Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányotok hány évesen tudta...

Kislányotok hány évesen tudta egyedül felkötni a haját lófarokba?

Figyelt kérdés
7 éves a lányom. Nem tudja felkötni a haját egyedül. Kéri hogy segitsek, gyakoroljuk, meg is mutatom ,de így se megy neki.

#haj #7 eves #Lofarok
2020. máj. 31. 19:06
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
5,5 éves a lányom, kb. fél éve sikerül neki a legegyszerűbb lófarok a tarkójánál. Magasabbra még nem tudja "felkötni". Most a két copfot gyakorolja. Néha már sikerül neki jól elválasztani.
2020. máj. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

az enéym még csak 5,5, de nem mutattam még neki. Combközépig érő haja van, nem is bírna vele.


Egyáltalán nem vagytok elkésve! Gondolj bele a folyamatba. A háta mögött kell elvégezzen egy kisgyereknek még bonyolult motorikus mozdulatsort úgy, hogy nincs szemkontroll. Nekünk felnőtteknek ez pofonegyszerű, viszont egy elég magas fokú idegrendszeri érettséget igényel. Teljesen rendben van, ha egyelőre a babáin vagy rajtad gyakorolja :D.

2020. máj. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi csajok, akkor nem aggódom, gyakorolunk tovább! 😁
2020. máj. 31. 19:23
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem a haj hosszától is függ. 8 éves a lányom. 6 évesen össze tudta fogni, de mostanában nem ment neki a derékig érő hajjal. Vágtam belőle 15 centit (nem emiatt) és most újra megy neki.
2020. máj. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez a gyerektől is függ, hogy mennyire érdekli, mennyire akarja önállóan csinálni a dolgokat - és hogy a teste mit enged meg neki.

Semmi baj nincs azzal ha csak később képes rá. Az én lányom nagyon korán kezdett mindent egyedül csinálni, nekem inkább az volt probléma, hogy nem engedte hogy én csináljam neki a haját. De ő is csak nagycsoportban csinált lófarkat magának.

2020. máj. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
10 éves a lányom nemrég jött rá hogy kell csinálni. DE még most se szépen sikerül. Majd megtanulja.
2020. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5,5 éves unokahúgom pont most tanulta meg a sima legegyszerűbb copfot. Persze nem tökéletes, de most nagyon gyakorolja
2020. jún. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Majd ha ő akar szép lenni. A lányom 12 éves, de olyan hajkölteményeket alkot magának, csak lesek.
2020. jún. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!