Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek is le van maradva...

Szerintetek is le van maradva a kisfiam?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben megy oviba. 2,5 éves kora óta nagyjából mondtatokban beszél, viszonylag érthetően is.

Viszont egyszerűen nem akar megtanulni verset, mondókákat.

Hiába próbálkozom, teljesen elutasítja. Pedig csak úgy pl fürdés közben is szoktam neki énekelni, de kéri, hogy hagyjam abba.


Másik problémám, hogy nem akar újabban egyedül enni. Hisztizik és jön, hogy én etessem.


Félek, hogy ebből így problémái lesznek majd az oviban.


2020. ápr. 14. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs semmi baja. Talán érzi benned az elvárást, ezért utasít el. Oviba úgysem mehet még egy darabig, még változhat. Meg amúgy is talán egészen máshogy viselkedik majd oviban, mint otthon.
2020. ápr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Oviban tuti teljesen másképp fog viselkedni. Dackorszakos, próbál téged irányítani :)
2020. ápr. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

Semmilyen éneket, zenét nem szeret vagy csak a te hangodat? Idegrendszeri zavar jele lehet, ha ezt elutasítja.


Finommotorika, mozásfejlődési státuszok, csecemőreflexek leépülése rendben? Ha igen,akkor nincs min aggódni.


Dackorszak lehet, most ne engedj semennyit sem,mert pillanatok alatt elfajul. A lányom 2 másodpercig próbálkozott ezzl,mikor 2 évesen hazahozta az oviból. Ott leépítettem és tisztéztuk, hogy ez nem elfogadott. Ha a gyereknek megvan a megfelelő napközbeni pihenés, nincs cukorbevitel és van mellette egy erős,hatérozott szülő,aki megtanítja, hogyan fejezze ki az akaratát hiszti nélkül-akkor kimarad ez a korszak.

2020. ápr. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pff, ez azért fájt. Lányom júniusban lesz 3 éves, nem beszél mondatban, néhány szót tud, mondhatjuk, hogy le van maradva, de van sok gyerek aki 3 éves koráig nem beszél. Nem érzem problémának, hogy nem mond verset a kisfiad.
2020. ápr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2 evésen szerintem nem kéne el várni tőle hogy verset mondjon.
2020. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég nagy probléma ha egy 3 éves nem beszél!
2020. ápr. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Oviban ezzel nem lesz gond, ott sok verset tanulnak, ha akarja mondja, ha nem nem.

Oviban hiába hisztizik, akkor sem fogja az óvónő etetni, szóval ezzel sem lesz gond, a többi gyerek után fog menni valószínűleg. Egyébként neked sem kéne beadnod a derekad, mert így csak azt tanulja meg h ha eléggé hisztizik akkor úgyis megeteted, akkor minek egyen egyedül?

2020. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!