Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő, ha a 17 hónapos...

Mi a teendő, ha a 17 hónapos fiam traumaként éli meg az esti fürdetést?

Figyelt kérdés
1 hónapja kezdtük el a fürdőben fürdetni, egyréset, mert nem volt kész a fürdőnk és fürdőkabint kellett venni, másrészt meg a kis fürdőkádját még nem nőtte még ki így azt a szobájába vittük és ott fürdött. Egyszerűen ordít ha betesszük őt a fürdőkabinba. Próbáltuk először fürdetni, leülünk mellé, beszélünk hozzá én még énekeltem is, adtam neki játékokat, de semmi, üvölt végig. Utána kipróbáltuk hogy csak zuhanyzik, én fogom őt az apja meg addig zuhanyozza. Ugyanaz a történet. Folyton beszélünk hozzá, mosolygok, énekelek, nyugtatom, de nem tud megnyugodni, kapaszkodik belém. Már arra is gondoltam, hogy bemászok mellé, nem tudom egyszerűen mit csináljunk.

2020. máj. 4. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tedd be a kiskádat a fürdőbe a földre. Vagy a kabinba, ha befér.
2020. máj. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem autista?
2020. máj. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem próbált valamelyik örök konkrétan együtt fürdeni vele? De az is jó ötlet hogy az ő kádját vigyétek be. En arra tippelnek hogy valamiert fél az új kabinból.
2020. máj. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Miért lenne autista azért, mert fél a fürdéstől? Megpróbáljuk azt amit a 3. válaszoló írt
2020. máj. 4. 22:17
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs neki valami kedvenc játéka ami megnyugtatja? Amit magával vihetne fürdéskor ?

Meg igen lehet az is hogy a kabin olyan nagy ijesztő neki a kis kád meg hozzá képest kisebb.

Lehet az is megoldás lenne ha egyszer kétszer viz nélkül is benn lenne vagy benne lenne csak "játszani".

2020. máj. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
El fog múlni idővel, egy-két hónap múlva. Vannak ilyen nem szeretek fürdeni időszakok.
2020. máj. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi amikor kinőtte a kádat és a nagykádba akartuk fürdetni nagyon sírt, a testvére bemászott mellé, így megnyugodott, jót játszottak, pancsoltak a játékokkal, el is felejtette, hogy a nagykádban van. Néhányszor még együtt pancsoltak, aztán már meg is szokta a nagy kádat. Én megpróbálnék vele pancsolni, biztosan fél,lehet a kabintól, ha belétek akar kapaszkodni.
2020. máj. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
15%
Ilyet még nem hallottam.Valamit nem jol csináltok.Mondjuk mi 4 hónapos kora óta úgy fürdetjuk h a kis kádat bele tesszuk a nagy kádba.
2020. máj. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor lehet megpróbáljuk a kis kádját betenni a kabinba vagy bemászok hozzá.
2020. máj. 5. 09:22
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is így jártunk ordított mikor a nagy kádba próbáltuk szoktatni a kiskádas-szobai fürdetés után. Hetek voltak mire elfogadta, nekünk az volt a baja mint később rájöttem, hogy az ágyunk volt letakarva ezen a kiskád így fürdött bent. Aztán a fürdőben a kád úgye lent volt picinek érezhette magát hogy álltunk ott fölötte. De ez csak tipp.... :)
2020. máj. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!