Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan film, vagy mese,...

Van olyan film, vagy mese, könyv, ami arra tanít, hogy ne álljunk szóba idegenekkel? Ami nem túl riasztó, de azért maradandóan megmarad egy gyerekben?

Figyelt kérdés
Még nem engedem egyedül az utcán sehova, de az alapokat ilyen formában is szeretném lefektetni. Szóban mindig el van neki mondva.

2020. jún. 5. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Ha van is, szerintem kàros. Èn azt tanìtom a gyereknek, hogy bàrkivel beszèlhet, de nem mehet el senkivel sehova. A legtöbb gyerekrablàst, molesztàlàst, bàntalmazàst ismerős vagy csalàdtag követi el. Nekem sokkal fontosabb az, hogy ne szàlljon be valakinek a kocsijàba, csak azèrt, mert ismerjük a jàtszòtèrről, vagy ne menjen ùgy be egy szomszedhoz, hogy nem tudom merre jàr, minthogy ne beszèlgethetne egy jòt tömegközlekedès vagy vàsàrlàs közben.
2020. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Könyv: Bori nem áll szóba idegenekkel. Határozottan jó. Nyelvezet, mondandó.
2020. jún. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a gyerek? Egészen kicsiknek van egy ilyen rész a Kisvakondban, amikor a nyuszigyerek elkóborol, a róka megpróbálja magához csábítani, de a Kisvakond megmenti és hazaviszi az anyukájához. Meg ilyen mese még a Piroska és a farkas. Legalábbis ez a tanulsága.
2020. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a dennis a komiszban van ilyen rész, ami nálunk hasznos volt, de jobb elmondani minden alkalommal és felvàzolni nagy vonalakban, hogy milyen rosszat is akarhatnak az emberek.


Én a felnőttes beszélgetéseket sem szeretem, kisgyerek, ne legyenek felnőtt barátai, pláne ne szimpatizáljon vadidegenekkel, mert meg fogja tenni legközelebb is.

2020. jún. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!