Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Evidens, hogy egy kisgyerek...

Evidens, hogy egy kisgyerek tönkreteszi a játékait?

Figyelt kérdés

Kislányomat mi igyekszünk úgy nevelni, hogy megbecsülje azt, amije van. Persze így is előfordulnak balesetek, aminek következtében tönkremegy néhány játék; de az Őt megérinti, és napokig mondogatja, hogy mit nem szabad, mert pl. eltörött a napokban emiatt a játéka. (Egyébként 2 éves.)


Ehhez képest az 1-2 évvel nagyobb unokatesói valahányszor jönnek, alig marad épen valami. Olyan durván játszanak, hogy törik, szakad szinte minden. Már ott tartunk, hogy eldugom az értékesebb/ kedvesebb játékokat, ha jönnek.


A szülők szerint ez rendben van, hiszen gyerekek. Otthon is ezt csinálják. A megoldás: nem kapnak drága játékokat, mert így nem kár érte.


Én ezzel nem értek egyet. Szerintem nevelés kérdése az egész.

Vagy nekem nincs igazam, és a gyerekek nagyobb része tényleg ilyen, és általános, hogy semmire sem vigyáznak?


2020. jún. 30. 23:24
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%
A szüleink azt mondják, hogy mi mindenre vigyáztunk, anya eltett játékokat, az ég világon semmi bajuk, a gyerekeinknek odaadtuk, pár nap és kampó.. Mindent tönkretesznek
2020. jún. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Barátnőmnek 2 fia van. A nagyobb úgy vigyázott, hogy évekkel később tökéletes állapotban örökölte meg az öccse. Na, nála semmi nem bírt ki egy hetet se. Se új játék, se régi, se egy mesekönyv. Ég és föld a két gyerek temperamentuma.
2020. jún. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Mind a 4 gyerkőc vigyáz mindenre, egyedül 1-1 könyves baleset történt az évek során. De ők lányok, lehet, hogy ezért is finomabbak.
2020. jún. 30. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
52%

Persze, nevelés kérdése. A tiéd már most kényszeres és a cselekvései után saját magát bünteti. Még pár év és a tiéd vagdosni kezdi magát, mert nem elég jó soha.


Nem a tárgyak képviselnek értéket az életben, hanem az emberek.

A pedáns viselkedés helyett inkább azt nézd meg, mit teszel a gyerekeddel lelkileg! Az a lényeg! Nem a drága játék!

2020. júl. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

Egyáltalán nem evidens. Én mindig kaptam érte, ha tönkretettem játékot.

Ha meg másét akkor nagyon elvertek érte

2020. júl. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Mivel életemben nem kaptam túl sok játékot, ezért azokat úgy becsültem, mint a szemem fényét, más játékait pedig eszemben nem lett volna megrongálni, nem hogy tönkretenni! De ezt nem nevelték belém, egyszerűen nekem az volt a természetes, hogy van három játékom, nyilván vigyázok rá, többet úgy sem kapok. Öcsém meg a szöges ellentéttem, hetente kellett neki új játékokat venni, mert mindig totálisan összetörte őket, mai napig nem képes vigyázni egyetlen cuccára sem...
2020. júl. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Nekem ikreim vannak fiúk, ég és föld a két gyerek. Az egyik szó szerint tör zúz, mint egy buldózer. Átmegy mindenen, rálép, leejti, szétszedi. Neki tényleg felesleges bármit is venni mert úgy is megy a kukába. Pl közösen kaptam ilyen műanyag pilóta fülkét mint a toy story buzz lighternek van. Az egyik mint a szeme fényére úgy vigyázott, erre a másik kitépte az egyik kart, kieszedte a gombokat. 4 napot bírt ki egy angliából rendelt 70 ezres játék. Amit az egyik megsiratott.

Azóta mindenből kettő van, nincs közös. Ha eltöri így járt.

5 évesek. Mindkettő nevelne vany szeretettben. Mégis mások

2020. júl. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem evidens, de gyerektől függ. Én is ismerek olyan testvéreket, ahol az egyikük mindenre vigyáz, a másikuk meg nem. Nem kell egyet értened velük, ez nem kinek van igaza kérdés. A 2 "legrosszabb" unokatesómból, normális, intelligens, tanult felnőtt férfi lett. Pedig mi is dugdostuk előlük a játékainkat.
2020. júl. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
Én vigyáztam a dolgaimra, húgom nem. Ugyanaz a nevelés, más temperamentum. Én elültem egy helyben, ő nem tud megállni.
2020. júl. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
84%

Nem nem az.

Kicsi kortol.neveljuk a gyerekeket, hogy nem szabad se egymast bantani, se rongalni. Minden jateknal megvan hany evesnek ajanlott es az is mire valo. A rendeltetesszeruhasznalat fogalmat mar a kicsiknel tanitja minden normalis szulo. Pl. a labdat lehet dobalni, rugni, de ha ugyanezt a konyvvel vagy egy babaval csinalja, akkor szolnak nem szabad. Nehany esetben meg van egy hatar: plussjatekot lehet dobalni ha szaltoztatod vagy ha plusskutya es ugrik vagy madar es puff elrepult, de csak ugy neki egy vazanak vagy orjongve egymasnak mar nem. Ugyanez epitokocka: epithet vele, szanaszet hoirdhatja, egymashoz utogetheti, de ne vagdossa a tevehez vagy mashoz.

Sok mai jatek nem strapabiro. Neha a zenelo jatek gombjai ha nem is vandal modra vannak benyomva csak 4szer egymas utan gyorsan mar tonkre is ment vagy egyszer megporget valaki egy babat es leszkad a karja. Ilyenkor el lehet mondani ok ize legkozelebb csinald finomabban de hat itt gond lehetett a jatekgyarral is:-).

Gyerekek temperamentuma es leginkabb mozgaskoordinacios kepessege is elterhet.

De amit te irsz, hogy masnal most epp nalatok rokon gyerekek tornek zuznak es a szuleik szerint gyerekek na ez nem fer bele. L3galabb rajukszolnak, amikor durvulnak? Ha igen es ha eltirnek valamit akkor leszidjak oket ugy még oke.


En jatszoteren latom evek ota, hogy valaki levisz egy kis jatekkonyhat es egy ido utan mar a kisfiuk rugdossak korbe a jatszin vagy lapattal.utik verik letepik a suto kis ajtajat. Es nem szol rajuk senki. Vagy dobaljak a homokozos jatekokat at a kis varakon vagy verik oket neki valami kunyhonak es varjak mikor torik es ott ul mellettuk a szulo vagy a szitter de nem mondja hogy nem kene.


Ilyen esetekre egyebkent egy jotanacs: legyen egy karton dobozod vagy jatekos kosarad, amibe az ultrabiztos jatekokat teszedvagy a mar eleve tonkrementeket (amiket netan epp oktettek tonkre) es ha jonnek csak ez legyen elol. Ha meg reklamalnak hogy de torott, hianyos akkor szeoen oehet mondani igen mert legutobb nem vigyaztatok ra es eltortetek, elhagytatok.

2020. júl. 1. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!