Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire normalis, ha egy 8...

Mennyire normalis, ha egy 8 eves kislanyt neha neha megkerunk, hogy jatszon az 5 eves testverevel?

Figyelt kérdés

Igazabol egy masik kerdes ihlette ezt a mostanit. Ott kb. ugy allitotta be nehany valaszolo az olyan anyakat, akik neha megkerik a nagyobb gyerekuket, hogy vigyazzanak a kisebbre (igaz, ott nagy a korkulonbseg), mint egy serult, anyanak alkalmatlan egyedet.

3 ev van nalunk a lanyok kozott es bizony igy most az itthonletben tobbszor elofordult, h "megkertem" a nagyobbat, h jatszon a kisebbel, foglalkozzon kicsit vele, mert dolgoznom kell. En ebben eddig nem lattam kivetnivalot, mondvan kitelik az idejebol, hogy egy kicsit foglalkozzon a hugaval, amit altalaban o is elvezni szokott. De most kicsit elbizonytalanodtam, h ez tenyleg jo dolog-e? Nem ugy kell elkepzelni, h egesz nap neki kell szorakoztatnia, en is foglalkozom vele, o is szepen elvan egyedul is, de ha elkezd nyuglodni, akkor szolok a nagynak, h olvasson neki vagy tarsasozzanak.


2020. jún. 9. 08:32
1 2 3
 1/28 anonim válasza:
60%
Szerintem nagyon jól tetted. Én is van h megkérem a nagyobbat h játszon. Online oktatás van, nekem is kellett itthon is dolgozni.
2020. jún. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
70%
3 gyerekem van, a legidősebb lány, és 2 öccse van. Nem tudom ki szerint rettenetes a dolog, de egyértelmű, hogy ha véletlenül nekem is és apukának is dolga van, a nagylány vigyáz az öccseire. Ha én éppen nem tudok ugrani, ő ugrik. Cserébe nyilván kiváltságokat élvez, és természetes hogy nem élünk vissza a dologgal, akkor kérjük ha szükséges valóban. Sose hittem, hogy ez bárki szerint gond.
2020. jún. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
2020. jún. 9. 08:46
 4/28 anonim ***** válasza:
67%
Nekem 3 gyerekem van, de kérés nélkül is játszanak egymással. a nagyobbak vigyáznak a kicsikre. Ettől család a család és testvérek a testvérek.
2020. jún. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
50%
Annàl a kèrdèsnél van pàr furcsa gondolkodàsú ember, szerintem ne azt vedd alapul. Én is írtam oda, meg is kaptam, hogy úgyis a naggyal akarom majd pesztràltatni a kicsit, csak mert nem kis korkülönbséggel szülök.
2020. jún. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem sok igazság van abban, amit ott írnak.
2020. jún. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
85%
Azért egész más, amikor a kamasznak felügyelnie kell a kistestvérét, miközben moziba menne a bandával, meg az is, amikor a kisiskolás legózik az ovissal, és mindketten élvezik.
2020. jún. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
86%

Én 5 évvel vagyok idősebb az öcsémnél. Töb nyár is volt, ovis korában, amikor heteken keresztül nekem kellett vele lenni napközben, apukánk néha átjött megnézni (a szomszéd épületben volt az üzlete), de nekem kellett vele játszani, ebédeltetni, aztán délután altatni. Nekem túl nagy teher volt, és nagyon sokáig nem is akartam gyereket, mert arra emlékeztem, hogy utáltam az egészet, untam az ovis játékokat, amiket ő élvezett, és nem lehetett szabad a nyaram, csak esetleg hétvégén, de akkor meg "együtt a család", nem vonulhattam el végre egyedül, hogy a saját dolgaimmal foglalkozzak, vagy valami. Gondolom, erre most azt fogjátok mondani, hogy de a kérdező nem ilyet csinál, de nagyon nehéz látni a határt, az én szüleim is úgy gondolták, hogy hát tesók, olyan aranyosan játszanak, mi baj van ezzel. Anyukám nem is fogadja el, amikor próbálom elmondani, hogy nem volt az annyira idilli, mint ahogy nekik az tűnt, de mindig azt mondja, hogy csak túlzok. Hát én meg tudom, hogy milyen volt, nagyon jól emlékszem.

Ettől függetlenül nagyon szeretem az öcsémet és jó a kapcsolatunk, és most már végre babát is vállalok :)

2020. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem itt nagy különbség van, hogy megkéred a nagyobb gyereket, hogy játsszon a kisebbel, és ő ezt szívesen teszi, vagy állandóan rásózod a kisebbet a nagyobbra, mint a fenti példában, aki viszont idővel utálja az egészet és teher neki.

Nincs azzal semmi baj, ha a testvérek játszanak egymással, és néha vigyáznak egymásra, de nem szabad rájuk erőszakolni és elvárni, hogy márpedig a nagyobb mindig álljon készenlétben, mint valami bébiszitter.

2020. jún. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
46%
Ha a nagyobb testvér szívesen játszana a kisebbel, akkor nem kellene "megkérni" rá, menne magától.
2020. jún. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!