Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól önzőség és mikor...

Mikortól önzőség és mikor normális igény, hogy a párommal legyek?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok ti hogyan látjátok.


2 és 4 évesek a lányaink. Nálunk egészen kicsi koruk óta van minden héten olyan nap amikor mennek a mamákhoz (egy éjszaka ott is alszanak az egyik mamánál). Nekem szükségem van ezekre a napokra, és nekik is. Ez nem feltétlenül jelent szervezett programot a férjemmel, van hogy csak itthon maradunk. Ez nem kötelező, ha nem akarnak menni, nem mennek (ilyen egyszer volt aztan este be is lázasodott, beteg lett szerintem azért nem akart menni, de amugy szeretnek menni).

Én azt gondolom, hogy fontos a házasság, fontos hogy legyen rá időnk. Szeretem a férjem és igényem van arra, hogy legyünk csak ketten és ez ne csak este 9 után lehessen. Elképzelni sem tudom, hogy ez ne így legyen.


Az ismerőseim körében mindenre van példa ilyen téren. Nálatok hogy van?



2020. máj. 22. 22:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%
Szoktak a mamànál lenni van hogy ott is alszanak de nem minden héten. Ők oviba, suliba, mi dolgozunk. Tehàt a hétvége van, abból is inkàbb vasàrnap délutàn csak amikor mindenki otthon van. Így vagyunk egy csalàd, fontosabb hogy együtt legyünk.
2020. máj. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Erre ne másoktól várd az ítéletet. Majd csak az számít, hogy a gyerekeid felnőttként hogy fogják megítélni. Szerették vagy sem.
2020. máj. 23. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nincs ezzel semmi gond :) Az lenne baj, ha a gyerek körül forogna minden, esetleg a házasság menne tönkre azért, mert elhanyagoljátok egymást. Itt nem csak az intim együttlét a fontos, hanem hogy beszélgessetek is nyugodtan, meg egymás építve együtt legyetek.

Nekünk nincs se nagyszülő se nagynéni, se nagybácsi, szóval senki, aki tudna segíteni akár csak egy fél napra is, hogy kiszakadjak egy kicsit a gyereknevelésből. És mielőtt vádlás érne, nagggyon szeretem a gyerekeimet!!! De piszok nehéz már több, mint 6 éve 0-24ben velük foglalkozni úgy, hogy nincs egy szabad fél nap se, hogy regenerálodjak lelkileg, testileg, vagy beszélgessek normálisan a férjemmel.

2020. máj. 23. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Pont ma alszanak ott a gyerekeim anyóséknál.😃 Osszehìvtam pár barátot lesz egy kis megőrülés itthon.😂Imádom a gyerekeim de néha kell ilyen is.
2020. máj. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy nektek jó, úgy csináld. Mindig lesznek olyanok, akiknek nem tetszik. Megértem, hogy kell a közös idő.
2020. máj. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
30%
Tehát héti minimum 2 napon es egy ejszakan nincsenek otthon a gyerekek. Iskolas korban ez max a hetvege lehet. Egyetelen hétvégét se főztök majd együtt tölteni?
2020. máj. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem ez nem kérdés. Leírtad nálatok hogy van. Nálunk máshogy van, nekem ez túl sok külön töltött idő lenne, de ha nektek így jó, akkor csináljátok így.
2020. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 babyboom567 ***** válasza:
89%

3,5 éves a gyerekünk.

Ez alatt a 3,5 év alatt,2x volt kettesben töltött időnk.

Egyszer tavaly MÁSFÉL ÓRA,mikor én szabin voltam mert ügyeket intéztem,a gyerek bölcsibe, a férjem meg hamarabb hazajött a munkából.

Meg most kedden volt egy délelőtt.

Szüleink idősek,(anyósom 78 éves,2 csípőprotézise van, bottal tud csak járni, anyukám másik városban él, szívbeteg,nagyon súlyos vérnyomás beteg, mellrákos(bár tünetmentes évek óta szerencsére),és térdprotézisre vár),a gyerekünk sajátos nevelésű igényű,hiperaktív(autizmus kivizsgálás alatt),senkire nem tudjuk bízni,jelenleg bölcsibe jár, szeptembertől speciális óvodába.

Bébiszitter anyagilag nem fér bele, főleg, hogy megszűnt a vírus miatt a munkahelyem.Nálunk így van.

Mindenkinél más a normális.

2020. máj. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha van rá lehetőséged és a gyerekek szeretnek a mamánál aludni, akkor miért lenne önzőség. Ez nekik is élmény, főleg ha várják.
2020. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
42%
Én meg azt nem tudnám elképzelni, hogy a heti 2 szabad napunkból az egyiket rendszeresen a nagyszülőknél töltse a lányunk.
2020. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!