Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kérlek mondjátok, hogy ez...

Kérlek mondjátok, hogy ez csak egy korszak és kinövi?

Figyelt kérdés
1.5 éves a lányom. 1 hete minden egyes napunk abból áll, hogy utána szaladok, rá figyelek. Ha nem figyelek rá, mászik fel az asztalra, székre, dobálja szét a játékait. Le szedem az asztalról, össze szedem az el dobált játékokat, próbálok vele játszani. Persze nem érdekli és megy a konyhába, ki pakolja a szekrényeket 1 pillanat alatt ránt ki belőle mindent. Hiába szólok rá, hogy nem szabad, ne menj a konyhába, nem érdekli. Egész nap utána kell mennem és mellette ülni mert egyedül nem játszik 1 darab játékkal sem. Hiába adok neki bármit, semmi nem köti le ha egyedül kell játszania. Ha meg unom és felviszem a szobájába, sikít, ordít torka szakadtábol, addig ameddig valaki nem megy érte. De ezt nem csinalhatom mert a férjem éjszaka dolgozik és ő is fent alszik a szobában, hiába csukom be az ajtót. Ha kapcsolok neki mesét, hogy legalább 2 percre maradjon már ameddig el megyek mosdóba, amint ki teszem a lábam a nappaliból szalad utánam ordítva. Főzni nem tudok tőle, takarítani nem tudok tőle, a rend kizárt dolog mert azonnal szét dobál mindent. Kezd baromira elegem lenni, hogy egy kávét nem tudok meginni mert valami rosszaságot csinál. Ugye ez csak egy korszak? Hogyan köthetném le a figyelmét? Hogyan taníthatnám meg újra egyedül játszani?
2020. máj. 1. 13:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
És azt még elfelejtettem hozzá tenni, hogy ha már szakad a cérna és hangosabban rá szólok egyszerűen kinevet.
2020. máj. 1. 13:37
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy elmulik :) De nem mostanaban 😶 Fel-1 ev kb.
2020. máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Valamilyen nevelési tanácsaitok vannak? Mert ha most nem lépek akkor úgy érzem hogy csak rosszabb lesz.
2020. máj. 1. 13:38
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Amugy nekem az valt be erre, hogy megmutattam neki, hol maszhat, hol pakolhat, mit dobalhat, pl. ,,felmaszott az asztalra: latom, maszni akarsz, a kanapen lehet”, es attettem oda. Vagy kopkodni akart egy idoben, bevittem a furdoszobaba, betettem a kiskadjaba, vittem neki cseresznyet, es azt kopkodtuk egyutt egy talba. Ugyanezt a pakolassal, csak neki fenntartott fiokjal, zoknikkal, bugyikkal.
2020. máj. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Most még nem ért meg semmit, később már érteni fogja, 1 év múlva kb., el kell viselni, persze szólj rá, de ő egy kisgyerek, csodát nem kell várni, nem tud igazán szót fogadni.
2020. máj. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Türelem. Legalábbis én ezt az elvet követem.21 hónapos a kislányom. Ahova tud oda hagyom felmászni hiszvezzel is csak fejlődik. Ott vagyok mellette persze.Sajnos valóban semmit nem lehet tőle csinálni,ez van ez csak egy időszak,egy olyan időszak mikor kupi van a házban,ebbe már belenyugodtam.
2020. máj. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Szoval meg lehet neki mutatni, hogy amit szeretne, azt csinalhatja, de csak bizonyos keretek kozott, es ehhez biztonsagos kozeget teremteni neki. Amit nem szabad, azt sosem szabad, de onmagaban a kesztetes, hogy szeretne felfedezni, az egy jo dolog (megha nekunk faraszto is). Ez most az az idoszak, amikor meg hiaba mondanad szoban, hogy nem szabad, a peldabol elobb megtanulja, igy nem erdemes monologokat mondani a gyereknek. Megfogod, atteszed oda, ahol nyugodtan maszhat, adaz neki olyat, ahol biztonsagosan pakolhat, stb.
2020. máj. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Es ajanlom a Nincs rossz gyerek c. konyvet.
2020. máj. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, majd úgy egy év múlva kinövi. Nem tudod “megnevelni”. Egy ekkora gyerek fárasztó, igen.
2020. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is volt egy ilyen durvább 'utánaszaladgálós' időszak. Akkor teljesedett ki ez igazán, amikor már gond nélkül járt, fel tudott mászni dolgokra, ki tudott nyitogatni mindent. Nagyjából ezek pont egyszerre történtek meg, úgyhogy hirtelen 'kinyílt neki a ház'; aminek Ő nagyon örült -én kevésbé. Nálunk nem tartott sokáig ez az időszak (most 21 hónapos), idővel már nem volt olyan érdekes már minden. Nem azt mondom, hogy most már egyáltalán nem pakol, de sokkal kevesebbet, és már csak a 'kedvenc' helyein.

Amit én csináltam ebben a helyzetben:

Hagytam Neki pár fiókot, amiben ugyan nem az Ő dolgai voltak, de azt hagytam, hadd pakolja. Pl. az előszoba gardrób alsó fiókjaiba pakoltam át az ajándékos dísztasakokat. Azok színesek is, érdekesek is voltak; egy ideig elvolt velük, és legalább nem ott rámolt, ahol nagyon nem kellett volna.

A konyhában az egyik alsó szekrényből kipakolhatta a lábasokat, műanyagokat, oda törékenyt nem tettem. A többit, ha nyitogatni akarta, mondtam, hogy 'nem szabad', és visszacsuktam (kb. 100x egy nap, de idővel elfogadta, megértette).

Az étkezőben az etetőszékét a tálalószekrény előtt tartom, azt nem tudja elmozdítani, így a tányérok biztonságban vannak.

A nappaliban is van egy szekrénye. Abban van néhány fényképalbum Róla. Azokat előszeretettel nézegeti, és hagyom is, mert nem tesz benne kárt.


A főzés nálam is problémás. Mostanra megoldódni látszik azzal, hogy csináltattam egy asztalossal egy konyhai fellépőt, és így látja, hogy mit csinálok, el is magyarázok Neki mindent. A csapnál Ő moshatja meg pl. a zöldségeket, vagy máskor odaadom Neki az összes mesefigurás tányérját, és azokkal játszik mellettem. Nem rég van ez meg, de eddig móka,-és kacagás így a főzés, míg korábban a nadrágomat lerángatva üvöltött mellettem végig.


A saját szobájában pakolhat, kiboríthat mindent. Olyan játéktárolót választottam, amibe könnyű ömlesztetten, de rendszerezve visszapakolni (kivehető rekeszek, több polcon).


Szóval szerintem ezen át kell esni, de közben következetesen tanítani kell, hogy mit szabad, és mit nem, és nem szabad mindent tiltani.

2020. máj. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!