Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki gondolkodik normálisan?...

Ki gondolkodik normálisan? Vagy én vagyok tényleg maradi?

Figyelt kérdés

Ti mit gondolnátok erről?

Első osztályos a kislányom 8 éves. Van egy barátnője az iskolában. Hogy is mondjam.. Nem úgy nevelik a gyerekeket, mint mi. Az asszony csalja a férjét és fordítva, sokat veszekednek és a nyolc éves kislány és a testvére erről mind tud.

Sajnos ebből sokat behoz az iskolába. Mióta barátkoznak az én gyerekem is kifordult magából. Messengert akar Facebookot és Vibert mert a kislánynak megengedik ezt. De én nem engedem semmiképp. Könyörgöm 8 éves. Hétvégén ment egy dokumentumfilm a kisbabákról az egyik csatornán. A lányom megjegyezte,hogy " nem kellett volna annyit sze*elni és nem lenne ennyi gyerekük". Szó szerint köpni nyelni nem tudtam. Mire elmondta, hogy a kislány elmesélte neki, hogy mi az a sz*x és a csókolózás. Azt hittem megőrülök. Szerintem ennek még nem lenne itt az ideje, hogy tudja. Szerintetek is rossz hatással van a gyerekemre? Mit csináljam hogy magyarázzam el neki, hogy nem hozzá való a kislány? Mért nem lehet Facebookja, Messengere stb.. Segítsetek. 🤔



2020. ápr. 25. 14:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Mivel amit már tud azt nem lehet visszacsinálni, és talán nem is baj hogy 8 évesen már tud dolgokat, inkább a normális értékrendről beszélj vele sokat. Igen, úgy készül a gyerek, de jó esetben várják azt a gyereket ahogy őt is. A kislány szülei butaságot csinálnak, sajnos sok buta ember van. Valahogy így. Facebook? Hát nem tudom mi a szokás a 8 éveseknél. Felügyelettel, mondjuk hogy csak te tudod a jelszavát?
2020. ápr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%
8 éves iskolába jár.. Ő már “nagylány” és dobnák egy hátast ha tudnád mikről beszélgetnek már ikyenkor! Talán kicsit túlfélted? Abból is látszik hogy 8 évesen még csak elsős? A legtöbb gyerek ilyenkor már 3-ikos.. Nincs semmi baj az online haverkodással sem ha kontrollálva van kivel stb.. most hogy karantén van miért ne cseveghetne oszálytársakkal whatsappon vagy viberen? A barátnőjének szüleinek magánügyét ilyen korban sok gyerek kibeszélni... A tied is! Csak erről nem tudsz! Örülj neki hogy kommunikál veled és elmond dolgokat. Ne tiltsd a lánytól mert ha bandázni akar vele úgyis fog az iskolában csak utána hazudni fog neked rola. Még csak a kezdetén vagy ezenek a dolgokna mivel csak elsős, de most szólok készülj fel! Ne avatkozz bele a dolgaiba m, főleg ne kerülj konfliktusba a másik szülővel mert a gyerek issza meg a levét! Probálj nyitott lenni hogy mindig megbízzon benned a lányod és kommunikáljon veled. Próbálj haladni a korral és értsd meg hogy a mai világban a social networking (net) már a gyerekek része az életének és ne tiltds tőle hanem tanítsad helyesen használni!
2020. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De szerintem az sem normális, hogy 8 évesen a tiktokon lógjon vagy a facebookon tanulás helyett. Összecsapná a leckét ha megengedném. Mivel évveszte azért kezdte 7 évesen az iskolát.
2020. ápr. 25. 14:25
 4/22 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán nem félti túl. Sok helyütt ennek a korosztálynak még pl zéró képernyőideje van, az túlzás, de a Facebook nem való ekkora gyereknek. Maga ez a lájkolás, menősködés ez borzasztó személyiségtorzító, ekkora gyerek életében teljesen felesleges.

Ezzel a lánnyal komoly gondok vannak, amellett, amit az 1-es írt, én szólnèk a tanárnak is, bár nem tudom, mit tud tenni.

2020. ápr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
78%

12 éves koráig nem lehet facebook accountja, a többit nem tudom. Nehéz lehet, de neked van igazad. A másik kislányét is jelenteni kell.

Viszont. Hogy tudja, mi a szex, nem baj, az a baj, hogy nem tőled tudja. Megelőzhetted volna ezt, ha beszélsz róla ezekről, nyíltabb vagy. Már miért ne lenne itt az ideje? Nyolcéves. Mit hazudtatok neki, hogy a gólya hozza a gyereket, vagy mi? Miért lenne attól baja, ha tudja, mi az a szeretkezés. Nem értem az embereket, a szex nagyszerű dolog, nem gusztustalan perverzió, amiről még a nyolcévesek se tudjanak. Meg kell neki mondani, hogy felnőtt dolog, de azért az alapvető igazsággal hadd legyen már tisztában. Tessék, itt az eredménye a prűdségnek, védtelen a befolyásolással szemben, mert te nem tanítottad meg neki időben, hogy működnek a dolgok. Beszélgess vele többet ezekről, mert így a másik kislány lesz rá hatással, ő neveli és nem te.

2020. ápr. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%
8 évesnek hogy lehetne szexről beszélni? Én biztos nem tudnék (engem ilyen korban nem érdekelt egyáltalán), és nagyszerűnek vagy természetes dolognak se tartom, de ettől függetlenül van igazad, Előző.
2020. ápr. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta foglalkozom animátorként gyerekekkel nyári táborban. Először el se hittem mennyi mindent tudnak, amiről nekem 8 évesen még fogalmam se volt. Tényleg az van, hogy közösségben egymástól tudják meg azokat az információkat amiket anyu/apu igyekszik "eltitkolni" és pont amiatt, mert otthon ezekről a dolgokról nem beszélnek vele még jobban kíváncsi lesz. Szerintem ez a maga módján nagyon káros tud lenni. A barátoktól hallott kiszínezett a történetekek alapján alakítanak ki magukban képet például a szexről is, amit később már nehéz visszafordítani és magyarázni, hogy amit hallott annak a fele se igaz.


Sajnos (vagy nem sajnos) nem fogod tudni érdemben eltiltani a barátnőjétől. Ha meg is teszed jönni fog egy másik. Meg kell próbálni szépen beszélni vele a dologról úgy, hogy tőled hallja először, mert te így igenis a saját gyermeki szintjén tudod neki elmagyarázni a dolgokat.

2020. ápr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
5-ossel ertek egyet.
2020. ápr. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%
Nézd, úgyis csinál magának Facebookot, ha akar. Kb minden gyereknek van 12 év alatt is. Ha nem engeded, akkor majd titokban csinálja. Ha engeded, akkor lehet róla beszelni és szabályokat hozni. Az én gyerekemnek is volt ennyi idősen. Egy játékkal akart játszani, ahhoz kellett eredetileg. Megbeszéltük a szabályokat és nem is volt semmi probléma.
2020. ápr. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
91%

Közösségi oldalakkal egyet értek.Ekkora gyereknek nem való.

A szexuális és egyéb tájékoztatás viszont fontos.

A 90-es évek elején voltam 7-8 éves.Mindent tudtam a szexről.. fogantatásról, volt amit a szüleimtől, volt amit nagymamától, volt amit könyvtárból.. a többit a kamasz unokatesóktól..


Kíváncsi voltam.


Az osztálytársaim fele 9-10 évesen menstruált /3.-4. Osztályban/

2020. ápr. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!