Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen mese van másfél éves...

Milyen mese van másfél éves gyerekeknek?

Figyelt kérdés

Aki beszólogatni akar az inkább ne is írjon felesleges, nem érdekel.

Nem egész napos mesenézés van naponta 3x10perc. Reggel ébredéskor, délben azon alszik el és este altatás előtt azzal nyugszik le.

Bogyó és Babócát és Bing nyuszit néz de már unalmas. Nem vagyok jártas az ilyen "lassított" mesékben.


2020. ápr. 16. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Az enyém a Chuggingtont és a JoNaLut szerette.
2020. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Találd ki, mennyire szeretlek. Mimmim, nem tudom a pontos címét...
2020. ápr. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Peppa malac, Calliu
2020. ápr. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mickey egeret szereti az enyém
2020. ápr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém Mancs őrjáratot néz, de szerintem csak azért mert sok kutya van benne :)
2020. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

1 és 2 éves a két kisebb gyerkőc. Nálunk a Mickey egér játszótere nagyon megy most. Szeretik a Mancsőrjáratot is, de a kicsinél egyertelmuen a Mickey eger a nyero. A kisfiam(2 eves) o néz meg Traktor Tomot, meg Borit, a kislányom meg nem uli vegig ezeket, nem koti le igazan, de a zenéjét szereti.

Youtubeon meg a hey kids a kedvenc.Gyerekdalok, mondókák meg mesek is vannak rajta.

2020. ápr. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ikreim 1,5-2 éves kor között nagyon szerették a Duck tv-t, azon kb. bármit. Abban az időszakban pont nekik való volt. Lassú, egyszerű, színes.
2020. ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nándimese 🚗
2020. ápr. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, értem, hog jó a szándékod, de engedd meg, hogy kiigazítsalak. Érthető, hogy unja, mert a népmese és műmese (konkrét szerző által írt mese) csak 2 és fél / 3 éves kortól való.


Három éves kor előtt a hétköznapjairól mesélj neki, és leginkább arról, ami épp ott van, pl "nézz csak ki az ablakon! Ott a szomszéd néni kutyusa, jaj de aranyos! Mit gondolsz, mi csinál a kutya most?" (Elmondja, mit gondol.) Folytathatod így pl.: "képzeld csak, Bodri kutyus egyszer jól megkergetett egy cicát... szegény cicuska! De a cica se volt rest, szedte ám a lábát!"


Satöbbi, ilyen és hasonló meÉLÉS való 3 év alatt, és persze az ő fantáziáját is mozgasd meg, hogy ő is mesélhessen (ami idősebb gyerkőcöknél is szerencsés).


Egy pedagógus. Jó mesélést kívánok nektek! :)

2020. ápr. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

*hogy

*mesÉLÉS

(Elnézést, elírtam.)

2020. ápr. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!