Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miben tér el a kislányok és a...

Miben tér el a kislányok és a kisfiúk nevelése?

Figyelt kérdés
Három lánytestvérem van és csak édesanyám nevelt minket. Unokatestvéreink is csak lányok. Ebből kifolyólag tudom milyen a lányos természet és viselkedés. Viszont fiam lesz. Nem akarom ellányositani. Gondolom a fiúknak más a természetük stb. Pl. a lányok érzékenyebbek, bújósabbak. A kisfiúk meg általában rosszabbak szoktak lenni. Persze nem akarok általánosítani. Őket keményebben kell nevelni, hogy meg később meg tudják magukat "férfiasan" védeni, hogy ne legyenek visszahúzódóak vagy nem?

2020. máj. 23. 09:33
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
2 fiam van. Nem gondolnám ha lányom lenne máshogy nevelném őket ...aztán ki tudja. Ha testközelségre volt szükség azt adtam, ha elesett a nagy és jött, hogy pusziljam akkor pusziltam. Este úgy alszik el ,hogy hozzám bújik, simogatni szeretgetni kell .Nem tervezem azt mondani nekik ,hogy ne sírj ne mutasd ki ha valami nem tetszik csak azért mert te fiú vagy.
2020. máj. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is ezt olvastam mindenféle cikkekben, úgyhogy igaz lehet. :)
2020. máj. 23. 09:51
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Van fiam is és lányom is. Még kicsik, a lány 5 éves a fiú 18 hónapos. Mások az igényeik, de ugye ez két egynemű gyermek esetében is elmondható lehetne. A lányom állandóan nyüzsög, nem lehet tőle kettőt lépni, mert mindig ott akar lenni mint mi. A fiú viszont nagyon jól elvan egyedül, nem kell egész nap szórakoztatni, szépen játszik egyedül is. Viszont a fiú bújósabb, sokkal jobban igényli az ölelést, mint a nővére. Sosem gondolkoztam azon, hogy lányt egy kis hercegnőnek neveljem, a fiút meg kemény "harcosnak". Nem aszerint bánok velük, hogy milyen neműek, hanem mik az igényeik. Alapvetően nem érzek különbséget még jelenleg a neveltetésükben. Más az alaptermészetük ez tény, de nincs 2 egyforma emberi természet, akár különböző neműek, akár azonos neműek.
2020. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológia szerint - legalábbis több könyvben olvastam, de persze ez is csak statisztikán alapuló általánosítás - az anyák egyformán bánnak olyan 5-6 éves korukig a fiú és lány gyerekeikkel. Aztán a lányokkal kicsit szigorúbbak, az "ismeretlenné váló terepű" fiúkkal kicsit engedékenyebbek. Viszont az apák már csecsemőkortól hajalmosabbak nemek szerint nevelni őket. Pl. kicsit később reagálnak a fiú babák sírására... és persze ahogy nőnek, a fiúkat inkább arra biztatják, hogy küzdjenek önállóan, fedezzék fel a világot, a lányokat meg arra, hogy kérjenek segítséget, bátrabban fejezzenek ki érzelmeket, és maradjanak otthon a biztonságban. Ahol csak egynemű gyerekek vannak, sokszor van nevelve az egyik lány fiúsabban vagy az egyik fiú lányosabban.

Népi megfigyelésem szerint azért nem csak a nevelésen/példán/környezeten múlik (lásd gender semleges kérdés). Sok lánytesó után érkezett fiú babák/kisgyerekek akkor is inkább valahol a guruló autókhoz, labdákhoz és veszélyes eszközökhöz vonzódnak, ha a ház tele van babával és beállnak azokkal is játszani és mondjuk még apa sincs nagyon a képben. Ugyanígy látom, hogy a lányok is hajlamosak díszíteni magukat vagy amit rajzoltak és inkább fordulnak a gondoskodásról, érzelmekről szóló szerepjátékok felé. Viszont természetesen szép számmal vannak bújós, hisztis fiúk és vagánykodó, harcias lányok. :)

2020. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Őszintén megnéztem, hogy a 3. választ nem én írtam-e 😅

A hercegnős-harcos gondolat kivételével 1 az 1ben ezt írtam volna.

