Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A játszótéren egy agresszív...

A játszótéren egy agresszív gyerek nekirontott a kislányomnak, és véresre marta az arcát, szemét. Hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Nagyon megijedt szegény, és én is, ez az egész pillanatok alatt játszódott le, ráadásul egy emelvényen voltak, így nem tudtam egyből odaszaladni. A kislányom 2,5 éves, a gyerek is ennyi idős volt. Véres karmolásokkal van most szegénynek tele az arca, a szeme alatt is. A seb begyógyul, de a lelki oldala jobban zavar, borzalmas volt látni, hogy szegénnyel mi történik, aki mindig nagyon aranyos és kedves a többi gyerekkel, soha nem mutatta az agresszió semmiféle jelét, most viszont azt látta, hogy valaki mindenféle ok nélkül nekitámad. Miután abbahagyta a sírást, megint jó kedve lett, szóval nem látok rajta semmi különöset, de félek, hogy a lelkében ez maradandó nyomot fog hagyni, vagy szerintetek majd csak úgy túllép rajta? Még sose történt ilyesmi. :(
2020. máj. 30. 22:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%
Nem szóltál az anyjának? Hát én megcibáltam volna az tuti.
2020. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
34%
1-es, akkor felnőttként neked sincs több eszed, mint egy 2,5 éves gyereknek.
2020. máj. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

Èn szóltam volna az anyának az tuti.

De ne aggódj lesz még ilyen a lányod èletèben.... sajnos.... au ilyen incidensek teszik majd szemfülesè

2020. máj. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
biztos hogy nem hagytam volna szó nélkül, meg kerestem volna az anyját. Amúgy nyugi, nem fog rá emlékezni, ilyenkor nekünk a rossz érzés.
2020. máj. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Quatermain ***** válasza:
21%

"Nagyon megijedt szegény, és én is.."

Eddig a mondatig bírtam.


Az én gyerekemmel történne ilyen, ott lenne ...... a homokozóban a szüleivel együtt.

Az ilyeneket még melegében ki kell vonni a társadalomból. Mit fog csinálni 15 év múlva? Leszúr valakit a közterületen pl...

Milyen szülő vagy te!?

2020. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Mikor kicsi voltam az óvodában lelköktek a székről, mert egy másik gyerek székébs ültem, majd utána még rátolta a széket a hajamra és megrugott. Azután fogtam és nyakon öntöttem egy tál spenóttal. Semmi traumám nem lett. Ne aggódj! Minden gyerek életében előfordul 1-2 bunyó.
2020. máj. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
86%
Anyuka hol volt? Nem beszéltél vele? Én biztos elkaptam volna, hogy nevelje meg a kölkét!
2020. máj. 31. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg hol volt verekedös gyerek anyukája ? Szóltál neki hogy a gyereke ok nélkül össze vissza karmolta a lányodat ? .
2020. máj. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
55%

1!

Más gyerekét nem cibáljuk meg, sőt, az anyját sem. Ha megteszed, rosszabb vagy, mint a kisgyerek. Ekkorák között előfordul, hogy kárt tesznek egymásban és arra nem az a megoldás, hogy az egyik felnőtt agresszívan reagál. A saját gyereket még kell nyugtatni, a másiknak elmondani, hogy ilyet nem szabad csinálni és utána max a masik szulovel beszelni, de azt se támadva. Ahogy a kerdezo nem tudott idejében -közbe lepni, úgy a másik szülő se...

2020. máj. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Az a durva, hogy az anyja sehol nem volt illetve később sem ment oda bocsánatot kérni vagy segíteni valamit. Meg hogy volt akkora körme a gyereknek, hogy tudott karmolni.


Egy totyogósról beszélünk, talán beszélni sem tud.


Az én gyerekem életében először tapasztalt agressziót, valaki megharapta. Utána amikor félrenyomták a csúszdánál, ő is harapott, onnantól sokat, pont ekkora korban. Beszoktatás volt, láttam az egészet, szaladtam, a pedagógus meg alig reagált, mert ez megszokott.


Biztos sokkolta, ha nem tapasztalt korábban ilyet, az enyém is durván kiakadt és sírt, majd félt a gyerektől(első bölcsis beszoktatós nap) Onnantól csak úgy ragadt rá az agresszió minden formája, elsőre eltanulta.


Szerintem ilyen piciket nem szabadna senkinek sem egyedül hagyni, errefelé játszón az anyukák mennek velük a magaslatra(mellette), mert lassúak, feltartják a sort, meg nem tudni, hogy fognak reagálni. Az ő anyja gondolom kevésbé figyelt rá, mint te, de te sem eléggé.


Kiszedem a gyerekem onnan, ha még karmolja, félrenyomom a kezét, jó hangosan szólok, hogy "hagyd abba, nem szabad ilyet csinálni, ez fáj neki" kiveszem a gyerekem és körbenézek, melyik lehet az anyja, már csak azért is, hogy el tudja neki mondani 50ezredszer, hogy ilyet nem csinálunk és a gyerekem halljon valami együttérzést is, esetleg bocsánatkérést, de mivel csak 2,5 éves, ezért max simogatni szoktak ilyenkor.


Nem ringatnám magam abban a hitben, hogy a gyerekem semmit sem csinált, ha a másik fiú volt, véletlen megnyomhatta/rughatta/rákönyökölt a fütyijére, simán nem csúszott le sokáig, véletlen rálépett az ujjára, nem tudni, azt viszont igen, hogy a másik túlreagálta, de csak 2,5 éves. Ebben a korban szrt sem ér a nevelés, a rossz viselkedésminta rögzül, na meg a gyerekeknek van eszük, ki tudnak találni olyat, amit korábban nem láttak, biztosan anyuka sem karmolja otthon a gyerekét, ha mérges, tehát nem az ő hibája.


Viszont a viselkedését mindenképp tudnia kell az anyjának is, meg a gyerekednek is jó, ha érzi, hogy a másik totyogós nem vadállat, hanem csak gyerek, képes együttérezni(az enyém folyton elbőgte magát és simogatta azt, akit bántott) illetve, hogy képes vele utána együtt játszani/egy helyen lenni úgy, mint előtte(természetesen szoros felügyelettel, ahogy azt az elején kellett volna). Csak így dolgozza fel a traumát.


Nálunk ilyen nem volt, mert a harapós kislány csak látogatóba jött a bölcsibe..


Van a patikában hámosító kenőcs, azzal gyorsan gyógyul és nem marad helye a sérüléseknek, a neogranormon is ilyen, csak kevésbé jó minőségű.

2020. máj. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!