Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha két kicsit akartál,de...

Ha két kicsit akartál,de valami okból soká lett gyerekednek testvére,hogy viselted?

Figyelt kérdés
Mi okból nem lett? Betegség vagy párod nem akart még másik babát? Ha lett,hány éves volt gyereked mire lett tesója? Te hogy viselted? Nagyon rosszul viselem mert én is egyke voltam,egyedül gyászoltam stb.sok gyereket akartam,de nem esem teherbe,fiam csak 7 éves,de már rengeteget gépezik,szó szerint csak addig játszik,amíg én játszom vele bent vagy az udvaron is.azért mert fiú? Mert én rengeteget játszottam egyedül gyerekként.havonta megyünk rokonokhoz,de az nem ugyanaz,sajnálom őt,és nem ilyen életet akartam.néha sírógörcseim vannak.pedig van aki direkt egy gyereket akar. Hogyan változzak meg? Te hogy viseled?
2020. jún. 22. 09:31
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Az én fiam 8 éves, szeptember elején érkezik a húga. Én nem is akartam kis korkülönbséget, szóval jól viselem :) Mondjuk én nem is az elsőnek akarok tesót, játszótársat hanem magunknak még egy gyereket.

Szerintem túlzásba esel, ilyenért sírni butaság, van egy egészséges gyereked és még lehet 2. is, tegyetek meg érte mindent. Kapd össze magad, ennél sokkal nagyobb tragédiák történhetnek egy emberrel.

2020. jún. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
1es...nem ez volt a kerdes. Ha unatkozol hivd fel a baratnoid ha vannak ne itt oszd az eszet a semmirol.
2020. jún. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Èszt, ìgy mondják.
2020. jún. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%

Kislányom másfél éves kora óta szeretnék még egy gyereket. Novemberben lesz 4 éves és most vagyok 5 hetes terhes. Férjem akart eddig várni, elég stresszes, rossz munkahelye volt és alig volt ideje, az anyagiak miatt is aggódott, de most már minden rendben, váltott munkát is. Megértettem az okokat, de nagyon nehezen viseltem, sokat veszekedtünk is. Én is tökre sajnáltam, hogy kislányom egyedül van de már az se érdekel mert az oviban vannak barátai. Meg azt is sajnáltam, hogy milyen nagy korkülönbség lesz köztük és nem tudnak majd játszani se, de már nem érdekel. Sok embertől hallottam, hogy ahol 8 év korkülönbség van még ott is tök jól elvannak egymással a gyerekek.

Nyugodj meg, a fiad szerintem tök jól el van. Az ennyi idős gyerekek már tök jól elvannak egyedül és a fiúk meg főleg szeretnek gépezni. Biztos az iskolában is vannak barátai. Nem kell ahhoz tesó, hogy egy gyerek boldog legyen.

De amúgy teljesen megértelek, tudom milyen az érzés, hogy nagyon szeretnél babát de nem lehet! Kívánom, hogy mielőbb legyen még egy gyereked! Addig meg kitartás és a fiad miatt ne aggódj!

2020. jún. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Csatlakozom az elozokhoz, miért kell mindig kiemelni hogy te nem testvért akartál a gyerekednek? Miért zárja ki a kis korkülönbség azt hogy meg egy gyereket szeretnel?

Nekem egy évvel fiatalabb az öcsém és nagyon jó volt mindig volt egy bajtársam, sokat tudunk segíteni egymásnak mert mindig hasonló élethelyzetben vagyunk. Valószínűleg ilyesmit képzelt el a kérdező a kisfiának, és nem azt hogy majd felneveli egymást a két gyerek helyette.

Kedves kérdező, neked pedig nincs más választásod mint elfogadni a helyzetet, ebben meglátni a pozitív oldalt. A fiadat pedig valami csapatsport felé érdemes lenne orientalni.

2020. jún. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
3as: észt és eszet, mindkét verzió nyelvtanilag helyes! Mielott osztod az eszet, legy tisztaban vele, mit beszelesz ;)
2020. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

De most komolyan, ti azt várjátok a fiatalabb gyerektől, hogy szórakoztassa a nagyot? Ezért kell a testvér, ahelyett, hogy arra nevelnétek, hogy egyedül is tudjon játszani? Nevetséges, egyel sem bírtok, de kell a második.

Bocs, lehet, hogy nyelvtanilag helyes, de nálunk az "eszet", csak a tanulatlan réteg használja, az én köreimben nem szokás. Na, szép napot és kellemes kesergést a semmin.

2020. jún. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
70%

Kedves utolsó! Gyereknek gyerek a barátja.

Egyébként meg a tanulatlan réteg többre vizsgázik empátiábol és odafigyelesbol.

Észrevetted már hogy ide nem az értelmiség jár? De gondolom te vagy a kivetel ;)

2020. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!