Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány éves kortól engeditek...

Hány éves kortól engeditek gyermekeiteket egyedül iskolába, játszótérre, sétálni a városban/faluban a barátaival?

Figyelt kérdés

2020. jún. 28. 12:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én senkit sem pontoztam le.
2020. jún. 28. 14:53
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém hat-hét évesen egyedül járt edzésre, pedig ehhez át kellett menni a zsebrán, ahol nem volt lámpa. És anyum elengedte. Suliba is elengedte elsősként, mert tudott közlekedni. Kisvárosban élünk, de forgalom itt is van.

Szerintem attól függ, hogy mennyire megbízható a gyerek egy adott életkorban. Hogy mennyire mered elengedni, mennyire ismered a saját gyereked. És persze, hogy tud-e önállóan közlekedni, megáll-e a pirosnál, stb.


Én pl. nagycsoportos koromban óvodába is egyedül jártam, pedig vagy tizenöt perc séta volt. Bár biztonságos környéken laktunk, ahol mindenki ismert mindenkit. Plusz én is megtanultam közlekedni, megtanultam, hogy nem állok szóba idegennel, nem szállok be idegen autóba, stb.

2020. jún. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
12%
Ahogy mostanában vezetnek az emberek ehhez hozzáadom a fiam szeles viselkedését, majd max 15 évesen. Ha falun laknánk, akkor felsőben.
2020. jún. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
89%

Vannak itt azok az unatkozó, gazdag vállalkozófeleségek, akiknek egy gyerekük van, és minden idejüket kitölti az, hogy róluk gondoskodjanak. Persze ők fújjognak, ha 14 évesen nem fogod a kezét a gyereknek. De aki dolgozni jár vagy van 3-4 gyereke, azért az kissé lazábban kezeli a dolgokat.

Én falun lakom, itt a gyerekek nagy része már elsőben egyedül jár iskolába. Én általában ha tehetem elviszem és hazahozom, de csak azért, mert nagyon-nagyon nehéz a táskája, sajnálom, hogy a 30 kg-s gyerek 20 kg-s táskát cipel. Amúgy a világon semmi baja nem lenne, ha egyedül jönne haza.

Városban kicsit más a helyzet, szerintem ott felsőben.

2020. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
77%
Én egyedül már 8 évesen mehettem mindenhova, kivéve város, és 13 évesen már mehettem a barátaimmal városba, vagy ahova akartam 🤷‍♀️
2020. júl. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 atesz763 válasza:
Én hetedikben már egyedül jártam haza. Igen, anyukám hatodikig fogta a kezem :)
2020. júl. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
79%
Nagyvarosban elek. 3.-4.es koromtol jartam egyedul. Orultem neki
2020. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!