Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért fél ennyire a rovaroktól...

Miért fél ennyire a rovaroktól? És mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kisfiam 4 éves, és az utóbbi kb. fél-egy évben elkezdett félni minden rovartól, bogártól, ami repül. Oké, egy rakétaméretű dongótól pl. én is betojok, ezzel nem lenne baj. De úgy képzeljétek el, hogy egy légytől, szúnyogtól vagy egy 2 mm-es muslicától is visít, mint akit nyúznak. Pedig soha semmi nem csípte meg, semmi rossz élménye nincs.

Ugyanakkor a hangyát, a pókot vagy a bodobácsot halálnyugodtan elnézegeti, ahogy másznak a földön. Azzal nincs baja, ami nem tud repülni.

Anyósoméknak van egy hétvégi házuk, nagyon sokat vagyunk ott most, hogy jön a jó idő, de kezd átmenni egy tortúrába az egész, mert ordít, ha a közelébe repül valami. Múltkor már mondtam neki, hogy többet nem jövünk ki, annyira elegem volt.

Nyugtassatok meg légyszi, hogy a) ez el fog múlni egyszer, b) nem csak velünk van/volt ilyen. Illetve tanácsokat is szívesen fogadok, ha van valakinek.



2020. máj. 19. 19:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja igen, és persze az alap dolgokon már túl vagyunk, tehát 1000x elmagyaráztuk, hogy nem bántanak, hogy csak röpködnek, hogy simán el lehet hessegetni őket, hogy sokkal jobban félnek tőlünk, mint mi tőlük; mint ahogy azt is 1000x megmutattuk neki, hogy nézd csak, rám szállt egy légy, itt mászik rajtam, és még élek...stb. Hasztalan minden.
2020. máj. 19. 19:16
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisebbik fiam is így volt. Talán magától megoldódott. A férjem mondta, hogy sokszor vagánykodik, birkózik, aztán sírva szalad hozzá egy szúnyog miatt :D

Esetleg olvashattok rovarokról mesét. Vagy adhatsz neki egy légycsapót. "Na, ki az erősebb" kihívás elé állítani, hogy próbálja lecsapni a legyet vagy muslicát :) Szóval valószínűleg el fog múlni ;) Sok sikert!

2020. máj. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán segíthet még az is, ha esetleg találtok...vagy sikerül lecsapni valamit, akkor nyugodtan fogja meg. Nálunk a kicsi ma már mindenféle bogarat összeszed, azt is amitől félt :)

Azt tudom, hogy mi sokszor szembesítettük azzal, hogy ő sokkal erősebb, nagyobb a bogaraktól :)

2020. máj. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A lányom 2 éved lesz, és ő is fép minden rovartól,csúszómászótól. Hangyát, legyet is hessegeti, nyafog, hogy vigyem el onnan. A múltkor eső után tele lett az udvarunk békával, gondolhatod mi volt. Visítozott, én meg lapáttal dobáltam ki őket az utcára, majd mikor elmúlt a "békaveszély" előjött egy sikló. Na, azóta még jobban fél mindentől,ha egy falevelet fúj a szél már attól is. Remélem kinövi, mert már rettegve megyünk ki az udvarra. Én is utálom őket, meg nem fognám egyiket sem, de nem pánikolok ha meglátok egy pókot pl.

Két német juhászkutyánk van, azoktól nem fél, csak a rovaroktól.

2020. máj. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, alapvetően ő is egy vagány kissrác, de ez valamiért kiveri nála a biztosítékot. Mi is sokszor mondtuk neki, hogy hát mennyivel nagyobb ő egy légynél, ne vicceljen már, hogy fél tőle. Légycsapót is adtunk már neki, de mindegy, mert ha a közelébe repül valami, akkor menekül, tökmindegy, hogy épp nála van vagy nincs :D Bevallom, az meg sem fordult még a fejemben, hogy meg kéne fognia egyet lecsapás után, de szerintem nagyjából a világ 8. csodája lenne, ha erre rá tudnánk venni.
2020. máj. 19. 22:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát attól nem fog elmúlni, ha azt mondod neki, hogy nem bánt. Fóbia alakulhatott ki nála. Mivel még kicsi, van esély rá, hogy változzon, de tanácsolom, hogy olvass utána a fóbiáknak. Lehet, hogy pszichológus tud segíteni.
2020. máj. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindennek oka van. Valamire asszociál, emlékezteti valamire a repülő rovar. (Egyébként az autisták egy részét is zavarja, de nem kell persze ennyiből kapásból autizmusra gyanakodni, csak úgy mellesleg hozzáteszem).


Tehát érdemes kideríteni, mire asszociál. Napokon belül visszanyitnak az ovik, javaslom, kérd meg az óvodapedagógusát, hogy figyeljen jelekre, amelyekből megsejtheti, mi okozhatja, ugyanis tudni kell egy óvodapedagógusnak alap szinten következtetni, sejteni bizonyos problémákra az óvodás játékából illetve rajzából, és kell érzéke legyen úgy kommunikálni az óvodással, hogy ezáltal is sejtése lehessen. Egy hét múlva kérdezz rá a pedagógusától. Ha ez se segít, akkor Pedagógiai Szakszolgálat - ingyenes.

2020. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Autizmus nem jöhet szóba, nincs és soha nem is volt arra utaló tünete. Teljesen egészséges, okos, nagydumás, barátságos kisfiú. Semmi mással nincs baja, csak a repülő rovarokkal, nem tudom, mi lehet emögött. Mint írtam, nincs rossz emléke velük, nem csípte meg semmi, vagy ilyesmi. Köszönöm a válaszokat mindenesetre. :)
2020. máj. 21. 20:25
 9/9 TheSoldier ***** válasza:

Az nem jó taktika,hogy azt mondod ne féljen,nagyobb a bogárnál,stb..

Lehet nem is a bogártól fél,hanem látott valamit ami megijesztette,és a bogár arra a dologra emlékezteti. De az lehet hogy az oviban ijesztette meg egy bogár, vagy valamelyik kistársa mondott valamit róluk ami miatt fél.


Még kicsi így elmúlhat a félelme.

De azt inkább ne tanítsd neki,hogy el lehet hessegetni,mert a darazsak és méhek támadnak ha megijeszti őket.

Inkább beszélj neki róla,hogy miért hasznosak.

Vagy egy pszichológust is megkérdezhetsz,hogy hogyan lehet elmulasztani a félelmét.

2020. máj. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!