Egyszer az oviba jött egy nevelési tanácsadó szülőire, akihez őszintén örülök hogy nem küldtek el minket soha.. Ó úgy van vele, hogy a lány tanuljon csak szalvétát hajtogatni, a fiú meg menjen apával megtanulni hogyan kell a csavarhúzót használni, fordítva nem kell tudni (elhangzott példák).. Ezt hatalmas baromságnak tartom!

Nem akarok és nem is tervezek pl ilyen dolgokban különbséget tenni, fontos, hogy képességeikhez mérten ugyanúgy boldoguljanak "más területeken" is önállóan.

Ez a "keményebben nevelés" is hülyeség, most ha valakinek nem olyan a természete az ember fejen is állhatna, plussz a lányoknál is ugyanúgy fontos, hogy meg tudják magukat védeni..

Na mindegy, csomó mindent lehetne még írni, szerintem az a fontos, hogy megpróbáljunk önálló embereket "kinevelni", nem pedig csak nőt és férfit

2020. máj. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitok, egyet értek veletek, a férjem sem a tipikus férfi szerepet képviseli, aki csak dolgozik és férfi dolgokat csinál. Sőt sokat segít itthon, főz, mos és takarít is munka után velem együtt és tervezzük azt is, hogyha én többet keresnék később, ha a baba már nagyobb, akkor akár ő dolgozna részmunkaidőben és lenne többet otthon a kicsivel ovi után stb én meg teljes munkaidőben lennék. Viszont ennek ellenére rátermett és nem egyszer megvédett engem mások előtt és vigyáz rám (bár érdekes, a szüleinél a szokásos női és férfi szerep van, az anyja otthon, főz, mos és takarít, a férjem két 30 éves tesóinak megcsinálja az ágyat felkelés után, a férjem apja életében nem főzött, inkább éhezik, de akkor is az asszony csinálja megy ha meg olyan van, amit bem szeret, lehurrogja a nő fejét és mindig az ő véleménye a mervadobb, kezébe nem veszi a porszívót, stb olyan mintha az a nő otthon valami szolga lenne. A férjem szerencsére nem ilyen, ő a családban egy kakukktojás, de én ennek örülök és mi is úgy nevelnénk majd a fiúnkat, amilyen a férjem, hogy nincs külön női és férfi szerep.
2020. máj. 23. 11:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen igazat adok neked kérdező, és egyet is értek veled. Az én férjem is ilyen. Nagyon jól főz, szeret is főzni, segít a takarításban és a gyerekek ellátásában. A szoptatáson kívül mindent meg tudott és tud csinálni, a velük kapcsolatos. De persze ért a "férfi" dolgokhoz is, mint például a barkács tevékenységek. Szerintem is ez nagyon jó így, és én is úgy gondolom, hogy ez a helyes irány a fiunk nevelésében. Egyszer a férjem nagymamája nagyon leteremtett, mert megkértem valamire a kis unokájat, ami az ő szemében női munka. Mondta a magáét, hogy mit képzelek, ez a nő dolga. Én meg közöltem vele, hogy ez nálunk nem így működik, és ne szóljon bele az életünkbe. Ők még más világban nőttek fel.
2020. máj. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fiam 5, a lányom 3 éves. Eddig az alvázon kívül semmi különbség nincs. Ugyanaz a legfontosabb: érzelmi biztonságban, szeretetben éljen a család. A nemi szerepek nem határolódnak el élesen. A fiú is segít takarítani, fôzni, mosást elindítani. A lány is szívesen barkácsol, úgy néz ki, van érzéke a focihoz. Mind a kettôtôl megköveteljük, hogy elrámoljanak maguk után. A testi közelségre is mind a kettônek szüksége van, méghozzá mind a kettônktôl.
2020. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!