Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Három vagy többgyerekes...

Három vagy többgyerekes (kisbabás vagy még otthon lévő) anyukák, hogyan osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés

A nagyobb gyerekeim 7 és 5 évesek, a kisbabám 2 hónapos. A napjaink most még a szoptatás-altatás kettősével telnek, sajnos hasfájós a kislányunk (bár már egyre jobb). A nagyobbak imádják a kishúgukat, nagyon türelmesek, inkább engem emészt nagyon, hogy úgy érzem, most még ha meggebedek sem tudok minőségi időt tölteni Velük. Korábban rengeteget játszottam, foglalkoztam Velük, bringáztunk, játszóra, kirándulni mentünk, most meg annyit látnak belőlem, hogy szoptatok, altatok, főzök, mosok, porszívózok (egy ekkora családban úgy érzem, nem hanyagolhatom el ezeket a dolgokat, mert 1-2 napon belül megenne minket a kosz, mirelit kaján élnénk, kibugyogna a szennyes, bokáig gázolnánk a játékokban). Ezt nem akarom. Nincs patikarend, de mindig vállalható. Egyébként azt vallom a legelejétől fogva, hogy a háztartás megvár, sokkal fontosabb egy jó birkózás vagy fogócska a gyerekekkel, de ez még vállalható volt egy gyerekkel, hárommal viszont már nem. A férjem ott segít, ahol csak tud, de a dolog oroszlánrésze akkor is az enyém.

Tudom, hogy még nagyon az elején vagyunk, egy két hónapos babával még egy normális napirend sem alakult ki, nem akarok türelmetlen lenni, csak hiányoznak a nagyobb gyerekeim. Persze, együtt vagyunk, de egyelőre úgy érzem, most inkább csak egymás mellett vagyunk.

Ti hogy alakítjátok a napotokat? Mit mikor csináltok? Suliidőben, suliszünet idején?



2020. jún. 11. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem görcsölök rá semmire. Ami fix: reggel az első dolog kiengedni a tyúkokat és adni nekik enni-inni. Utána a gyerekeket szépen sorban felöltöztetem, reggelizünk, jó időben megyünk is a kertbe egyből. Fél 1 körül bejövünk, amíg melegszik az ebéd, addig feltakarítom a reggeli maradványait, majd együtt eszünk. Még a nagyok is alszanak, szóval peluscsere és leteszem őket aludni. Alvásidő első felében bedobok egy mosást/teregetek/leszedem a szárítót, felsöprök a konyhában, ha kell, fel is mosok. Utána pihenek, kb 1 óra jut nekem is mindig. 4 körül kelnek, pelus, uzsi, udvar. 5 körül ér haza a férjem, akkor megyek főzni. Mindig estére van friss meleg étel, ebből hagyunk másnap ebédre is. Napközben nem pakolok, este együtt szoktunk mindent rendbe tenni. Ha megfőztem, megyek a kertbe locsolni. 8 körül jövünk be, a férjem fürdet, vacsi és esti meseolvasás együtt, 9-re ágyban vannak. Innentől kettesben vagyunk, filmezünk, szeretkezünk, beszélgetünk, társasozunk, stb. Nagyobb dolgokat, mint fürdő takarítás, porszívó, gazolás, szüret, stb. hétvégén csinálunk, együtt, vagy egyedül, míg a másik van a gyerekekkel. 😊 6,5,3 és másfél évesek a gyerekek.
2020. jún. 11. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok valahogy mint Te kérdező. 7,4 és 3 hónapos gyerekeim vannak. Leültem egy kávéra(ez is ritka), rohanok is tovább mert felébredt a kicsi.
2020. jún. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!