Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tanítjátok meg kisebb...

Hogy tanítjátok meg kisebb gyermekeiteknek, hogy idegennek ne nyissanak ajtót, ne mondjék a telefonba vagy ha csüngetnek, hogy egyedül vannak otthon?

Figyelt kérdés
Engem nagymamám túlféltett, szóval mindig ezer és ezer veszélyforrást sorolt fel, miért ne nyissak ajtót senkinek, ellenben nagyon sokáig nagyon tartózkodó lettem, féltem a tanáraimtól, a család barátaitól stb.

2020. jún. 28. 15:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Először is, kisebb gyermeket nem hagyok egyedül, otthon,

Ez alap.

2020. jún. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Inkább legyél óvatos, mint hogy bajba kerülj. Nem baj az, ha nem veszi fel a gyerek a telefont vagy nyitja ki az ajtót egyáltalán. Nincs olyan hívás, ami neki szólna amúgy sem, nem? Meg gondolom látogatója se érkezik csak úgy privát. AKkor meg minek kellene reagálnia ezekre a dolgokra?
2020. jún. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk ez úgy ment, hogy anyum elmagyarázta, hogy olyannak, akit nem ismerek, nem nyitok ajtót, nem állok szóba vele. Mert nem szabad idegenekkel szóbaállni. Sosem ijesztgetett azzal, hogy "jaj, akkor elvisznek". Telefont felvehettük, mikor már nagyobbak voltunk. Amúgy attól függ, hogy hány éves gyerekre gondolsz.
2020. jún. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Alsó tagozatos korban.
2020. jún. 28. 16:08
 5/17 anonim ***** válasza:
94%

Persze, egész napra nem hagyod otthon, de azért a boltba át lehet ugrani 10 percre már alsós gyerek mellett. Mi egyszerűen megmondtuk, hogy senkinek ne nyisson ajtót, ha csengetnek, egyszerűen ne vegyen róla tudomást. Manapság már mindenki bejelentkezik, nincsenek váratlan vendégek. Ha valaki csak úgy becsönget az vagy házalóügynök, vagy a villanyórát akarja leolvasni, vagy Jehova-tanúja. Egyik sem nagy veszteség. Tehát neki nem kell mérlegelni, hogy beengedje-e vagy nem. Egyébként én magam sem engedek be senkit, sem a villanyszámlást, sem a Jehova-tanúit, max. az ajtóban beszélgetünk.

Vezetékes telefonunk meg nincs, szóval az nem téma, de nyilván azt is megértené, hogy ne vegye fel.

2020. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy 6 éves az az alsós gyerek, vagy 11. Nyilván.
2020. jún. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ja, nekem mondjuk meg sem fordult a fejemben, hogy 11 évesen alsós valaki.

Én a 6-9 évesekre gondoltam inkább.

Köszi a válaszokat.

2020. jún. 28. 17:03
 8/17 anonim ***** válasza:
42%
Nem hagyom otthon felügyelet nélkül.
2020. jún. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
44%
Eleve kicsi gyerek nincs egyedül, így nem nyit ajtót és nem veszi fel a telefont
2020. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hány éves kortól már nem kisgyerek?
2020. jún. 28. 18:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!