenkázta, később kísérgetnie kellett, öcsi miatt nem mehetett másokkal pl strandra, mert vigyázni kellett rá, stb. Ez a korkülönbség szerintem nem jó, már késő ilyenkor a tesó, hacsak nem tudnak tényleg józanésszel gondolkozni a szülők, és hagyni gyereknek lenni, élni a nagyobbat. De ez ritka.
2020. ápr. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én pont emiatt szültem kis különbséggel. Mi eleve több gyereket terveztünk, de azt is megbeszéltük, hogy ha visszamegyek dolgozni, akkor már nem szeretnék újra szülni.

Voltam dolgozó nő, otthon levő anyuka és dolgozó anyuka.

2020. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!