Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szülők! Mit reagalnatok, ha...

Szülők! Mit reagalnatok, ha eszre vennetek, hogy az ovodas koru gyermeketek “maszturbal”?

Figyelt kérdés

Aki meg nem tudja mit csinal, csak probalja felfedezni a testet.


En egesz kicsi koromban, talan 5-6 evesen lettem rajtakapva, hogy simogattam magam lent. A szuleim ebbol oriasi botranyt csinaltak, es nagyon reszletesen elmagyaraztak hogy ez bun es soha tobbet ne csinaljam. (nagyon melyen vallasosak, ok ezt elitelik, a szex csak hazastarsak kozott van es az onkielegites is ordogtol valo) Nyitva kellett hagynom az ajtomat, es idonkent beneztek es viccesen megjegyeztek, hogy csak megnezik azt csinalom e. Akkor meg nem nagyon ertettem miert rossz, de feltem, hogy ez tenyleg baj, furdes kozben is alig mertem oda erni, annyira hajtogattak, hogy nem szabad magamhoz nyulni.


Kesobb sikerult teljesen kiszakadnom a szektajukbol, viszont kellett egy eleg hosszu ido mielott 16 eves lettem, mig teljesen fel tudtam dolgozni a tortenteket es nagyjabol elfeljteni.


Most 20 eves vagyok, elkoltoztem mar otthonrol es szerencsere teljesen rendbe jott a nemi eletem, es mar nem szorongok a gondolattol, viszont a szuleimmel a mai napig nem beszelek errol, mert ugyis csak a “bibliai” valaszaikat szajkoznak. Pedig erdekelne, hogy miert igy alltak hozza a dolgokhoz? Nem gondoltak arra hogy ezzel kesobb problemaim lesznek? Telebeszelni egy kisgyermek fejet, hogy ha hozzaer magahoz akkor Isten nem szereti? Nekem akkor ennyi jott le a beszelgetesbol, es csak sirtam.


Erdekelne a velemenyetek, hogy ti hogy reagalnatok le, hogyha a kisgyereketeket ezen kapnatok?



2020. máj. 16. 23:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Természetes élettani folyamatról van szó, tehát semmit nem szólnék, amennyiben ezt a saját szobájában, ágyában csinálja. Ha vendégségben, mások előtt, nyilvánosan, akkor a korának megfelelő szinten négyszemközt elmagyaráznám, hogy nem illik ezt mások előtt csinálni.
2020. máj. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
56%

Ez természetes dolog :)

Így ismerkedik a testével, de majd idővel raun.

Oviban az óvónők is hagyják.



egy dajka

2020. máj. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
59%
Ez normális. Ha megszegyenited a gyereked, akkor az történik ami veled. Felni fog oda nyúlni, és gátlásos lesz. Elkell neki magyarázni a saját szintjén hogyha senki sem látja csinálja, de mások előtt ne. Ez kB olyan mint az orr turas. Minden gyerek csinálja és te elmagyatazod neki hogy nem szabad.
2020. máj. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%
Ha olyankor csinàlja, mikor èn is ott vagyok, akkor szólok neki, hogy ilyet olyankor illik csinàlni, mikor egyedül van a szobàban. Arra szoktam figyelmeztetni, hogy a nemi szervèhez, szemèhez ,szàjàhoz csak tiszta kèzzel nyùljon. (persze, hogy nem tartja be)
2020. máj. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%

Nehez kerdes.

Szerintem sem termeszetes es jo dolog,ezert en is beszelnek vele.

De ahogy elottem is irtak,megszegyeniteni nem szabad egy gyereket,se masok elott ,se ugy hogy egyedul van. Anya a lanyaval, apa a fiaval tartson felvilagositast a sajat szintjen.

Szeretettel kell hozza allni,nem vadloan,hogy micsoda gonoszsagot muvelt,hiszen nem is tudja meg javaban,hogy mit csinal.


Viszont,hogy az oviban hagyjak az egyenesen felhaborito! Azert 6-7 eves kor alatt nehogy mar szexualitassal foglalkozzanak az ovodaba!

2020. máj. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
28%
A nem létező haverjukkal is telebeszélték a fejed, szerintem az is elég nagy baj.
2020. máj. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%

Megkertem ezt lehetoleg majd akkor csinalja ha egyedul van. Ne tarsasagban es ne masok elott. Mert masokat zavar ez a dolog.


Mind a 3 gyerek megertette. Teny h kellet 3-4x megbeszelni veluk es finoman iranyitani oket ebben.


De igy majd 17 ev utan azt gondolom jo dolog volt igy beszelni rola es nem tiltani.

2020. máj. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
72%

#5 Óvodás korban még nincs emögött szexuális töltet. A gyerek nem tudja, hogy mi az a szex és nem is vágyik rá. Egyszerűen érzi, hogy ha piszkálja, az jó érzés.

Nincs abban semmi felháborító, hogy az óvónők nem tiltják meg, mivel az is a gyerek fejlődésének része, hogy felfedezi a saját testét. Az lenne a felháborító, ha az óvónők megaláznák ezért a gyereket, és azt éreztetnék, hogy rosszat tett. A kérdező szerencsés, hogy túl tudott lépni ezen, de sokaknak még felnőtt korban is gondot okoz egy ilyen megjegyzés, ami akár egy óvónőtől is jöhetett.

2020. máj. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
56%
Ez a "felfedezés " a gyerekeknél már pelenkàs korban megfigyelhető. Kíváncsi lennék az ilyen beállítottságú nő mint édesanyád hp
2020. máj. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%
Már 5-6 éves kor előtt "csinálják". De nem szexualitásból és nem is úgy, mint a nagyok... csak nyúkálnak oda a takaró alatt legtöbbször. Én semmit nem szólnék, természetes folyamat, kb mindenki csinálta, csak a legtöbbünk nem is emlékszik, vagy nem volt annyira látványos, hogy annak tudják be. Én egyébként egy gyereket sem láttam még soha, aki társaságban egyértelműen és látványosan piszkálta volna magát. Olyankor mással foglalkoznak... a szülők, akik ezért felháborodnak nem való gyerek. Annyi nincs bennük, hogy utána járjanak a jelenségnek, akkor nézzenek magukba. Sajnálom, hogy a szüleid ilyen korlátoltak, de örülök, hogy túl vagy rajta.
2020. máj. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!