Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen engedtétek tévét...

Hány évesen engedtétek tévét nézni a gyereketeket? 5-6 évesen szabad-e már mesét nézni?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 18. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Hogy a manóba ne lehetne? Körülbelül 2 évesen kezdte el érdekelni a mese úgy igazán a TV-ben a fiamat. Akkor ült le és nézett meg egy mesét. De nem volt az TV előtt ülő típus. Inkább ment a TV és közben játszott. De mondjuk ő sokkal inkább a szabadban játszó típus. 5-6 évesen már alap, hogy gyerekek TV-t, mesét néznek.
2020. ápr. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

"5-6 évesen már alap, hogy gyerekek TV-t, mesét néznek."


Már ahol. 5 éves lányom nem néz.

Nem szoktattuk rá kicsiként, így nincs igénye rá most sem.

Rengeteget olvas (magától most kezd), a diafilmeket szereti.

2020. ápr. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

"Már ahol. 5 éves lányom nem néz."

A kérdés nem arról szól, hogy a te 5 éves lányod szokott-e. Hanem hogy szabad-e. Persze, szabad. És a gyerekek nagy általánossága szokott is. Egyébként mindenféle bántás nélkül mondom, hogy ez az én vagyok a f..s za anyuka, mert nem ültettem le soha a TV elé a gyerekemet, azért ugye tudod, hogy nem kell és nem is jó egész nap ott ülnie, de ugyanúgy kimarad egy csomó mindenből? Képzeld el, amikor a többi gyerek a különböző mesékről beszélgetnek, megosztják az élményeket, a te gyereked meg azt sem tudja miről van szó. Azért ez a burokba zárni dolog szocializáció szintjén sem egészséges.

Persze, ne üljön egész nap előtte. De nem egészségtelen megfelelő időt és tartalmat tekintve egy 5-6 éves gyereknek a TV nézés. Sőt, számtalan hasznos műsor is van benne, tanító jellegű, amit akár jó is, ha néz egy gyerek.

Képzeld, gyerekként én is nagyon sokat olvastam, már óvodában tudtam írni nyomtatott betűkkel, meg folyékonyan olvasni, de ugyanakkor néztem TV-t is.

2020. ápr. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Miért ne lehetne??
2020. ápr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

3-as, még Vekerdy véleménye is az volt, hogy iskoláskorig egyáltalán ne tévézzen a gyerek.

Attól még, hogy a családok többségében ez nem megvalósítható (mert nem is akarják), egyáltalán nem abszurd, amit a kettes ír.

Egyébként az ovisok nagyon jól el tudnak beszélgetni anélkül is, hogy látták volna a mesét. 🙊 A lányom is úgy volt Elza farsangkor (és még jó pár társa), hogy nem is látták a mesét.

2020. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%
Most lett 3 eves. Napi egyszer nezhet fel orat.
2020. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
45%
4 évesen engedtem meg a lányomnak.
2020. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Az én lányom 4 éves korától napi fél órát nézhetett TV-t, akkor is én kerestem neki való meséket. 6 éves korától naponta 1,5 órát tévézhet, de ugyanúgy én választok neki filmet.
2020. ápr. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Én 4 évesen már Barbie: Fairytopia rajongó voltam. :D


S az oviban is Cubix-os, Vadmacska kommandós játékokat játszottunk. :)

2020. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!