Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekvállalás más kultúrájú...

Gyerekvállalás más kultúrájú férfivel? Gyereknevelési elvek terén meg lehet egyezni?

Figyelt kérdés

A párom más kultúrából származik. Inkább egy tipikusan többnyire ateista országból származik, de azért az iszlám erőteljesen nyomott hagyott a viselkedésben, gondolkodásban. Nem vallálos, de pl az étkezésben követi: nem eszik disznóhúst, de nem a vallás miatt hanem mert egyszerűen neki furcsa mert nem számít hagyományos ételnek. De ilyen az is, hogy a más emberek előtt nem ad még puszit sem nekem.


Ezzel problémám nicsen hiszen így ismertem meg. Azonban az első gyerekünket várjuk. Voltunk már otthon náluk többször is, láttam hogyan nevelik a gyerekeket és az a tipikus 5 gyerek rohangál az anyuka körül és az anyuka igen gyakran rájuk csapkod. Lehet itt már valaki a gyámügynek szólna, de ott a gyerekek nevetve szaladnak tovább. Na és itt az egyik probléma. Szeretném ha a gyerekünk úgy nőne fel mint én és a testvéreim, úgy hogy egyszer sem emeltek ránk kezet. Se a fenekünkre, kezeünkre, sehova.


Szerintetek ha valaki nem ebből jön azért elképzelhető, hogy tud így nevelni? Hogy nem üti meg a gyereket? Egyébként rugalmas gondolkodásban, hajlamos elfogadni ami itt van, de olyan is van amiből azért nem enged (pl ha meglesz a baba fel éven belül haza akar menni a gyerekkel meg velem legalább 1 hónapra). Ez nem ilyen. Most azt mondja hogy nem csap majd rá, nen üti meg. Szerintetek lehet hogy ami számára normális azt teljesen elhagyja


2020. jún. 5. 14:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Te ismered őt, ezt neked kell tudnod, hogy milyen a természete, mennyire tud alkalmazkodni, stb. Ha meg felületes ismeretség után bevállaltatok egy gyereket, ennél nagyobb problémák is ki fognak ütközni.
2020. jún. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
64%
Tudod,soha nem szülnék egy iszlám által befolyásolt embernek. Haza kell menned vele? Azért arra készülj,hogy haza már lehet nem kerülsz többet. Itt nagyon rendesek tudnak lenni (meg hát "ő nem olyan mint a többi stb"),aztán ha a saját hazájába mentek gyerekestől,akkor meg a családjára és a népe nyomására jobban fog hallgatni,mint rád. Nekem afgán ismerőseim vannak,azok is rendesek,lazák, jártunk együtt szórakozni is,de nem tenném rá az életem,hogy a hazájukban nem lennék bezárva és lenne kuss a nevem..
2020. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
13%

Ezt senki se fogja tudni megválaszolni.


Mióta vagytok együtt? Mert ha kiismerted már, akkor sejtheted, hogy milyen reakciói lesznek, milyen elvei. Nálunk pl adott, volt, hogy a férjem belátó ember, poénkodós, viszont rossz alvó és könnyen feszült lesz (szorongó). Tudtam, hogy az éjszakázásokat nehezen veszi majd, viszont hogy ha viták lesznek, ő lesz közülünk az első, aki lenyugszik és vagy bocsánatot kér vagy lenyugtatja a gyereket megmagyarázással vagy valami.


Na most nálatok ez hogy van? Ismered annyira, hogy sejts, mire számíthatsz? Nyilván nem jósolhatjuk ezt meg, akármikor változhat az ember viselkedése, hozzáállása egy gyerek érkezése után.


Nekem arab ismerőseim vannak, arab apa és magyar anya. Náluk sem 100% szokás követő a család, de ha valaki más kultúrában nevelkedik, azt sose fogja levetkőzni. Ismerősöméknél is megvan a rend, hogy a lányok nem csinálhatnak akármit, hogy öltözködni hogyan kell, stb.

2020. jún. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
72%

Tudod mit csinálj?


Most rakj el magadnak pénzt.

Előbb utóbb.menekulnöd kell.


Most ezt mondja mert itt van, de ha ott leszel az ő hazájába, ő diktál.

Ott neked szavad nem lesz.


Meg kell ertened, hogy neki ez a természetes. Ő ebben nőtt fel.

Nyilván a gyerekének is ezt akarja átadni.

Ez nem jó, vagy rossz dolog hanem szokás, hagyomány.

És abbam ők nem rugalmasak, csak megtanulták alkalmazkodni a mieinkhez.


