Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért csinálja ezt a kislányom?

Miért csinálja ezt a kislányom?

Figyelt kérdés

Van egy lassan 2 és fél éves kislányom. Amikor itthon vagyok vele, akkor szinte semmi probléma nem adódik. Viszont, amikor itthon van az édesapja is, előtte hisztizik, csapkod, telefont földhöz vágja, őrjöng, de ha az apja elmegy itthonról akkor keresi.. Ezek ellenére szeret az apja közelébe lenni, ha reggel fel kel az az első, hogy az apját keresi.. De mégis akkor miért viselkedik így amikor ő is itthon van? Szépen megkérlek titeket hogy aki tud az segítsen.. A férjem keveset van itthon,de amikor itthon van az abból áll ki, hogy hisztizik vergődik az apja jelenlétében..

Mikor a férjem dolgozik, akkor viszont szépen eljátszunk együtt, egyedül is elvan hiszti nélkül ha nekem épp főzni ,takarítani vagy teregetni kell. Nem hisztizik, nekem szót fogad, ölelget (mondjuk az apukáját is) Szeretem a gyermekem, de már úgy érzem nem bírom 😢 A férjem telefonját betörte hisztiből.. Ráadásul várandós vagyok a második babával. Nagyon félek hogy akkor is ez lesz, ha megszületik. Kérem aki tud segítsen ☹️ Előre is köszönöm.


2020. máj. 4. 08:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeretné magára felhívni a férjed figyelmét.Nyilván ha földhöz vágja a telefont vagy üvöltve toporzékol akkor rá figyel, reagál ezért csinálja szerintem.
2020. máj. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Dackorszak, figyelemfelhívás. Életkori sajátosság.
2020. máj. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hiányzik neki az apja. Az én lányom is ezt csinálja, úgy néz az apjára, mint az istenre,de ha olyanja van, apa nem jó, menjen ki, hiszti hiszti hátán.
2020. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, körülbelül mikor fog ez elmúlni?? 😫😫
2020. máj. 4. 14:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Pont leírta részletekben az első 3 hozzászóló, és jól. Hogy mikor múlik el? Valószínű, hogy hiányzik neki az apja, így legfeljebb beletörődni fog, de azt ne várjátok meg...


Valamint szoktam javasolni a szülőknek, hogy inkább próbáljanak örülni a dackorszaknak! :) (Mivel ez is jellemzi a lányodat, jó esetben.) Ha nincs dackorszak, akkor a szülő túlzottan elnyomja, esetleg a másik végletről van szó, és akkor nem fog tudni nemet mondani idősebb korában. Tudom, hogy fárasztó a dackorszak, de értelmes KOMPROMISSZUMOKKAL végigvihető sikeresen. És hogy ez meddig tart? Legkésőbb kb a 3. szülinapig. Egyénenként vannak kisebb eltérések az időtartamban is.


(Akad olyan eset is, amikor KIEGÉSZÍTI más tényező is az ilyen viselkedést, ennyi idősen. Pl szorongás, ritkábban trauma. De inkább a dackorszaknak javaslom utánanézned, valamint megoldani a gyakoribb együttlétet az apukájával.)

2020. máj. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 🙂
2020. máj. 4. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!