Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztasag, mikor??

Szobatisztasag, mikor??

Figyelt kérdés
Sziasztok 2 éves a fiam,és körülöttünk mindenki cseszeget a szobatisztasag témával,hogy már idelye lenne letenni a pelust.En nem vagyok az etoltetes híve ,persze bilije van ,néha néha rá ül de 2 percnél tovább nem marad rajta ....Tapasztalt anyukák véleménye érdekel ,mert első gyerek segítsegem nincs és nem tudom hogyan kezdjük,mit rontok el.. köszi mindenkinek ki válaszol.
2020. jún. 8. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Abszolut raer meg. Igen vannak akik 2 ev korul szobatisztak lesznek, de a nagy atlag 3 eves kora korulre erik meg ra. Ket gyerekem van, mind a ketto 3 eves mult mire elhagytak a pelust. Ismerkedjen csak a bilivel, ha akar uljon ra, de abszolut nem kell eroltetni. Rengetg ideje van meg.
2020. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Amíg saját maga nem szól vagy jelez hogy jön a pisi vagy hogy jaj pisilni kell, addig nem tudsz mit csinálni.

Én is megpróbáltam 2 éves korban nyáron pelus nélkül tartani, de úgy maga alá pisilt folyton hogy észre sem vette. Ilyenkor még nem ért meg rá a gyerek.

3 éves volt a fiam amikor szobatiszta lett. Azt megelőzően elbújt ha pisilt kakilt, aztán pelus nélkül néha ráült a bilire. Amikor már tudta hogy jön az inger, akkor kezdtük kérni, hogy szóljon ha kell pisilni, ott a bili. Néha ráültettem, adtam neki játékot, könyvet és néha pisilt néha nem. Jött a jóidő, elkezdtem pelus helyett bugyit adni rá, 2 napig bement a pisi (nem traumatizálta) segítséget kért hogy “vizes lett”, nadrág csere és a harmadik naptól előre szólt ha pisilnie kellett. Azóta se pisilt be. Éjszaka se.


Türelem és figyeld hogy mikor van jele, hogy tudja az ingert.

2020. jún. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az első gyerekem 3. szülinapja előtti héten lett az, a második majdnem 3,5 évesen
2020. jún. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A lányom szeptemberben lesz 3, és két hete lett szobatiszta. Tavaly kezdte a bölcsit, ott már volt pár gyerek, aki szobatiszta volt, a családban is sokan kérdezgettek, hogy áll a lányom ezzel a témával, és őszintén szólva már nagyon kezdtem unni, hogy mindenhonnan ez folyik. Nem is értettem, hiszen 2 évesen még bőven nem tartott abban a korban, hogy ez olyan lényeges legyen.


Nálunk először a kaki ment bilibe, aztán egyik napról a másikra már pisilni is tudott. Persze először még nem teljesen értette, egyszer nem is tudta tartani, de az elmúlt két hétben nagyon sokat fejlődött, szól, mikor kell neki és a délutáni alváshoz sem kell már pelus.


Én amúgy a helyedben nem erőltetném ezt a bili témát. Majd ha megérik rá, akkor bilizik még eleget úgyis. Általában 3 éves korig kell, hogy valaki szobatiszta legyen, de olvastam már olyanról, aki pelussal ment oviba, és az első héten szobatiszta lett. A megmondó embereket pedig próbáld meg leállítani. Nem is értem amúgy, miért olyan fontos sokaknak, hogy hova pisil a gyereked XD

2020. jún. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én sem értem,de beszóltak hogy miért van rajta,már idelye lenne letenni.En mindig mondom ,H próbálkozunk de még nem akarja és én nem erőltetem,és az orvos szerint is ráér.Ilyenkor az a válasz ,hogy mert a mai anyák lusták és kényelmesebb pelenkát adni😂
2020. jún. 9. 09:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Óvodában is dolgoztam, suliban is. Folytattam vonatkozó tanulmányokat, hátha ezáltal az én válaszomtól is nyugodtabbá válsz, kedves kérdező. A tömör válaszom az, hogy semmi gond, ha pont négy évesen lesz szobatiszta. Bár az már határeset. Régen nem voltak annyira kényelmesek a pelusok, így jellemzőbb volt átlag a második szülinapon, hogy szobatisztává váltak a gyereket, de tegyük hozzá: addig is kissé kényelmetlenül érezték magukat a babák (értsd a nyolcvanas években és még korábban).


Most nyáron a kertben (ha van kert) szaladgáljon pucéran, de minimum alul pucéran, és a kertbe üríthet. Ez az inger, hogy csorog a pisi a lábán, vagy a kaki, felgyorsítja a bilizés tanulását, persze ha fel is ajánlod neki minden nap a bilit.

Amikor a kertbe pottyan, felszeded az ürülékét, ennyi.


A bilit kínáld fel neki mindig, meg játszhatsz vele úgy, hogy a plüssállatot biliztetitek ő és te. Kérdezd rendszeresen, kell-e pisilnie, kakilnia. Amikor szól, akkor ültesd bilire, és övön alul vetkőztesd le.

Így megszokja a helyzetet, asszociál. De még így is ráér 3 és fél évesen, esetleg pár hónappal később szobatisztává válni, amikor már csak éjjelre kell pelus, aztán rá pár hónappal éjjelre se. Bár bepisilni sok kisiskolás is szokott, átlag fél évente 1-2 alkalommal, az ovisok meg akár havonta is, normál esetben, és evvel semmi gond. A záróizmok szabályzása az egyik legnehezebben megtanulható képesség gyerekkorban. Sok idő kell hozzá, és csak akkor halad a folyamattal (általában belül léleknem , tudatilag, láthatatlanul, mint egy "fekete doboz"), ha türelmet, megértést tapasztalat a felnőttektől.

2020. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem probléma ha még 2 évesen pelenkás.
2020. jún. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!