Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le arról a...

Hogyan szoktassam le arról a kislányomat, hogy ne higgye azt, hogy ha ő nem lát engem akkor én se őt?

Figyelt kérdés
Óvodában amikor én a szülőkkel beszélgetek és ők még játszanak, akkor mindig úgy csinál, hogy ha ő nem látja a többieket, akkor ők sem fogják látni. Szóval sokszor csak eltakarja a szemét, vagy arccal a falnak áll. a többiek meg normálisan elbújnak. Nagyon sokszor mondtam neki, hogy dehát fannikám ha becsukod a szemed attól még én látlak. A teljes testeddel el kell bújni.. De mintha nem fognáföl. amúgy minden okés vele úgy "agyilag", rendesen beszél meg minden, okos is értelems, csak ez az egy dolog fura nála.
2020. máj. 27. 00:55
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Veled viszont valami nincs rendben "agyilag", ha erről kérdést írsz ki, és kisbetűvel (!) képes vagy leírni a saját gyereked nevét...Már ha van egyáltalán, és nem kitaláció a kérdés.
2020. máj. 27. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 tiburtius1 válasza:
76%
Semmit. Kinövi. Ha okos, logikus. Ha logikus, még érti.
2020. máj. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Ez még az ő kis fantázia világunk, nem kell róla szerintem leszoknia :) Addig jó, amíg van fantáziája. Később kiöli belőle a világ igazi, sokszor csúnya valósága.
2020. máj. 27. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
78%
Ez a jelenség életkori sajátosság, idővel kinövi. Az hogy a társa többsége már kinőtte az nem jelenti feltétlenül azt, hogy baj van a gyerekkel. A lányod agya egy kicsit lassabban fejlődik. De ha nagyon aggódsz fordulj szakemberhez.
2020. máj. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1-es. nem lehetsz jó passzban. megértem. Majd ha kiheverted akkor gyere vissza.


a többieknek: De biztos? Mert nagyon úgy látszik, hogy a többiek is hülyének nézik sokszor. ő most középsős, de még alsós gyerekek is úgy játszanak, hogy elbújnak ide, elbújnak oda, erre az neémy meg hááát. meg se mozdul csak összekuporodik és eltakarja a szemét. Amikor meg egyből megtalálják mondja, hogy ez nem igazság!!! anyaaaa haza akarook menni.

2020. máj. 27. 11:47
 6/8 anonim válasza:
86%
Mondom ha nagyon aggódsz fordulj szakemberhez, gyermek pszichológushoz mondjuk
2020. máj. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Mi nem látjuk, hogy ez pontosan hogy zajlik le nála, de védőnővel amúgy is kapcsolatban vagytok szerintem. Legalább őt kérdezd meg, hogy mit mond.

Amúgy lehet, hogy egyszerűen valamit félreértett ebben a játékban és ez rögzült nála, ki tudja :)

2020. máj. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"csak ez az egy dolog fura nála"

Nem feltétlenül fura, attól függ hány éves.

Vajon én nem vettem csak észre, vagy valóban nem látok életkor megjelölést? De mielőtt válaszolok, javaslom, kedves kérdező, mindig írj életkor, fél év pontosan (és lehetőleg nemet is).


Tehát attól függ, hány éves. Négy évesen, és a még kisebbek esetén életkori sajátosság, természetes. Nem fantázia, ahogy valaki felvetette, és egyébként nem butaság. Öt éveseknél határeset, ha még mindig jellemző ez a gondolkodásmódjára, még nem feltétlen utal bajra, hat évesen azonban már nem szabadna jellemzőnek lenni.


Arról van szó, hogy 4-5 évesen kezd kialakulni az úgynevezett decentrálás, ami azt jelenti, hogy elkezdi a kisgyermek egynél több szempontból megvizsgálni a jelenségeket. De addig csakis egy szempontból gondolkodik, vizsgálódik, pl "ha én nem látok másokat, akkor úgy gondolom, ők se látnak engem".

Tehát nem képes még mások szemszögéből megvizsgálni a jelenségeket, érzékleteket, ami teljesen normális érési fázis 4-5 évesen még, hiszen még egocentrikus (ami nem összetévesztendő az egoizmussal, ami teljesen mást jelent).


Majd írd meg, javaslom, hogy hány éves most, fél év pontossággal. Tilos siettetni az érési folyamatokat, amíg határidőn belül van.

2020. máj. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!