Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2.5 éves kislánynál ez a...

2.5 éves kislánynál ez a viselkedés mire utal?

Figyelt kérdés
Én vagyok az édesanyja.Sokat vagyunk együtt születése óta.Pár órát leszámítva nem igazán volt senkivel max az apjával, de ugye azt is inkább hármasban eltöltött idő volt.Eddig volt napi x idő amíg szépen el tudott játszani magában is, mellettem a konyhában vagy a nappaliban.A kertben ha összefutottunk a kertszomszédokkal ,akkor tudtunk váltani pár szót.Mostanában ha észreveszi, hogy valaki mással beszélek egyszerre sírós hisztibe kezd.De ha pld anyumat felhívon skypen akkor is kitúr a gép mellől és úgymond köznénk ül.Nem tudom jobban megfogalmazni, de olyan mintha féltékeny volna ha másra figyelek.Amúgy napi szinten annyi időt nem foglalkozom vele, amikor főzök vagy muszáj takarítani, de több órán keresztül aktívan olyan játékot játszunk amit szeretne.Ma pld reggel 8 -12 folyamatosan ő volt a figyelem középpontjában.De délután mégis ugyanezt a cirkuszt levágta mikor a szomszédunk átkiabált, hogy mi újság felénk.Én rontok el valamit vagy ez valami korszak?

2020. máj. 7. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
kisfiam 3 éves lesz és ugyanez megy nálunk is,amiket leírtál. Nem tudok telefonálni, mert rögtön sír vagy kiabál.Ha férjem haza jön, elhúz,hogy ne beszéljek vele.valószínűleg féltékenyek, de elég idegesítő.
2020. máj. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem tortent vele valami, vagy latott valamit, amit te esetleg nem vettel eszre vagy nem tulajdonitottal neki tul nagy jelentoseget viszont ot felkavarta es attol fel, hogy magara marad vagy elveszit.

Probald ki azt, hogy valakivel pl apaval vagy nagyival harmasban kezdjetek el jatszani es mikor ugy latod, hogy nyugodt hagyd oket kettesben egy ket percre, majd menj vissza. Ezt egy ket alkalommal probald ki, hogy lassa nem hanyagolod el, mert mindig visszatersz. Utana meg probald azt, hogy mindketten a nagyival kicsit felrevonultok, de meg mindig lathat titeket. Ezt is elobb rovid idore majd fokozatosan egyre tobbet. Mond el neki, hogy figyelj egy ket percre mamaval vmit meg kell beszelned es utana rogton visszajovok. Az igereted tartsd be, legy kovetkezetes. De ha sir is a 2 perc az annyi legyen...erted hogy ne azt lassa hiaba igersz neki barmit,ha uvolt akkor az mindent felulir.

Turelmet es kitartas neked.

2020. máj. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem korszak. Én minden gyerekes barátnőmnél tapasztaltam. Addig nyugodtan beszélgethetünk, játszhattunk hármasban,és egy ponton ugyanígy kezdtek viselkedni. Talán picit később,olyan 3 éves kor körül. Akik beszéltek már mondták is,ne beszélj, maradjatok csöndben stb. Sima féltékenység, ő akarja egyedül anya figyelmét. Aztán ez elmúlik. Szerintem amúgy cukik olyankor (is).😀
2020. máj. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Múlt héten, hogy itt volt anyum meg öcsém akkor simán elmehettem mellőlük és észre se vette.Nem volt sírás vagy ilyesmi,csak akkor váltott ilyen senki se szóljon hozzám, senki se csinálhat velem semmit mufurc viselkedésbe, mikor véletlenül megbotlott (gondolom úgy érezte megszégyenült vagy valami ilyesmi), de egész addig teljesen rendbe volt.

De ma még ilyesmi se volt.Szereti is a szomszédot, szoktak játszani is csak a vírushelyzet miatt most ezt kicsit átalakítottuk ilyen kerítés melletti kis pletykálásra.Meg tényleg ezek is max 5 perces beszélgetések,de lehet még ezzel is sokat mondok.Általában ilyenkor körülöttünk szokott sertepertélni.De pár hete már nem hajlandó erre se.Ugyanezt csinálja a másik szomszéddal is.Azért fura mert összejárunk,nyaranta szoktunk kertipartikat csinálni,mindegyiknek van hozzá pár kedves szava szóval tényleg nem ismeretlenek neki meg szereti is őket.Most meg ha meglátja valamelyiket és csak odaköszönök vagy mondom, hogy menjünk közelebb valamelyikükhöz akkor már sírás van meg kapaszkodás és menne kb az ellenkező irányba és addig üvölt ,sír míg oda nem megy az ember ahova akarja.Ma pld muszáj volt beszélni.2 perc alatt letudtuk és végigüvöltötte, húzott,tépett el a kerítéstől aztán mikor visszamentünk a motorjához akkor fél perc alatt már túl is volt a dolgon.El nem tudom képzelni hogy mi van vele.Egyáltalán nem jellemzőek az ilyen dolgok rá.

2020. máj. 7. 23:15
 5/6 A kérdező kommentje:

3

Remélem igazad van és ez csak egy korszak,bár ma ahogy üvöltött az nem volt annyira cuki. Tiszta terrorizmus a minimális emberi kapcsolatokra amit csinál 🤦(abból mostanában amúgy sincs sok)

2020. máj. 7. 23:39
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj,én azokat a gyerekeket születésük óta ismertem, és nagyon jóban voltunk. (Azóta is,pedig vannak,akik már kamaszok). Ez a korszak, ahogy jött, úgy ment is.

3-as voltam

2020. máj. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!