Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötéves lányom műtét utáni...

Ötéves lányom műtét utáni rehabilitáció fázisában van. Napi szinten kellene a gyógytornász által előírt gyakorlatokat végeznie, de nem akarja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amikor a gyógytornásszal gyakorolta, akkor zokszó nélkül együttműködött, azonban itthon nem akarja. Nem fájdalmas, hiszen a gyógytornásszal nevetve végigcsinálta és ő is mondta, hogy nem fáj. Egyszerűen nem akarja csinálni.

Már szelíden zsaroltam, játékot, édességet is ígértem neki cserébe, állatkertet, stb. Tudom, nem a legjobb módszer, de nem tudtam már mit kitalálni.

Ha nem csinálja a tornát, nem lesz teljes a gyógyulása.


2020. máj. 22. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Az egészségéről van szó. Szerintem itt nincs helye azon problémázni, hogy mi a jó módszer, mi nem.

Az én gyerekem sem együttműködő, engedelmes és irányítható. Vele nem megy másképp, csak keményen és "csúnyán". Ha nem teszi meg, amit kérek, akkor valami számára durva negatív következményt helyezek kilátásba, pl. akkor nem megyünk ki, nem lesz vele foglalkozva stb.

2020. máj. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A gyógytornászt nem tudod felfogadni? Vagy más gyógytornászt?

Én ezt tenném.

Évekig tornáztattam a saját gyerekem. Ha megmakacsolta magát vért izzadtunk. Ha olyan a gyakorlat, hogy csak az aktív részvétel használ, a passzív átmozgatás nem, akkor ha meggebedsz se jutsz vele előre. Ilyenkor keresni kell egy olyan személyt, akivel hajlandó. Általában sokkal jobban dacolnak a saját szüleikkel.

Hozzáteszem: az enyém "zsarolhatatlan", se jutalom, se büntetés (akármilyen kemény) nem hat rá. Kevésbé kemény ellenfél esetén a játékosságot javasolnám. Minden gyakorlatból csinálj játékot, csináld te is, az apja is, a maci is... versenyezzetek.

2020. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Ebben nem a gyerek dönt.
2020. máj. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3, 😁😁😁

Persze, de hogy veszed rá, ha elhagyja fülét farkát vagy ellentart? Agyonvered? Vagy pillanatragasztóval rögzíted mondjuk a nagylabdához?

Látszik, hogy semmi tapasztalatod.

2020. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem is hívd házhoz a gyogytornaszt.
2020. máj. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
10%

Mondjuk nem 5 évesen kezdem elérni,hogy ha komolyan kérek valamit, akkor megtegye. Főleg,ha az ő érdeke.

Sajnos van tapasztalatom...

2020. máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk nem 5 évesen kezdem elérni,hogy ha komolyan kérek valamit, akkor megtegye. "


Rehabilitációban? Aligha.

Még a felnőttek is megmakacsolják magukat, ha erről van szó, nemhogy a gyerekek, akik koruknál fogva képtelenek belátni, hogy az ő érdekük. Ők csak azt látják, hogy fájdalmas (akkor is lehet az, ha nem panaszkodott a gyógytornásznak), de mindenképpen kellemetlen és fárasztó. Ha nem lenne az, nem is kellene csinálnia, mert a rehab erről szól. Mozgatni, ami nem mozog könnyen, amitől elszokott. Keménykedés nem használ.

2020. máj. 23. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Az a "baj", hogy pont a legrosszabb korban van hozzá.


Amelyik gyermek belenő a tornába, fejlesztésbe, az megszokja. Mint az én lányom.


De 5 évesen elkezdeni nehéz lesz..

Mindenesetre ebben legyél határozott. Meg KELL csinálni, és kész.

Beszélgess vele sokat róla, a következményeiről, hogy miért kell csinálnia.


Hidd el, meg fogja érteni. Ha az én 2-3 éves kislányom megértett sokmindent, nehogy már egy 5 évessel ne lehessen megbeszélni.

Inkább azt érzem, hogy nem nagyon szoktál rákényszeríteni semmit a lányodra, és ez a helyzet most mindkettőtöknek szokatlan.

Sajnos be kell vetned az anyai szigort. Muszáj lesz.

2020. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%
Előző vagyok. Esetleg apuka? Ő nincs képben? Hátha jobban tudna hatni rá, vagy a lányod komolyabban venné...
2020. máj. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, hát ez nehéz lehet.

Ami eszembe jutott: tornáztassátok az egyik babáját, játszd el, hogy nem akarja csinálni. A kislányod pedig beszélje rá. Nálunk az ilyesmik működni szoktak. Illetve talán az is, ha bábbal a kezeden tornáztatod, mindig a bábbal beszélj hozzá!

2020. máj. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!