Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek csak egy gyerekük lett...

Akinek csak egy gyerekük lett később nem bánták meg, hogy nem szültek még egyet?

Figyelt kérdés
4 éves lesz a fiam szeptemberben. Nagyon nehéz terhességem volt, végig feküdni kellett, koraszülött lett így is. Rossz alvó is volt, nagyon eleven a mai napig több emberes gyerek. Ősz óta ovis, én pedig dolgozok, aminek már nagyon örültem mert rossz volt folyton otthon. Azért néha gondolkodok, hogy csak jó lenne ha lenne neki testvére, de nem tudom van e türelmem és energiám az egészet megint végigcsinálni úgy, hogy már egy nagyobb gyerek is lenne mellette. Mégis bánt a dolog, hogy nem lesz testvére. Férjem is így van vele ahogy én nem tudjuk mit akarunk. Én 30 éves vagyok, férjem viszont 42 úgyhogy lassan el kéne dönteni.

#Gyerekvállalás, gyerek, testvér,
2020. jún. 9. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Az bánt, hogy nem lesz testvére?? Ne testvért akarjál neki, mert semmi nem garantálja a későbbi jó vizonyt. Testvéreknek sem kötelező egymást szeretniük.

Akkor legyen még egy gyerek, ha magatok miatt akarjátok.

Egyébként az emberek azt szokták megbánni, ha nincs még egy gyerekük, nem azt, hogyha van.

2020. jún. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elsőhöz. Olyat már halottam hogy valaki sajnálta, hogy nem lett több gyereke, de olyat nem, hogy egy balzsamos vasárnap felkiáltott “minek is szültem meg Áront?!”
2020. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Néha bánom, hogy csak egy gyerekünk van. Toxémiás lettem 35 hetesen, addig problémamentes volt a terhességem. Ez volt az egyik ok, hogy nem lett testvér. Most már lassan 20 éves a lányunk, elmúltam 40 éves, mostmár biztos nem lesz több gyerek.


Egyébként nem feltétlenül biztos, hogy jó testvérek lennének, nem törvényszerű.

2020. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs vele gond, persze az ember szüljön. De annak tudatában, hogy esetleg nem lenne egészséges, hát, nem biztos.

Nálunk a faluban van egy csaj, aki 4 gyereket szült, úgyhogy már az első is alig maradt meg, mert leszakadt a méhlepény. Mondták neki, hogy genetikus, és valószínűleg a következőt sem tudja végigvinni. 2 éves koráig aggódtak, hogy normális lesz-e, aztán szült még 3-at. Állítólag akarták. Anyagilag jól állnak, Mind a 4 gyerek gyönyörű, egészséges. Hát, bátraké a szerencse, én tuti nem mertem volna belevágni.

2020. jún. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!