Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha először megyünk el egy...

Ha először megyünk el egy ismerős gyerekhez játszani, illik vinni ajándékot neki és a szüleinek? Ha igen, mit?

Figyelt kérdés
Játszótéren már többször találkoztunk a másik családdal, akik elhívtak magukhoz. Nem vendégségbe megyünk. Ilyenkor mit illik vinni?
2020. jún. 15. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Max valami nasit uzsonnára. Gyümölcsöt vagy ilyesmit.
2020. jún. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vinnék, ez inkább kellemetlen lenne, mert az ajándékot viszonozni illik. Vihetsz gyümölcsöt, gyümölcslevet, nassolnivalot.
2020. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Én szülőként nem szeretem ha távoli ismerős vagy rokon ajándékot hoz akár nekem, akár a gyereknek. Nem tudja miket szeretünk és egyébként sem várom el. Azért hívtam mert örülnék ha jönne, nem azért hogy hozzon valamit. De nyugodtan rá is kérdezhetsz ha nem szeretnél üres kézzel menni. Mikor egyeztettek hogy mikorra menjetek, akkor nyugodtan mondhatod hogy arra gondoltál viszel a gyerekeknek mondjuk almát, szeretik az almát? Ezzel választási lehetőséget adsz nekik, hogy elfogadják vagy azt mondják hogy ne hozzatok semmit, csak magatokat.


Ha közeli barát, rokon jön és hoz valamit az kevésbé zavar. Egyrészt mert ismerik a minden napjainkat másrészt mert kölcsönös. Hol mi megyünk és viszünk valamit, hol ők.

2020. jún. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kis nasit, gyümölcslevet :)
2020. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem kérdezz rá, hogy hozzatok-e valamit, mit szeretnek.
2020. jún. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi pont most voltunk a fiam egyik osztálytársánál először. Mivel nem csak őt hívták egyedül, vittünk saját készítésű sütit. Mégse állítsunk oda hárman üres kézzel. De egyéb ajándékra szerintem nincs szükség.
2020. jún. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!