Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bántja a kislányom,de a...

Bántja a kislányom,de a barátjaink gyereke, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves, a szomszéd fiú pedig 6 éves. Nagyon jó kapcsolatban vagyunk a szülőkkel, jó barátok.

A fiú sajnos nagyon sokat bántotta az elmúlt időben a kislányomat. Játszani hívja, de a vége mindig vita. Nem akartam beleszólni,próbáltam tiltani tőle, de mivel falun lakunk és szomszédok is vagyunk így nem tudják elkerülni egymást a gyerekek.

Többször megütötte, fellökte, megkékítette.

A kislányom sajnos nagyon befolyásolható, nem tudja átgondolni, hogy bántja. Csak 3 éves.

Nem teheti rá a kezét a fiú játékaira, ha látogatóba megyünk a családhoz morrogva ránkförmed és meg-meg lökdösi a lányom. Nagyon rosszul érzem magam, de sajnos a szülei nem szólnak rá. Egy elkényeztetett kisfiú, gazdag szülők. A faluban szinte már senki nem barátkozik vele, a szülők többször küldték haza, hisz nem tud viselkedni.


A kislányom féltve őrzi a babáit, játékait. De ő teszi tönkre. A kerékpárjait lopja el, dugja el otthon. Az elektromos autóját eltörte. (jelenleg újat vásárolnak, hiszen nem lehetett megjavítani)


Tudom, hogy gyerek, és, hogy nem szabad beleszólni a gyerekek közti vitába. De sajnos ebben a helyzetben az én gyerekem az elszenvedő és fáj nézni azt, hogy kesergeti.


A szülei a gyereket védik, annak ellenére is, hogy látják, hogy milyen, de félnek, hogy megsértik a lelkét a büntetéssel. Szóval eszük ágában sincs megnevelni.


Viszont és és a férjem szeretjük őket, jó barátok és szeretjük az időt együtt tölteni. De a gyereknevelési elveink nem találnak.

Elmondam a véleményem a gyerekükről és felvázoltam, hogy nem fogom engedni a lányom a gyerekük közelébe. És én lettem a fekete bárány.


Mi a véleményetek,mit érdemes tenni? Nem engedhetem, hogy bántsák a gyerekem.



Nem túlzok, ez csak töredéke a valóságnak.



2020. máj. 20. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
Aki ilyen szülő és ilyen embert nevel az miért is jó barát? Jól tetted, hogy megmondtad a véleményedet. A kislány játékait zárni, lelakatolni, a kisfiút ezentúl nem engedni a közelébe. Neked is jogod van védeni a gyerekedet, ráadásul a tiéd kisebb, védtelenebb!
2020. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem vinném oda a gyerekemet. Mondom ezt úgy, hogy a 2,5 évesemnek (fiú) vannak indulatkezelési problémái, de soha semmilyen körülmények között nem hagyok rá semmi nem helyénvalót. Tény, hogy a gyerekeknek hagyni kell elintézni egymás közt a konfliktust, de tudni kell közbelépni is.

Nem érdekelne egy ilyen barátság, ha ennyire nem tartják szem előtt a kérésemet.

2020. máj. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem két hatéves fiúról van szó, hogy elintézzék egymás között, hanem az egyik jóval kisebb! (Másrészt két hatéves között is lehetnek olyan konfliktusok, pl. az említett bántalmazás, amikor a szülőknek igenis közbe kell lépni.) Jól tetted, hogy szóltál, ne félj felvállalni a konfliktust!
2020. máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Mi a fontosabb? Pár kellemes beszélgetés vagy a gyerekeknek? Nekem eszembe sem jutna olyan helyre vinni ahol bántják a lányomat. Ne menjetek hozzájuk, ha megsértődnek vagy rákérdeznek talán elgondolkodnak a dolgon.
2020. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem az a kategória, amit a gyerekek elintézhetnek egymás közt. Nem szabad őket egyedül hagyni. Mikor látszik, hogy konfliktus kezdődik oda kell menni, és segíteni a kisfiúnak megfogalmazni mit szeretne. zeretnél felülni a hintára? Kérdezzük meg Zsuzsit, hogy... Ki akarod próbálni a kisautót? Értem, de sajnos ehhez te már túl nehéz vagy. attól félek eltörik, ha beleülsz. Lehet, hogy nem azonnal, de az első döccenőnél. Nem, légy szíves ne ülj bele! És akár fizikailag is megakadályozom, hogy megtegye, elviszem a kérdéses játékot, ha a szóból nem ért a gyermek. Viszont ha lehet, javaslok helyette mást. "Itt van a roller." "Mi lenne, ha áthoznád a biciklidet? Tényleg tudsz két keréken...."

Ha pedig bántani kezdi a kislányt, akár valami konfliktus miatt, akár mert szórakoztatónak találja, hogy az sír, mikor ő a babát a hajánál fogva lóbálja, esetleg mulatságos ahogy a kicsi egy apró lökéstől hanyatt esik, akkor is rögtön közbelépnék, és szétválasztanám őket. "Nem mehetsz be a Zsuzsi szobájába, mert ...." Vagy a kicsinak javasolnék valami neki való tevékenységet, amiből legalább egy időre kihagynám a nagyot. Egy idő után, ha megígéri, hogy nem lökdösődik/nem dobálja a homokot/ nem akármi, újra meg lehet próbálni a közös játékot.

Egyszerűbb a dolog, ha ti vagytok náluk vendégségben, mert akkor ha nem működik a dolog, össze lehet pakolni, és sajnálkozva hazamenni.

Ha ők vannak nálatok, akkor csak a két gyerek egymástól való elkülönítésével operálhattok. A szülők meg erre vagy úgy döntenek, hogy hazamennek gyerekestül, vagy elviselik, hogy a fiacskéjuk nem rombolhatja a vendéglátó gyerek játékait.

2020. máj. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%

Minek az embernek ellenség, ha ilyen barátai vannak.


Szakítsátok meg a kapcsolatot.

2020. máj. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

" A kerékpárjait lopja el, dugja el otthon,,"

Ja, ezt úgy látom magam előtt. A 6 éves haza visz egy biciklit, amit észrevétlenül elrejt otthon. Sőt, nem is egyet....

2020. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
Milyen szülőben merül föl, hogy beáldozza a gyerekét egy haver miatt???
2020. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
8 asnál a pont. Olyan mintha azt kérdeznéd, kit válasszak?!
2020. máj. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%

Nyugodtan szólj rá te a fiúra (nem kell gorombán), ha együtt játszana a lányoddal és durvul a helyzet, vagy ha átjön felügyelet nélkül a ti területetekre. Játszótéren is, ha valakinek nincs ott a szülője vagy totál passzív, de bántja a gyereked vagy tönkreteszi a dolgait, nem csak néznéd.

Egyébként a gyerekeknek kellenek a korlátok, pont attól fog sérülni a lelke, ha a feje tetejére áll se veszik észre, és soha nem kell vállalnia a cselekedetei következményét. Valószínűleg (ha hisztizik is tán egy sort, ha olyan típus) még utálni sem fog érte, ha egyébként kedves szoktál lenni vele, és el fogja fogadni, hogy nálatok más szabályok vannak. Ha meg a szülők megsértődnek, mert pl. nem engedted felülni az alatta jó eséllyel összerogyó kisjárműre, hát ennyi.

Mondjuk azt én sem tudom elképzelni, hogy tudta a 3 éves lányodnak több biciklijét észrevétlenül ellopni.

2020. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!