Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztaltatok negatív lelki...

Tapasztaltatok negatív lelki vàltozást ovis, kisiskolás gyermeketeknèl a koronavírus járvàny miatt?

Figyelt kérdés

Szemèlyisègbeni vàltozást?

Szorongást?

Depressziòs tüneteket?


2020. ápr. 13. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

6 éves a fiam, nem tapasztaltam nála ilyeneket, de nem is traktálom ezzel a helyzettel, nem néz/hall híradót, nem szörnyülködök én sem ezen az egészen. Nagy vonalakban tudja mi van, miért nem jár oviba, miért dolgozom itthonról, de nem ekörül forog az életünk.

Szeretném, ha utólag visszagondolva erre az időre ez maradjon benne hogy tök jó volt, mert sokat viltunk együtt, és jól éreztük magunkat :)

Míg dolgozok feladatlapozik, készül a sulira, kézmüveskedik, vagy eljátszik magának. Délután játszunk, bunkert épitünk, mikor mit.

2020. ápr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
65%
Igen. Nem érti, miért nem mehetünk a játszótérre, vagy a barátnőjéhez, akinél ott a nagy trambulin. Mi panelban élünk, már az ablakból kiabál le ismeretleneknek és meséli, hogy jött a nyuszi, mit hozott... baromira sajnálom :( egyke, rokongyerek sincs a városban :(
2020. ápr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
48%
Nem, nagyon örülnek, hogy nem kell járni!
2020. ápr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Fiam egy ékszakát nem aludt át 3 hete. Lakásban lakunk és beteg is volt illetve most én vagyok az. Hiányoznak a barátai és a napi 2-3 óra mozgás. 9 éves lesz.
2020. ápr. 14. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
A fiamnak nagyon hiányoznak a barátai meg a nagymamája, emiatt nagyon szomorú. Depressziósnak azért nem mondanám, de megérinti a dolog.
2020. ápr. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Az elején kicsit ráijjesztett Győrfi Pál, de utána elmagyaráztuk neki az ő szintjén, hogy miért vagyunk itthon, mindenki otthon marad, ránk nem veszélyes, de a szeretteinkre az lehet. Persze, hiányoznak a barátai, de szerencsére van tesója, van kertünk, és van aki játszik velük, mert még gyesen vagyok a kicsivel. Sokat gyurmázunk, rajzolunk, mozgunk, ezzel talán csökkentjük a félelmeiket.
2020. ápr. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%

Autizmus gyanús 4 éves lányom örül, hogy nem kell járnia oviba. Nem tud beilleszkedni.

De itthon egyre rosszabb a viselkedése, sokkal többet ismételget, mint eddig.. :(


Szóval nem tesz neki jót a bezártság, mégha ő nem is érzi úgy.

2020. ápr. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
4,5 eves fiam van. Ő nagyon is örül h nem kell oviba jarni, anya itthon van vele minden nap, apjat is sűrűbben latja. Hianyoznak neki a barátai, nagyszülei, de van videohivas. Panelben élünk, de attól a mozgás mennyisége nem változott neki az előzőekhez képest. Ő nagyon boldog lett😅
2020. ápr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

4,5 éves fiú. Az ovi nem hiányzik neki (állítása szerint), de a barátai igen, meg a rokonok, kirándulások, séták. Szinte minden nap mondja, hogy mikor megy el már a vírus. Sírósabb lett és folyton a sarkunkban van. De sokat komolyodott és megtanult egyedül játszani.

Szorongás vagy depresszió egyáltalán nincsen.

2020. ápr. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Hianyolja a baratait, mar a szomszedokkal is beszélget, szerintem unja az itthonletet. Ráadasul ez az utolso eve az oviban, sajnálja, hogy nem tudja lezárni, meg persze én is, de talán a ballagást majd bepotoljuk.
2020. ápr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!