Tudod ki menne ki vele.

Sot, most elmennék tőle.

2020. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudom miért kell egyből előítéletesnek lenni. Az én férjem szír, igen iszlám és igen arab. Van 2 gyermekünk és még nem adott el és nem is ütött meg, pedig én egyszer odacsaptam neki (hosszú történet és nem vagyok rá büszke) és még akkor sem ütött vissza, holott saját bevallásom szerint is megérdemeltem volna. Nem, a gyerekeket sem. Mi is kimentünk mindkétszer, mikor a lányok születettek, éltünk kint 2x félévet, náluk nagyon rosszak a gyerekek, legalábbis a testvére gyerekei azok voltak, rájuk is sűrűn csapkodtak rá a szülők, persze semmi foganatja nem volt és konkrétan csak nevettek rajta a gyerekek, de ő nem gyakorolta eme "szokást" a lányainknál. Sőt mi több, én voltam az, aki párszor racsapott a fenekükre, amikor nagyon kihúzták a gyufát.

Nem volt a nevem kuss sem itthon, sem ott a hazájában, tiszteletben tartotta hogy én európai vagyok és csak mert meglátogatom a családját, nem akarta rámadatni sem a csadort, sem mást, nem várta el, hogy iszlámként viselkedjek. Sőt, még az anyjával szemben is megvédett, ha valami olyat nehezményezett velem kapcsolatban, ami náluk nem "divat". Általa számos arab barátunk van, a többségüknek szintén magyar felesége van és egyetlen egy sem veri a gyerekeket és nem is cseledkent kezelikva nőket. Nem mindegyikük egyforma ám!


Nyilván a te férjedet te ismered, de csak azért mert náluk rendszeresen csapkodnak a gyerekre, nem jelenti hogy ő is ezzel a módszerrel szeretné nevelni a gyereketeket.

2020. jún. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

"nem várta el, hogy iszlámként viselkedjek"

A szó, amit keresel a muszlim. :)

Szíriában pedig az irániak hordanak csak csadort, a szírek abaját viselnek.

2020. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
57%
Ő maga hidzsábnak hívja, na bumm nem azért írtam, Úristen most mi lesz. Pontosan érteni lehet miről beszélek. De van, aki nikábot hord, amiből csak a szeme látszik ki. Tudom, mivel a saját szememmel láttam, de nem értem miért az a legfontosabb, hogy mi a neve a "kendőnek", amit a fejükre vesznek. Válaszoltam a kérdésre, fel nem foghatom minek kell belekötni és egyből lepontozni, de hajrá. :)
2020. jún. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
35%
A hidzsáb nem ugyanaz, mint a csador. A nikáb pedig a hidzsábnak a része, van a hidzsáb, ami a hajat és a nyakat takarja el, és az alá teszik a nikábot, ami az arcot takarja. Ha valóban éltél kint, ilyen alap dolgokat azért kellene tudnod.
2020. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
83%

De most őszintén, nem hót mindegy mi a neve?? A lényeg ugyanaz, takarja a hajad/arcod/nyakad, melyik mit. Nekem nem kellett felvennem, így nem jegyeztem meg mind a "100 félének" a nevét és a köztük lévő összes különbséget. Örültem, hogy meg bírtam jegyezni egy rakás másik dolgot, ami számomra újdonság volt, de a memórizálás soha nem volt az erősségem, főleg hogy azt a 2x félévet leszámítva mindig itt éltünk, így nem volt szükség mindennek ismernem és profin tudni a nevét.

De őszintén nem értem mi értelme ok nélkül kötözködni és a lényegtelen dolgokon pörögni.🤷🏻‍♀️

A kérdező feltett egy kérdést, én válaszoltam és legalább a saját tapasztalataimat írtam le, de örülök hogy átjött a lényeg....

2020. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

8 éve vagyunk együtt, 18 voltam amikor összejöttünk. Náluk a nők pl nem igazán dolgoznak, de pl egyáltalán nem zavarta, hogy én egyetemre akartam menni. Nekem alapvető, hogy a a háztartást FŐLEG (nem teljesen persze!) a nő vezeti, mert nálunk is ez volt gyerekkoromban. Szóval kompromisszunokat tudunk kötni.

A hazalátogatás pedig máskor is hónapokra történt, ez nekem nem lenne új.


Igazatok van, hogy nekem kell ismernem. Bízom benne nagyon, de valahogy ez egy nagyon új helyzet lesz. Félelmeim vannak ezzel kapcsolatban.

2020. jún. 5. 17:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!